dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Obciążenie płyty fundamentowej bloczkami na paletach po 3 dniach?

    Jak było u Was?

    Po jakim czasie obciążaliście płytę fundamentową po wylaniu?
    U mnie po 3 dniach od wylania (jest dość ciepło, beton polewany 3-4 dziennie) ułożyli 7 palet z bloczkami i ceramiką. To nie jest za szybko?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    hmm jak beton był C20/25 zgodnie z przykazaniami to raczej nic nie powinno sie stac choć im dłużej to tym lepiej, np bliżej tygodnia, a chodzi tu głownie o rysy, a pielegnacje betonu to tak aby beton najlepiej dojrzewał czyli nabierał wytrzymalosci to pielegnowac beton z kilka tygodni .. nawet do 28 dni w zależności od warunków...

  3. #3

    Domyślnie

    no wlasnie b25. Palety stoją od rana i na razie nic nie widać... oby tak dalej

  4. #4

    Domyślnie

    2 dni po wylaniu stropu wrzuciłem 10 palet Silki. Nic się nie stało.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrus_pan16 Zobacz post
    2 dni po wylaniu stropu wrzuciłem 10 palet Silki. Nic się nie stało.
    No ja też wrzuciłem ... wyszło dopiero po pół roku, pęknięcie jedno jedyne tam gdzie stały palety. Trzeba pamiętać o nacisku na m2, stawiasz paletę silikatu o wadze 1,3 t na właśnie 1 m2, żeby zachować obciążenie równomierne to powinieneś zrobić odstęp pomiędzy paletami ten 1 metr. To tak w kwestii stropu, ale płyta powinna być znacznie wytrzymalsza ... pod warunkiem że beton nie jest mięciutki. Teraz już bym nie wrzucił nic ciężkiego w czasie krótszym niż powiedzmy 14 dni ...
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrus_pan16 Zobacz post
    2 dni po wylaniu stropu wrzuciłem 10 palet Silki. Nic się nie stało.
    2 dni po wylaniu stropu? Na strop w deskowaniu ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony