dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lucasso

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Chojnów
    Kod pocztowy
    59-225
    Posty
    16

    Domyślnie Problem ze swądem z kominka

    Witam, w nowo wybudowanym domu postawilismy kominek z wkładem żeliwnym, wkład został umieszczony we wnęce z pustaka ceramicznego są to ściany budynku, dodatkowo wykonałem obudowę kominka z płyty krzemiankowej o grubości 3cm, plyty kleilem dedykowanym klejem tylko na krawędziach,wkład ma podłączony dolot zimnego powietrza z dworu, na froncie u dołu jest wlot powietrza a na gorze wylot ciepłego powietrza a jeszcze wyżej zrobiłem komorę rozprężną z kartkami wentylacyjnymi, płyty krzemiankowe z przodu zostały pokryte klejem i zatopilem siatkę aby zapobiec pęknięciom całość została pomalowana magnatem. Problem polega na tym, że po rozpaleniu czuć nie przyjemny zapach z kominka i nie jest to zapach z paleniska, sam kominek rozpalalem w w sumie ok. 30 razy i za każdym razem było czuć ten zapach, przy suficie zapach był intensywnijszy , w domu mamy teraz małe dziecko wiec nie rozpalam w tym roku ze względu na ten swąd. Bardzo proszę o poradę co mam z tym zrobić, może gdzieś popełniał błąd w budowie, zastanawiam się czy nie zawołać kominiarza, bo mam przeczucie, ze ten zapach może być trujący, z góry dziękuję za pomoc

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Hym.. a jaki to zapach ? jak byś to określił ? pytam bo u mnie też mam taki dziwny chemiczny zapach, wydaje mi się że intensywniejszy u góry ( przy suficie ) i w sumie nie wiem co to, na pewno nie jest to zapach spalin czy dymu, czasami jest bardziej intensywny a innym razem mniej. Zabudowę kominka mam podobnie jak opisałeś swoją, też z tych płyt.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucasso Zobacz post
    z płyty krzemiankowej o grubości 3cm, plyty kleilem dedykowanym klejem tylko na krawędziach,
    Co to dokładnie za płyty (producent, model), klej i siatka? Jaki wkład i co producent na to?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ostatnio dyskutowaliśmy w wątku, gdzie też capi, ale nie doszliśmy dlaczego. Wydaje mi się jednak, że to był jakiś dziwny wyjątek.

    Wszystkich kominków w których montujemy wkłady kominkowe, lub paleniska piecowe wykonane z jakiegoś metalu, dotyczy ten sam problem....http://blog.kominki-batura.pl/chemiczne-zapachy/

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    Pozostaje jeszcze kwestia farby którą pomalowano obudowę kominka. Max. temperatura dla większości farb to około 80 stopni. Radzę sprawdzić ten trop w szczególności dla farb lateksowych.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lucasso

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Chojnów
    Kod pocztowy
    59-225
    Posty
    16

    Domyślnie

    Wkład który mam to KFD ECO iLUX 90+ premium, 11,7kw, front kominka obrobilem klejem do siatki do styropianu i na to gładź, po rozpaleniu i nagrzaniu można bez problemu dotknąć frontu kominka, wiec mocno się nie rozgrzewa, jakieś pomysły ?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Sprawdź nagrzewanie newralgicznych miejsc obudowy (górne okolice ramki/drzwi, kratek wylotowych itp) czy przypadkiem siatka się nie nadtapia, ew jak.napisał Dunte - farba. No i pytanie, czy wygrzałeś porządnie wkład po montażu - często pomaga "ostre" palenie (teraz też możesz - pootwieraj wszystkie okna/drzwi i napal mocno).
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lucasso

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Chojnów
    Kod pocztowy
    59-225
    Posty
    16

    Domyślnie

    dziękuję wszystkim za porady, jak tylko uda mi się rozpalić kominek sprawdzę go termometrem laserowym w podanych miejscach, może rzeczywiście ramka na tyle się nagrzewa, że działa na klej lub siatkę w tym miejscu, ale nie chce mi się wierzyć, że siatka reaguje wyżej na całym froncie, siatkę i klej dawałem od zewnętrznej strony, od środka jest surowa płyta krzemianowa, bez żadnego gruntu i farb. Rozpalę, wybadam i się odezwę

    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony