dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kws80

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    1

    Domyślnie odprowadzenie wody z rynien do studni - jakie rury?

    Mam zamiar połączyć wszystkie rynny ze sobą i wodę puścić do nieużywanej studni. Nie chce żeby woda mi się po działce rozlewała. Studnia jest głęboka pomieści każda ilość wody.
    Mam pytanie jakie rury użyć? Czy może to być rura drenażowa (bez dziurek) czy lepiej rura PCV? Zrobiłem wykop na głębokości 40-60 cm czy to wystarczy? Mam zamiar wrzucić rurę do dziury, zrobić spadek, podłączyć rynny i zasypać ziemią. Wykop idzie 1m od domu. Czy to będzie działać? W przyszłości będzie szła opaska nad ta rurą.

  2. #2

    Domyślnie

    spokojnie będzie działać.. zrób sobie pod rynnami kosze zrzutowe, tz osadniki rynnowe
    Moim moim zdaniem lepiej rurę PCV.
    Domek Piętrowy po podłodze 162mkw. Ocieplenie styro Fasada Gold 15cm, podłoga 10cm EPS100, poddasze 30cm+10cm wełna. Ogrzewanie 100% podłogówka + 2x Drabinka, Panasonic T-Cap 9kw 1F + Elektromet 300L PC Duo,Wentylacja mechaniczna Zehnder ComfoAir 350Luxe + Inteligentne Sterowanie DOMOTICZ. Okna Drutex Iglo5, dachowe Fakro. Okazyjnie kominek RobiRen AirTerm Corner Akubet 15KW. Klimatyzacja: Klimatyzator podsufitowy Rotenso Jato 5KW. Instalacja PV Z dofinansowania gminnego instalacja 3,3KW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony