dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 91
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ghostoen

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    118

    Domyślnie

    Pompka najlepsza jako ogrzewanie niskotemperaturowe czyli mala temperatura czynnika grzewczego = taniej. A najlepsze w ogrzaniu domu czynnikiem niskotemperaturowym jest ogrzewanie podłogowe lub płaszczyznowe bo grzejniki by dać temp pomieszczenia przy niższej temperaturze zasiłu musza byc większe by oddać te same kw przy niższej temp. A co za tym idzie potrzeba na nie miejsce i sa droższe niż mniejsze które oddadzą tyle samo kw na pomieszczenie przy większej temp temp zasiłu. Co do pompy pytaj, reszty bo jak widać siedzą w temacie pomp szczegółowiej niż ja ale zazwyczaj ilu nie zapytasz tyle opini.

  2. #42
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghostoen Zobacz post
    Pompka najlepsza jako ogrzewanie niskotemperaturowe czyli mala temperatura czynnika grzewczego = taniej. A najlepsze w ogrzaniu domu czynnikiem niskotemperaturowym jest ogrzewanie podłogowe lub płaszczyznowe bo grzejniki by dać temp pomieszczenia przy niższej temperaturze zasiłu musza byc większe by oddać te same kw przy niższej temp. A co za tym idzie potrzeba na nie miejsce i sa droższe niż mniejsze które oddadzą tyle samo kw na pomieszczenie przy większej temp temp zasiłu. Co do pompy pytaj, reszty bo jak widać siedzą w temacie pomp szczegółowiej niż ja ale zazwyczaj ilu nie zapytasz tyle opini.
    Już wcześniej napisałem:
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Od początku instalacja grzewcza jest nie przemyślana co już generuje dodatkowe i bezsensowne koszty. Mowa o instalacji mieszanej.
    Ogrzewanie gazem wyjdzie Cię porównywanie z pelletem także nawet się nie zastanawiaj i pakuj gaz.
    Prostuje jednak bzdury o "drugim źródle ciepła" przy powietrznej pompie.

  3. #43
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghostoen Zobacz post
    Ugrzać ci ugrzeje ale czy jest to ekonomiczne to juz całkiem inna sprawa wartość współczynników przy -25 najczęściej albo nie znajdziesz albo jest dość ciężko wyszukać ale jak znajdziesz okaże sie ze współczynnik potrafi sporo spasc zaciekawionych wysyłam do https://www.instalator.pl/2016/10/co...h-pomp-ciepla/
    Przy -26st.C pompa pracując z max.mocą 9kW zużywa na godzinę 3,5kWh,odczyt z licznika zużycia z ciekawości. Przypomne,Panas T-CAP. 9kW.
    Pracując z taką mocą w moim domu wystarczylo jej 10h na dobę czyli doba wychodzi 35kWh czyli jakieś 10-12zl.

    Mniejsze mocowo pompy czyli tańsze pracowaly by z oczywistych względów dłużej ale automatycznie mniej by zuzywaly energii. Zużycie dobowe byłoby podobne ale wchidzilbym już w grzanie w droższej taryfie i nie byłoby 10-12zl tylko 15zl.
    I to nie magia. To fizyka i matematyka...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 28-08-2018 o 19:56

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghostoen Zobacz post
    , wystarczy kupic ups 500-600zl) i dwa dni kazda instalacja na pompach pojdzie przy braku prądu.
    Tak się składa że miałem podłączony kocioł z podajnikiem do inwertera ( Orvaldi INV 12V/500W ) akumulator 115Ah mógł utrzymać go przy życiu do 8 godzin max, także trochę Ci zabraknie do tych dwóch dni a pompy energooszczędne, chyba że masz na myśli śmieciucha z jedną pompką to może się to udać.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ghostoen

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    118

    Domyślnie

    Ale jak widać stwierdzenie ze zle przemyślaną instalacja przy braku wytłumaczenia nic temu panu ne dala. Przypomina mi to pytanie sie kobiety dla czego jestes zła i twoja odpowiedz to ,,bo tak"
    reasumując napisz wszystkim ile w to swoje cacko tak nazwę dom włożyłeś uwzględniając instalacje pompę i robociznę.oczywiscie to po jakich cenach kupujemy jako fachowcy nie uwzględniaj policz to jak zwykłemu kowalskiemu i okaże sie co jest tańsze i kiedy sie zwróci.

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ghostoen

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    118

    Domyślnie

    Tak sie składa ze jak masz pompę energooszczędną i bufor oraz płaszczyznowe to spokojnie dwa dni wystarczy tylko nie rozumiem dlaczego taka mala pojemność baterii nie nie kapciuchy wyszły z mody juz dawno.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwiazdoor Zobacz post

    Fajnie, że dyskusja się ożywiła ale czy ktoś może coś więcej powiedzieć na temat tego jak wielkim problemem są u mnie grzejniki przy zastosowaniu pompy? Oraz jakimi modelami powinienem się zainteresować?
    Grzejniki nie są już problemem żeby grzać PCi, szukaj pomp które normalnie mogą pracować przy wysokich temp. zasilania.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Już wcześniej napisałem:
    Od początku instalacja grzewcza jest nie przemyślana co już generuje dodatkowe i bezsensowne koszty. Mowa o instalacji mieszanej.
    Ogrzewanie gazem wyjdzie Cię porównywanie z pelletem także nawet się nie zastanawiaj i pakuj gaz.

    Prostuje jednak bzdury o "drugim źródle ciepła" przy powietrznej pompie.

    Wolałem pompę, ale skoro to będzie problem... nie uśmiecha mi się załatwiać wszelkich pozwoleń na ten gaz itp.
    Jeśli chodzi o grzejniki mam w całym mieszkaniu 71 takich elementów: https://www.fondital.com/media/files...RM%20S5_PL.pdf
    + do tego dwie drabinki w łazience.

    Samej rury na ogrzewanie podłogowe poszło chyba około 1000-1200 metrów ale już tego dokładnie nie pamiętam.

    Jest na forum jakaś sprawdzona firma, która działa na terenie śląska i doradziła coś w moim przypadku oraz zrobiła wycenę? Zastanawiam się jeszcze też nad wentylacją mechaniczną, lecz nie wiem czy to coś zmieni w mojej kwestii.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghostoen Zobacz post
    Tak sie składa ze jak masz pompę energooszczędną i bufor oraz płaszczyznowe to spokojnie dwa dni wystarczy tylko nie rozumiem dlaczego taka mala pojemność baterii nie nie kapciuchy wyszły z mody juz dawno.
    Nie wiem czy to do mnie ale chyba tak?
    Nie mam bufora, mam wszędzie grzejniki a nie wiem czy ktoś będzie budował akumulatorownię dla kotła i trzymał w niej 20 akumulatorów.
    Nie wydaje mi się że aku 115Ah to mały aku skoro odpalam nim ciągnik
    UPS z czystym sinusem to jak piszesz od 450 do 650pln a ile trzeba włożyć w akumulatory i co jaki czas trzeba by je wymieniać bo jak wiadomo "nieśmiertelne" to one nie są?

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ghostoen

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    118

    Domyślnie

    Pyzatym zawsze pod ręką Agregat na paliwo

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwiazdoor Zobacz post
    Jest na forum jakaś sprawdzona firma, która działa na terenie śląska i doradziła coś w moim przypadku oraz zrobiła wycenę? Zastanawiam się jeszcze też nad wentylacją mechaniczną, lecz nie wiem czy to coś zmieni w mojej kwestii.
    Poszukaj na forum Clarneta, on ma w podpisie Rybnik a to Śląsk, chyba

  12. #52
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghostoen Zobacz post
    Ale jak widać stwierdzenie ze zle przemyślaną instalacja przy braku wytłumaczenia nic temu panu ne dala. Przypomina mi to pytanie sie kobiety dla czego jestes zła i twoja odpowiedz to ,,bo tak"
    reasumując napisz wszystkim ile w to swoje cacko tak nazwę dom włożyłeś uwzględniając instalacje pompę i robociznę.oczywiscie to po jakich cenach kupujemy jako fachowcy nie uwzględniaj policz to jak zwykłemu kowalskiemu i okaże sie co jest tańsze i kiedy sie zwróci.
    Czemu nie przemyślana i droga instalacja mieszana ?
    Nie będę się rozpisywał ale pompa w moim przypadku czy jakiekolwiek inne źródło ciepła by było jest podlaczona dwoma rurkami bezpośrednio do rozdzielacza podlogowki,bez żadnych pompek obiegowych,bez żadnych mieszaczy,bez żadnych zaworów,bez żadnych czujników itp.
    Jesteś w temacie to rzuć kwotę ile te dodatkowe osprzęty kosztują które muszą być przy instalacji mieszanej.

    Nie ma sensu że będę Ci rzucał cenę sprzed 6 lat bo modele stały się przez ten czas modernizowane.Aktualne ceny z montażem masz na allegro np:
    https://allegro.pl/pompa-ciepla-pana...971595524.html

    A opłacalność ? Gazu nie brałem pod uwagę pomimo,że mam go przed działką bo ogrzewanie prądem było i jest tańsze niż gazem ziemnym biorąc pod uwagę koszt inwestycji/kosztu eksploatacji a znowu pompa ciepła,która zakładałem w budzecie 20tys.zl była też tańsza pod tym kątem.
    Dom z rocznym zużyciem na c.o+cwu na poziomie ok.9000kWh. Możesz liczyć.

    Paliwo stałe jako najdroższy sposób na ogrzewanie nie wchodził w rachubę.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghostoen Zobacz post
    Pyzatym zawsze pod ręką Agregat na paliwo
    Czyli koszty rosną bo mam nadzieję że nie piszesz o jakimś marketowym agregacie który co najwyżej nadaje się do zasilania betoniarki na budowie?

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie będę się rozpisywał ale pompa w moim przypadku czy jakiekolwiek inne źródło ciepła by było jest podlaczona dwoma rurkami bezpośrednio do rozdzielacza podlogowki,bez żadnych pompek obiegowych,bez żadnych mieszaczy,bez żadnych zaworów,bez żadnych czujników itp.
    Artek, przeca pompę obiegową masz w pompie korbą chyba wody w instalacji nie kręcisz?

  15. #55
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwiazdoor Zobacz post
    Jest na forum jakaś sprawdzona firma, która działa na terenie śląska i doradziła coś w moim przypadku oraz zrobiła wycenę? Zastanawiam się jeszcze też nad wentylacją mechaniczną, lecz nie wiem czy to coś zmieni w mojej kwestii.
    Na forum polecana jest firma ghs z Rudy Śląskiej,miałem kontakt z właścicielem przed budową domu na temat...gruntowej
    Polecam bo kumaty i życiowy gość.

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ghostoen

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    118

    Domyślnie

    No nieśmiertelne nie ja posiadam dwa plus agregat prądotwórczy hondy. A zużycie prądu zależy od tego ile piec razy dmuchnie / popchnie i zakręci pompka / sterowania temp w domu itp itp

  17. #57
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Artek, przeca pompę obiegową masz w pompie korbą chyba wody w instalacji nie kręcisz?
    No oczywiście,ta jedyna musi być i ją tam mam ale jak widzę instalacje rodem ze stacji mir to aż strach,po kilka pompek,jakieś zawory,rurek z kilometr itp

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghostoen Zobacz post
    A zużycie prądu zależy od tego ile piec razy dmuchnie / popchnie i zakręci pompka / sterowania temp w domu itp itp
    Wiadomo.

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ghostoen

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    118

    Domyślnie

    Agregat posiadam w firmie bo nieraz trzeba mieć prad tam gdzie go nie ma wiec koszty poniekąd wrzucone w rozliczenie. Ale ja lubię mieć zawsze w razie w dużo alternatyw .

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No oczywiście,ta jedyna musi być i ją tam mam ale jak widzę instalacje rodem ze stacji mir to aż strach,po kilka pompek,jakieś zawory,rurek z kilometr itp
    Artur to że Ty nie masz nie znaczy że ktoś inny nie chce mieć, są różne domy, różne potrzeby inwestorów.
    Myślę że u Ciebie jest o wiele więcej tych rurek tyle że masz "schowane" niż w dwa razy większym domu gdzie je widać

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony