dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    quardian

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    10

    Domyślnie Info - aktualne ceny do SSZ i instalacji + pytanie o kolejne koszty

    Witam serdecznie,

    jakiś czas temu brałem udział w dyskusji w temacie "dom do 300tys", myśląc o budowie. Dziś jesteśmy z żoną tuż przed wbiciem łopaty (czekamy na decyzję kredytową). Działka już jest, ekipa do SSZ w czeka w bramce startowej, kierbud jest, elektrycy załatwieni, jest firma od pompy ciepła, kanalizy, rekuperacji i podłogówki.

    budujemy ten dom: https://www.domoweklimaty.pl/pl/proj...jekt-domu-as-v na Górnym Śląsku.

    Parę słów o aktualnych cenach:

    * ekipa do SSZ (sprawdzona, budowała parę domów w rodzinie) zażyczyła sobie 50 k. W tym wszystkie sprzęty, nie musimy się martwić o dodatkowe koparki, czy inne sprzęty.
    * oczyszczalnia zamknie się w 10 k.
    * materiały do SSZ wyceniono mi na mniej więcej 130 k ( w tym wszystkie okna) - materiały biorę przez budowlańców na VAT 8%
    * rekuperacja wyjdzie mnie 15 k
    * za inst. wodną zażyczono sobie 5 k
    * za instalację ogrzewania podłogowego na całości domku - 12 k
    * za pompę ciepła z podłączeniem ok 28 k (zaznaczam, że reku, woda, podłogówka i pompa będzie robiona przez jedną firmę)
    * elektrykę zrobi ktoś z rodziny (mamy dwóch elektryków) także tutaj pójdzie po kosztach materiału - zakładam z górką, że w 10 k się zmieszczę

    - podczas badania geologicznego wyszło, że nici z ław - trzeba robić płytę.

    Moje pytania: jak płyta wpłynie na cenę? Będzie drożej? O jaki rząd wielkości?

    Mam mniej więcej obraz, ile mnie wyniesie stan po SSZ z powyższymi instalacjami (260 k), natomiast nie mam pojęcia co dalej? Czy 100 k starczy na doprowadzenie do stanu pod klucz? Mamy założony budżet (nie licząc działki i papierologii) 450 k do wprowadzenia (ogród zrobimy już później z gotówki), ale od stanu pod klucz jeszcze trzeba meble kupić i całe wyposażenie i zastanawiam się czy damy radę i ile ten etap kosztuje..

    Aaa, proszę złośliwych o nie uświadamianie mnie, że są wielkie rozpiętości w cenach, ja pytam o ceny średnie dla takich średniaków jak ja
    Ostatnio edytowane przez quardian ; 18-05-2018 o 14:14

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie jestem złośliwy, ale powiedziałbym, że masz to co najtrudniej wycenić, a pytasz o to co najłatwiej, ale najłtawiej dla Ciebie. Nikt tu nie wie, czy dla Ciebie średnie ceny to panele za 25zł / m2, czy najtańsza deska za 90zł / m2. Oraz czy średni blat to taki za 200zł /m czy 600zł / m. Tak samo kanapa, można kupić za 1500 i za 3000 i za 7000...i każda będzie dobra...ale nie dla każdego.

    Natomiast od stanu o któym piszesz moim zdaniem da się zmieścić w 100k żeby się wprowadzić.
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 18-05-2018 o 15:32
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  3. #3

    Domyślnie

    Ja buduje dom bardzo podobny do Ciebie - dom w idaredach 5, ale o powierzchni po podłodze 190m2 i na samą budowę do SSZ wydałem 280tyś. Jednak bardzo wiele zależy od warunków, które ma się na działce, lokalizacji budowy a także jakości użytych materiałów.

    U mnie 52tyś kosztowały okna, brama garażowa, drzwi i rolety. Ale można 2 razy taniej albo 2 razy drożej.
    Na materiały do elektryki wydałem 5900zł, ale mam w tym zegar słoneczny z programowaniem przez telefon i inne bajery, pewnie dałoby radę spokojnie o 1000zł taniej.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał quardian Zobacz post
    Czy 100 k starczy na doprowadzenie do stanu pod klucz? Mamy założony budżet (nie licząc działki i papierologii) 450 k do wprowadzenia (ogród zrobimy już później z gotówki), ale od stanu pod klucz jeszcze trzeba meble kupić i całe wyposażenie i zastanawiam się czy damy radę i ile ten etap kosztuje..
    Wszystko zależy od standardu wykończenia, SSZ łatwo policzyć znając warunki gruntowe itp, gorzej z wykończeniem tak jak pisali koledzy można kupić panel za 25 można i za 150zł drzwi za 300 lub za 2300, farbę możesz kupić dulux możesz i benjamin moore itp. Fantazja nie zna granic. Mnie doprowadzenie z SSZ do wprowadzenia się kosztowało 140 tyś a mam tylko 105m2 po podłogach można było taniej można drożej. To samo ze sprzętami można kupić indukcję za 800 można i za 2500zł.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Na materiały do elektryki wydałem 5900zł, ale mam w tym zegar słoneczny z programowaniem przez telefon i inne bajery, pewnie dałoby radę spokojnie o 1000zł taniej.
    Dałoby radę też o 20 tyś drożej

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    quardian

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.

    Często spotykam się z twierdzeniami (mój budowlaniec, gość od wykończeń i paru innych z branży budowlanej), że ŚREDNIO cena domu do wprowadzenia to 2x cena domu w stanie SSZ. Czy Wam tak wyszło?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony