dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar stratus84
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    powiat kielecki
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Proszę administrację o skasowanie TEMATU

    Proszę administrację o skasowanie TEMATU
    Ostatnio edytowane przez stratus84 ; 04-11-2021 o 11:57 Powód: zamykam temat

  2. #2

    Domyślnie

    Podoba mi się, chociaż jest kilka rzeczy, na które spojrzałabym inaczej.
    - czy wejście do pralni musi być z łazienki? To problem, kiedy jednocześnie ktoś chce skorzystać z jednego i drugiego pomieszczenia. A jest możliwość zmiany.
    - czy balkon jest niezbędny? To bardzo często mostek cieplny, a okazuje się, że prawie w ogóle z niego się nie korzysta.
    - czy wentylacja grawitacyjna to na pewno dobry pomysł? Ja jestem zdecydowaną zwolenniczką mechanicznej
    - kominek to absolutny must have? U siebie - chcąc zniwelować jakiekolwiek kominy - myślę jedynie nad niedużym biokominkiem. Jeśli chodzi o zrobienie nastroju - moim zdaniem będzie absolutnie wystarczający, a dużo mniej upierdliwy w obsłudze

    Poza tym bardzo fajny garaż. Zmieści się normalny samochód, a nie seicento Dodatkowy pokój na dole ma sensowny metraż i łazienkę niedaleko - super.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mnie dziwi, że ten projekt spełnia obecne wymagania energetyczne.
    Chyba, że EU wpisane "na oko", bez rzetelnego przeliczenia.
    Brak izolacji termicznej dom-garaż. Brak WM.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aaisaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Stratus 84 napisz coś o sobie. Dla ilu stałych użytkowników to dom? Przy takim metrażu nie rozważaliście dorobienia trzeciej łazienki (prywatnej)? Macie pokój gościnny, zakładam,że spodziewacie się gości z noclegiem, wtedy jedna łazienka na całe piętro i tylu użytkowników może być dość kłopotliwa. A tak poza tym, to witam się w dzienniku

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,
    czy mógłby Pan podesłać namiar na konstruktora, który zaadaptowałby poddasze użytkowe na lane skosy?
    Skoro w Pana rejonie jest to popularne rozwiązanie, więc może dysponuje Pan wiedzą na temat doświadczonego konstruktora.
    Jakich zmian Pan dokonał na etapie adaptacji, by móc wykonać tzw. trumnę?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Witam. Jako że piszesz o lanych skosach, a sam też mam zaplanowane, to chciałbym dopytać w jaki sposób planujecie je ocieplać? Styropian, a może natrysk pianą, jaka grubość, itp?
    WM rozważcie bo warto, o kominku się nie wypowiem, bo to sprawa indywidualna.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Minimalne wymagania energetyczne określa ustawa. Jest obecnie dość surowa (w porównaniu z tym, co obowiązywało kilka lat temu) a w 2021 będzie jeszcze surowsza. Za to spełnienie jej wymagań pozwala drastycznie obniżyć koszt grzania domu. Tak, że zamiast zastanawiać się nad PC gruntowym, mógłbyś kupić o wiele tańsze PC powietrze-woda.
    Ale ten projekt na pierwszy rzut oka nie ma szans na spełnienie aktualnych wymagań, stąd moje wątpliwości.
    A tak naprawdę to co się w całej budowie liczy to minimalizowanie zapotrzebowania na ciepło.

  8. #8

    Domyślnie

    Hej. Ja też buduje Emilia 2g i na etapie adaptacji przystosowalismy ją do wymogów obowiązujących od 2021 roku. Wszystko da radę

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Początkowo byłem zwolennikiem styropianu na skosach, ale podobnie jak Wy zdecydowałem się na piankę. Ocieplanie skosów już po wykonaniu pokrycia jest słabe - mam wątpliwości czy ekipa wykona to dokładnie. Będę starał się zsynchronizować dekarzy i speców od pianki. Komin podczas budowy to promil ogólnych wydatków, więc też uważam, że warto zrobić. Dołożenie go później ani nie będzie tanie, ani estetyczne.
    Dwa zdania na temat energooszczędności. Jeśli nie musisz cisnąć każdej kWh, czy chwalić się licznikiem zużycia na forum to zastosowanie takich rozwiązań jak u Ciebie - czyli ściany z BK ocieplone 20 cm szarego styropianu (dołóż te 5 cm na równo), 20 pianki na skosach, okna 3 szybowe (wszystkie, nie tylko dachowe) i WM wystarczą żeby mieć dość energooszczędny, niedrogi w trzymaniu dom.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 05-07-2018 o 16:55

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pisałam, że dziwi mnie brak izolacji termicznej między garażem a domem oraz zaprojektowanie wentylacji grawitacyjnej. To stawia pod znakiem zapytania rzetelność deklarowanego zapotrzebowania na ciepło

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Jeszcze dopytam - czy opieplenie skosów betonowych po położeniu membrany to pomysł Twojego sąsiada, czy też zasugerował mu to wykonawca pianowania? Pewny jesteś że da się dotrzeć aplikatorem do wszystkich zakamarków?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja nie twierdzę, że nie da rady, ale o tym, że projekt w takiej formie jaką się kupuje, tych wymogów nie spełnia.

  13. #13

    Domyślnie

    Skąd decyzja by wybrać klasę 400 na ściany konstrukcyjne?

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Witam, również planuję ocieplenie skosów pianką PUR i również w dwóch etapach - najpierw skosy, potem cześć płaska. Chciałbym zapytać, jaką jest grubość natrysku macie, oraz jaka wyszła odległość między betonem a krokwiami?
    Pozdrawiam.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    O jakich niedoskonałościach wymagających poprawy piszesz?
    Też planuję 15 cm pod krokwie i 10 pomiedzy, piana 0037, klasa E. Czy udało się pistoletem dotrzeć i dokładnie ocieplić okolice murłaty i beton pod krokwiami?

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cześć, wysłałem PW ale jest z tym problem na forum,sprawdź.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  17. #17

    Domyślnie

    Tak z ciekawości, bo chyba nie doczytałem albo nie zauważyłem jakie parametry ma ta piana na dachu? Bardzo gruba warstwa. Czy na ścianach też planujesz pianować taką warstwą? I jeszcze pytanie o dachówkę. Coś Creaton tu nie ma dobrej passy ale ja osobiście uważam, że to całkiem dobry producent. A Ty masz Titanię jak widzę. I całkiem ładnie Ci to wyszło. Zadowolony?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał stratus84 Zobacz post
    Witam, piana zastosowana na skosach to PURIOS o lambdzie 0,036, grubość lekko ponad 20cm, miejsca pod krokwiami około 15 cm. Wiosną/latem jak wszystko obeschnie (bo nie ukrywam na pianowanie skosów to był ostatni dzwonek) będę ocieplał górną część stropu poddasza i skosy na strychu. Planujemy powietrzną pompę ciepła i chcielibyśmy ocieplić w miarę dobrze. Na ściany planujemy styropian grafitowy 15cm o lambdzie 0,032. Zastanawiam się też nad ociepleniem fundamentów pianą zamkniętokomórkową.

    Na Creatona Titanie zachęcał sprzedawca, podoba mi się dachówka wielkoformatowa. Później doszły mnie głosy, że są widoczne niedomalowania... Podjechałem do kolegi który rok wcześniej też kładł ją na dach i moim oczom faktycznie ukazały się niedomalowania... Zacząłem rozmyślać nad zmianą zamówienia w hurtowni ale sprzedawca obiecał, że będzie ok, zaryzykowałem i finalnie wszystko skończyło się dobrze,jestem zadowolony z efektu końcowego. Fakt czasem można się dopatrzeć jakichś niedomalowań ale nie oszukujmy się, że TITANIA nie jest najdroższa a fajna dachówka (moi zdaniem te z kolorowaną masą w środku) jest o wiele droższa a zaoszczędzone pieniądze wolimi przeznaczyć np na wspomnianą wcześniej pompę ciepła. Uważam, że efekt końcowy zależy również od jakość położenia dachówki, na murarzy nie trafiliśmy ale jeśli chodzi o dekarzy to jesteśmy bardzo zadowoleni

    Creaton Titania na dachu kolegi:







    Creaton Titania na moim dachu:











    stratus84 skoro już masz dach z Titanii to nie wiem czy wiesz ale Creaton ma od kwietnia konkurs dla Ciebie A właściwie dla każdego, co ma Titanie na swoim dachu no ale to prawie jak specjalnie dla Ciebie Ładne zdjecie, parę słów i może wygrasz Szczególy na https://titania.com.pl/

  19. #19

    Domyślnie

    Witam
    Fajny domek . Podoba mi się przede wszystkim dobrze wykorzystana przestrzeń i mało komunikacji.
    Dziennik również
    Ale najfajniejsza działka, bo mamy działki obok Waszej budowy pod samym lasem i znamy urok tego miejsca.

    Będziemy podczytywać i podglądać jak będzie wykończeniówka...może podkradniemy jakiegoś fachowca, który u Was się sprawdzi. Oczywiście jak go puścicie
    U nas budowa może ruszy na wiosnę, już nie możemy się doczekać, ale wszystko zależy od pozwolenia.
    Jak możesz to napisz pod którą gminę podlegacie? Bo nasze działki są przy granicy gmin.
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 05-01-2019 o 18:34

  20. #20

    Domyślnie

    To ocieplenie szacun Może nie będzie to pasywny ale będziecie pewnie blisko Mam znajomego co mieszka w szkielecie i tam poza szkieletem jest tylko piana. Dom ogrzewa prądem (nie pompą) i ma naprawdę rewelacyjnie niskie rachunki. A co do Titani to ten dach kolegi wygląda fajnie. Niedomalowania aż tak sie nie rzucają w oko. Jakby ktoś był pedantyczny to może i by mu przeszkadzało. Z tego co wiem to producent ma odpowiednie farby, które pozwalają wyeliminowac takie "niedogodności". Jakby co

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony