dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar stratus84
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    powiat kielecki
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Proszę administrację o skasowanie TEMATU

    Proszę administrację o skasowanie TEMATU
    Ostatnio edytowane przez stratus84 ; 04-11-2021 o 11:57 Powód: zamykam temat

  2. #2

    Domyślnie

    Podoba mi się, chociaż jest kilka rzeczy, na które spojrzałabym inaczej.
    - czy wejście do pralni musi być z łazienki? To problem, kiedy jednocześnie ktoś chce skorzystać z jednego i drugiego pomieszczenia. A jest możliwość zmiany.
    - czy balkon jest niezbędny? To bardzo często mostek cieplny, a okazuje się, że prawie w ogóle z niego się nie korzysta.
    - czy wentylacja grawitacyjna to na pewno dobry pomysł? Ja jestem zdecydowaną zwolenniczką mechanicznej
    - kominek to absolutny must have? U siebie - chcąc zniwelować jakiekolwiek kominy - myślę jedynie nad niedużym biokominkiem. Jeśli chodzi o zrobienie nastroju - moim zdaniem będzie absolutnie wystarczający, a dużo mniej upierdliwy w obsłudze

    Poza tym bardzo fajny garaż. Zmieści się normalny samochód, a nie seicento Dodatkowy pokój na dole ma sensowny metraż i łazienkę niedaleko - super.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mnie dziwi, że ten projekt spełnia obecne wymagania energetyczne.
    Chyba, że EU wpisane "na oko", bez rzetelnego przeliczenia.
    Brak izolacji termicznej dom-garaż. Brak WM.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aaisaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Stratus 84 napisz coś o sobie. Dla ilu stałych użytkowników to dom? Przy takim metrażu nie rozważaliście dorobienia trzeciej łazienki (prywatnej)? Macie pokój gościnny, zakładam,że spodziewacie się gości z noclegiem, wtedy jedna łazienka na całe piętro i tylu użytkowników może być dość kłopotliwa. A tak poza tym, to witam się w dzienniku

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Witam. Jako że piszesz o lanych skosach, a sam też mam zaplanowane, to chciałbym dopytać w jaki sposób planujecie je ocieplać? Styropian, a może natrysk pianą, jaka grubość, itp?
    WM rozważcie bo warto, o kominku się nie wypowiem, bo to sprawa indywidualna.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Minimalne wymagania energetyczne określa ustawa. Jest obecnie dość surowa (w porównaniu z tym, co obowiązywało kilka lat temu) a w 2021 będzie jeszcze surowsza. Za to spełnienie jej wymagań pozwala drastycznie obniżyć koszt grzania domu. Tak, że zamiast zastanawiać się nad PC gruntowym, mógłbyś kupić o wiele tańsze PC powietrze-woda.
    Ale ten projekt na pierwszy rzut oka nie ma szans na spełnienie aktualnych wymagań, stąd moje wątpliwości.
    A tak naprawdę to co się w całej budowie liczy to minimalizowanie zapotrzebowania na ciepło.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Początkowo byłem zwolennikiem styropianu na skosach, ale podobnie jak Wy zdecydowałem się na piankę. Ocieplanie skosów już po wykonaniu pokrycia jest słabe - mam wątpliwości czy ekipa wykona to dokładnie. Będę starał się zsynchronizować dekarzy i speców od pianki. Komin podczas budowy to promil ogólnych wydatków, więc też uważam, że warto zrobić. Dołożenie go później ani nie będzie tanie, ani estetyczne.
    Dwa zdania na temat energooszczędności. Jeśli nie musisz cisnąć każdej kWh, czy chwalić się licznikiem zużycia na forum to zastosowanie takich rozwiązań jak u Ciebie - czyli ściany z BK ocieplone 20 cm szarego styropianu (dołóż te 5 cm na równo), 20 pianki na skosach, okna 3 szybowe (wszystkie, nie tylko dachowe) i WM wystarczą żeby mieć dość energooszczędny, niedrogi w trzymaniu dom.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 05-07-2018 o 16:55

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pisałam, że dziwi mnie brak izolacji termicznej między garażem a domem oraz zaprojektowanie wentylacji grawitacyjnej. To stawia pod znakiem zapytania rzetelność deklarowanego zapotrzebowania na ciepło

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Jeszcze dopytam - czy opieplenie skosów betonowych po położeniu membrany to pomysł Twojego sąsiada, czy też zasugerował mu to wykonawca pianowania? Pewny jesteś że da się dotrzeć aplikatorem do wszystkich zakamarków?

  10. #10

    Domyślnie

    Hej. Ja też buduje Emilia 2g i na etapie adaptacji przystosowalismy ją do wymogów obowiązujących od 2021 roku. Wszystko da radę

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja nie twierdzę, że nie da rady, ale o tym, że projekt w takiej formie jaką się kupuje, tych wymogów nie spełnia.

  12. #12

    Domyślnie

    Skąd decyzja by wybrać klasę 400 na ściany konstrukcyjne?

  13. #13

    Domyślnie

    z jakiego powodu daliście te dodatkowe ściany nośne?

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał stratus84 Zobacz post
    Dodatkowe ściany nośne? Wszystko robione jest wg projektu, nic nie dodawaliśmy. Jeśli chodzi o nośne ściany wewnętrzne może ich obecność spowodowana jest projektem domu pod dwa stropy monolityczne oraz ceramiką na dachu.
    Ja przy lanych skosach też mam zaprojektowaną ścianę nośną na poddaszu biegnącą w osi budynku.

  15. #15

    Domyślnie

    Witam,
    czy mógłby Pan podesłać namiar na konstruktora, który zaadaptowałby poddasze użytkowe na lane skosy?
    Skoro w Pana rejonie jest to popularne rozwiązanie, więc może dysponuje Pan wiedzą na temat doświadczonego konstruktora.
    Jakich zmian Pan dokonał na etapie adaptacji, by móc wykonać tzw. trumnę?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał stratus84 Zobacz post
    Dodatkowe ściany nośne? Wszystko robione jest wg projektu, nic nie dodawaliśmy. Jeśli chodzi o nośne ściany wewnętrzne może ich obecność spowodowana jest projektem domu pod dwa stropy monolityczne oraz ceramiką na dachu.
    Pytam, ponieważ też budujemy Emilię 2G i mamy wewnątrz tylko 1 ścianę nośną. Te dwie płyty monolityczne zamieniliśmy na cały strop z Terrivy, ale musieliśmy dołożyć jeden podciąg.

    tutaj powinno być widać:
    http://sergreg.mojabudowa.pl/pliki/s...46d9d792fa.jpg

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Witam, również planuję ocieplenie skosów pianką PUR i również w dwóch etapach - najpierw skosy, potem cześć płaska. Chciałbym zapytać, jaką jest grubość natrysku macie, oraz jaka wyszła odległość między betonem a krokwiami?
    Pozdrawiam.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    O jakich niedoskonałościach wymagających poprawy piszesz?
    Też planuję 15 cm pod krokwie i 10 pomiedzy, piana 0037, klasa E. Czy udało się pistoletem dotrzeć i dokładnie ocieplić okolice murłaty i beton pod krokwiami?

  19. #19

    Domyślnie

    Na koniec przyszedł czas na rozprowadzenie rur odbierających deszczówkę z rynien. Wybór padł na rury karbowane pełne, nie wiem czy to był dobry pomysł, jedni mówili, że można je stosować i spełniają swoją rolę, drudzy natomiast, że lepsze są klasyczne kanalizacyjne. Na ten moment zostawiamy tak jak jest, najwyżej dokonamy zmiany na rury kanalizacyjne w późniejszym czasie.

    [/QUOTE]

    Też mam żółte rury od rynien i po 2 latach miałem pierwszą awarię - okazało się, że jedna z rur na skutek jakichś ruchów tektonicznych (też mam glinę) została zgnieciona i przestała odprowadzać wodę. Naprawa i poszukiwanie miejsca awarii dosyć upierdliwe i połączone z destrukcją trawnika. Na drugi raz dałbym wytrzymałe rury pcv.
    Druga sprawa: raczej powinieneś ciągnąć od każdej rynny osobną rurę aż do miejsca docelowego. Przy dużych ulewach rura zbiorcza może nie odebrać całej wody ze wszystkich rynien.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał stratus84 Zobacz post
    @kemot_p

    Piana bez problemu ociepliła miejsce pod krokwiami. Przed aplikacją odkurzyłem dokładnie z wiór i innych zabrudzeń skosy i miejsce murłaty. Tak jak pisałem wcześniej moje ocieplanie podzieliłem na dwa etapy, teraz były robione później niedostępne miejsca, ponieważ podbitka będzie w przyszłym roku niedoskonałości tzn. "zapianowanie" murłaty zrobi się z drabiny od zewnątrz. (...)
    Dzięki za odpowiedź i podzielenie się doświadczeniem. Jeszcze tylko dopytam w jaki sposób stwierdziłeś, że beton jest odpowiedniej wilgotności i nadaje się do aplikacji piany?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony