dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Skrzynka elektryczna i gazowa w ogrodzeniu

    Przymierzam się do remontu ogrodzenia. W domu obecnie jest prąd podłączony linią napowietrzną i licznik jest w budynku. Licznik gazuu jest na budynku. W przyszłości ma być przeprowadzona modernizacja lini i zamienione łącza napowietrzne na kablowe idące ziemią. Zaraz za ogrodzeniem mam przylegający chodnik więc raczej skrzynka na chodniku odpada bo zajęła by za dużo miejsca. I teraz takie moje pytanie: czy jak obecnie przy remoncie ogrodzenia zamontuję sobie już przyszłościowo skrzynkę elektryczna i gazową w ogrodzeniu to czy ZE/ZG je uzna tzn czy wykorzysta przy modernizacji czy też postawią po swojemu osobne skrzynki?

  2. #2

    Domyślnie

    Dowiedz się jak mają przebiegać przyłącza (o ile są projekty) i postaw skrzynki w odpowiednie miejsca. Jeśli jeszcze nie ma projektów, to nie masz żadnej gwarancji, że przyłącza będą przebiegać w miejscach, w których je postawisz.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie nie ma żadnych planów. Po prostu chciałem zrobić już na przyszłość żeby potem nie ryć w ogrodzeniu ale jednak widzę że to nie takie łatwe

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli będzie tak jak u mnie, to ZE zrobi przetarg na projekt, i firma która wygra będzie uzgadniać z właścicielami lokalizację "skrzynki". Jak otrzymasz projekt z lokalizacją do zaakceptowania to można się skontaktować z firmą projektującą w celu ewentualnej modyfikacji jej położenia. Nie wiem jak z gazem.
    Ogólnie trudna sprawa. Rób takie ogrodzenia, które łatwo zmodyfikujesz czyli zrobisz "dziury" na przyłącza
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony