dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 65
  1. #21

    Domyślnie

    Pogadaj też z sąsiadami, o tym się często zapomina, a mieć dobrego sąsiada to skarb.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Ile masz do tych torów i jak duży ruch jest na tej trasie?

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    natka24

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    103

    Domyślnie

    Wywiad z sąsiadami zaplanowany.

    Do torow jest max 100m, w zaleznosci od lokalizacji dzialki. Aktualnie prowadzone sa tam prace i ruch jest ograniczony. Byc moze sa ekrany, podjadę to zobaczę.

    Jesli halas jest duzy bede szukac dalej. Tylko chyba trzeba bedzoe dolozyc ze 100tys

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    natka24

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    103

    Domyślnie

    Znalazlam tez dzialke z kosciolem za plotem. Juz nie wiem co lepsze

  5. #25

    Domyślnie

    Wolałbym kościół
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał natka24 Zobacz post
    Wywiad z sąsiadami zaplanowany.

    Do torow jest max 100m, w zaleznosci od lokalizacji dzialki. Aktualnie prowadzone sa tam prace i ruch jest ograniczony. Byc moze sa ekrany, podjadę to zobaczę.

    Jesli halas jest duzy bede szukac dalej. Tylko chyba trzeba bedzoe dolozyc ze 100tys
    - jeśli pomiędzy działką, a torami na tych 100 m są drzewa liściaste, to ( w zależności od lokalizacji ) powinny skutecznie tworzyć barierę akustyczną. Od Okęcia raczej nie ma szans na odgrodzenie, ale to specyfika Warszawy z lotniskiem w środku miasta. Na zewnątrz się nie odizolujesz, ale wewnątrz, przy ścianach murowanych + wełna mineralna - można osiągnąć komfort akustyczny lub w dużym stopniu ograniczyć hałas miejski.
    - ta działka jeśli ma 15m szerokości to ( ktoś już pisał wcześniej ) daje możliwość zbliżenia się ścianą budynku 1,5m od granicy działki, ale jest to ściana pożarowa ( bez okien, drzwi ) i tak naprawdę "ustawia" rozwiązania projektowe budynku z uwagi na bardziej i mniej możliwe doświetlenie pomieszczeń. Należy również pamiętać, że takie zbliżenie w "ostrą granicę" powoduje objęcie działek sąsiednich tzw. "obszarem oddziaływania obiektu" gdzie sąsiedzi stają się stronami w postępowaniu administracyjnym i w bardziej lub mniej skuteczny sposób mogą blokować inwestycję z czym zawsze ( dla takiego zbliżenia ) należy się liczyć.
    - przed zakupem działki warto zapoznać się szczegółowo z Warunkami Zabudowy
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    natka24

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    103

    Domyślnie

    Juz wiem, ze z moim budzetem i wymog dobrej komunikacji mam szanse tylko na dzialke z wadą. Tzn albo tory albo kosciol

    Teraz pytanie czy warto. W tzw miedzyczasach będę zwiedzac Warszawę

  8. #28

    Domyślnie

    Ja bym wolał tory ... niż kościół.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Mam 300m do torów. Między mną a torami jest rząd domów.
    Nie jest źle,ale 100m to za dużo szczęścia.
    Wybrałbym kościół ( chyba, że ksiądz nawala o 6-tej rano z dzwonnicy to wtedy nie).

  10. #30

    Domyślnie

    Z księdzem można pogadać, z torami / pociągiem już mniej.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    natka24

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    103

    Domyślnie

    No dobra. Teraz czas na wizyty. Pytanie czy pociag co np 10-15min jest lepszy niz dzwony o 6 rano dzwony to pikus chyba, znacznie gorzej jak z kosciola jest puszczana msza przez głosniki kilka razy w niedziele

    Zostaje jeszcze dzialka ze slupem 110kV. Wariatka!

  12. #32

    Domyślnie

    Kościół to nie tylko dzwony, to śluby, komunie, chrzciny, drogi krzyżowe, pielgrzymki, parkujące auta, kondukty żałobne i msze pogrzebowe ... ja bym tego nie zniósł koło domu. A dzwony biją kilka razy dziennie, w niedziele, święta, robisz sobie grilla a obok idzie kondukt ... albo kosisz trawę a tam się krzywo patrzą bo im różaniec zakłócasz.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał natka24 Zobacz post
    Juz wiem, ze z moim budzetem i wymog dobrej komunikacji mam szanse tylko na dzialke z wadą. Tzn albo tory albo kosciol
    Teraz pytanie czy warto. W tzw miedzyczasach będę zwiedzac Warszawę
    dla pocieszenia napiszę Ci, że na tą chwilę większość działek w "ofercie" ma jakąś mniejszą / większą wadę. Albo nieciekawe sąsiedztwo, albo problemy z gruntem, albo brak uzbrojenia, albo "ciekawa" geometria granic ... raczej nie ma idealnej działki. Może dla nowych terenów podmiejskich gdzie uchwalane są nowe Plany Miejscowe jest jakiś wybór
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    natka24

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    103

    Domyślnie

    To w sumie jest b.indywidualna sprawa co komu przeszkadza. Dla jednych sasiedztwo kosciola nie jest dokuczliwe, dla innych jest. Z drugiej strony wole chyba kosciol niz dyskoteke...

    Marzenie mam o domku i skroceniu znacznie dojazdow. Teraz w komunikacji spedzam 3.5h dziennie. Dużo.

    Aktualnie mam 4 typy:

    1. Dzialeczka 15x18 od ktorej zaczal sie wątek... tory ok 50m.

    2. Dzialka 1200m2 i slup. Podejrzewam ze 50-60% tracimy na slup i strefe ochronna. Niestety sa tez budyki do wyburzenia czyli koszty.

    3. Kolejna dzialka 50m od torow. 600m2.

    4. Dzialka kolo kosciola. 600m2

    Wiec albo odpuscic temat domku i szukac mieszkania albo pokochac pociagi lub kosciol

  15. #35

    Domyślnie

    Wypowiem się jako były mieszkaniec cudownego Ursusa na 4p w wielkiej płycie ... otóż mieszkałem jakieś 150m od obecnego pkp niedźwiadek 150m od obwodnicy i jakieś 2km pod samolotami czy ileś tam a no i kościół 50m ogólnie wszystko o czym piszesz i bonus w postaci obwodnicy i samolotów. Mieszkałem tam z byłą dziewczyna (na ul. Zagłoby) jakieś 2 lata? Uwierz ze do wszystkiego można się przyzwyczaić, pociąg był chyba najmniej dokuczliwy teraz linia jest nowa jak sama zauważyłaś jest remontowana do konca tego roku jesli w miejscu nie ma przejazdu/stacji i nie napierdzielają co chwile sygnałami dźwiękowymi nie jest to problem bedzie tylko lekki szum nic wiecej naprawde te pociagi są słabo słyszalne i niedokuczliwe dodam jeszcze, że moja obecna dziewczyna mieszkała 20lat sąsiadując dosłownie przez płot z linią kolejową jakies 500m w linii prostej od PKP Żyrardów i tez jakos zyje

    To co moge ci doradzic jesli chodzi o kolej, pojedz kolo 17-18 w tygodniu kiedy to wracasz z pracy i posiedz z godzine koło tej działki i sama oceń czy jest to tak uciążliwe. Dodajmy, jeśli jednak zdecydujesz się na tradycyjne sciany i zrobisz z silki ktora jest najbardziej dzwiekoszczelna dasz 3 szybowe okna to przy calkowicie zamknietym domu prawdopodobnie tego pociagu nawet nie uslyszysz.

    idźmy dalej, znasz geoportal? Dziwie sie ze jeszcze nikt o nim nie napisał, namierz działki masz tam miarke mozesz sobie dokladnie popatrzec/pomierzyć ile metrow masz do chociazby koleji kosciola czy tez oczyszczalni sciekow dodatkowo masz tam nr dzialki godzina 8:30 dzwonisz do odpowiedniej gminy poprosisz o przelaczenie do dzialku od zagospodartowania podajesz numer i pan/pani raczej ci powie co tam mozna budowac, odesle cie do dziennika ustawy ktora okresla zabudowanie na tej dzialce gdzie mozesz sobie pozniej poczytac co mozesz tam budowac dokladnych danych ci nie podadza ale jak ja dzwonilem to mnie tak odsylali potem widzialem ze dzialka ma np. symbol 27MN i moglem sobie zobaczyc jaka moge wysokosc budynku zbudowac, powierzchnia zabudowy itp itd ... wszystkich informacji tam nie bedzie ale chociaz jakis poglad na sytuacje
    link http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/?g...s=acShowWgPlot

    sam byłem zainteresowany działka ktora miala 16,5m szerokosci 90 dluga wiec jakies 1500m2 tyle ze waska ... gdybym sie o miesiac nie spoznil pewnie bym juz byl jej wlascicilem cena byla jakies 40% wartosci, 300m od szkoly, przy samym asfalcie z kompletem mediów. Cos za cos ale lokalizacja byla super. Takze musisz sobie odpowiedziec na pytanie co ci potrzebnme i na jakie kompromisy mozesz isc
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 12-05-2018 o 22:09

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    natka24

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    103

    Domyślnie

    To własnie Ursus Niedzwiadek po 2 stronie torow niz bloki. Stacja bardzo blisko.

  17. #37

    Domyślnie

    pojedz posluchaj, porozmawiaj z sasiadami pamietaj o S8 i samolotach. Osobiście nigdy bym nie chciał mieszkać w Warszawie a ursus mogliby zrównać z ziemią postawić 1 wielki blok na srodku kosciol i 3 biedronki aczkolwiek ta druga czesc torow jest lepsza ... chociaz nie ma bloku na bloku ...

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    dla pocieszenia napiszę Ci, że na tą chwilę większość działek w "ofercie" ma jakąś mniejszą / większą wadę. Albo nieciekawe sąsiedztwo, albo problemy z gruntem, albo brak uzbrojenia, albo "ciekawa" geometria granic ... raczej nie ma idealnej działki. Może dla nowych terenów podmiejskich gdzie uchwalane są nowe Plany Miejscowe jest jakiś wybór
    to samo powiedział mi geolog w tym tygodniu .... :/

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    natka24

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    103

    Domyślnie

    Kupic trudną dzialke to jedno ale jak ją ew. Sprzedac

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    natka24

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    103

    Domyślnie

    Martingg, dziękuję za dużą pomoc. Znalazlam mape zagospodarowania. Nr obszaru i dzialki znam. Znalazlam na niej media w drodze bo na dzialce nic nie ma. W drodze to szumnie powiedziane bo na wysokosci tej dzialki jest to juz koskowany chodnik... nawet nie wiem jak tu mozna maszyna wjechac jakąś...

    W tygodniu po pracy podjade. I poniucham

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony