dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Polecany agregat

    Witam. Mam pytanie - do tej pory potrzebowałem na budowie prąd 220V i sobie radziłem, ale teraz potrzebuję również 400V i tu mam problem - nie chcę jeszcze ładować się w prąd z sieci i postanowiłem kupić agregat.

    Czy ktoś może polecić jakiś dobry, który później będę mógł wykorzystać w przypadku braku prądu?


    Z góry dziękuję za podpowiedzi.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Podopnij prąd docelowy i nie kombinuj, bo tylko wydasz niepotrzebnie kasę.

  3. #3

    Domyślnie

    Wydam, ale jak mówiłem i tak będę potrzebować na przyszłość agregat. I potrzebuje min. 8kW

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Namape Zobacz post
    Wydam, ale jak mówiłem i tak będę potrzebować na przyszłość agregat. I potrzebuje min. 8kW
    10 tys nie wyjęte chyba, że kupisz jakiś badziew. Moim zdaniem szkoda kasy ale jak Cię stać, to czemu nie.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  5. #5

    Domyślnie

    10 tys.? Chyba żart?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Namape Zobacz post
    10 tys.? Chyba żart?
    Za Hondę tyle trzeba wyłożyć, są oczywiście o połowę tańsze, mniej znanych firm.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  7. #7

    Domyślnie

    Agregat zawsze można sprzedać gdyby okazał się niepotrzebny. Ja swój noname 2kW sprzedałem po zakończeniu budowy. Straciłem na nim przez półtora roku 170zł. Za prąd budowlany, a raczej za wszystkie opłaty abonamentowe przy taryfie C zapłaciłbym przez ten czas sporo więcej.

    Ale 8kW to już kloc!
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  8. #8
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  9. #9

    Domyślnie

    Niestety,ale 8kW normalnego producenta z porządnym silnikiem i porządną prądnicą będzie kosztował powyżej 10 tys.,ponieważ każdy z tych najważniejszych elementów kosztuje po kilka tysięcy-cudów nie ma...Może poszukaj używany markowy,zawsze to lepsze niż chiński badziew...

  10. #10

    Domyślnie

    Na taką moc to tylko przyłącze ... albo wynajmij sobie jakiś, na pewno będzie coś taniej. Agregat w domu jako rezerwowe źródło prądu to slaby pomysł. Co chcesz zasilać teraz tym agregatem ? tynkarski sprzęt ?
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Jeśli to co chcesz zasilać z agreatu ma jakąkolwiek elektronikę, to na wyjściu agregatu powinien byc sinus 231/400V 50Hz z dopuszczalną tolerancją.
    Chyba, że lubisz kosztowne eksperymenty, aaa to mi nic do tego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony