dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PanGarnek

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Grabowa
    Posty
    122

    Domyślnie drzwi wejsciowe - jakie i kiedy? otwor 109x230(!)

    Na dzisiaj mam dzwi jak na zdjeciu - wlasniej roboty.

    https://imgur.com/a/Zda6jkN

    Budowa zostanie zatrzymana na 3 lata. Chcemy jednak zrobic tynki zewnetrzne. Z tego co nas poinformowano to musimy jakies drzwi zamontowac zeby tynki polozyc.

    Kazdy nam powtarza zeby teraz zalozyc tanie drzwi a na koniec wymienic na docelowe - to prawda?
    Jesli tak jest to kiedy jest dobry moment na wymiane na drzwi docelowe?
    Po posadzkach? Tynkach wew.? Podlogach? Lazienkach? Co polecacie?

    Otwor mamy chyba dosc niestandardowy i dopiero teraz to odkrylismy 109x230cm. Mamy 2 opcje - 100 cm lub 90 cm szerokosc.
    Wysokosc nas zaskoczyla - 230, chyba tylko opcja na 230 to z przeszkleniem wchodzi w gre.
    Alternatywnie chyba musze zamurowac czesc otworu i robic standardowe drzwi 90 i standardowa wysokosc. Tylko troche boimy sie czy zlamanie tej samej wysokosci co okna obok nie bedzie wygladac dziwnie. Jakie wy drzwi polecacie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.125

    Domyślnie

    Obawy co do wysokości słuszne, ale ten dziwny wygląd jest bardzo normalny - przez wiele lat nie było za dużo opcji podwyższonych drzwi.
    Dziś można już coś znaleźć - zwykle za dopłatą do 30-50%.

    Ja bym drzwi wstawiał jak najpóźniej. Tak jak nie robilbym ocieplenia jesli w srodku jeszcze nic nie ma.. ale jesli juz, to nie robilbym gotoweg tynku we wnęce wejściowej. Powinniscie wybrać drzwi i przygotować odpowiedni otwór.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Otwór przynajmniej na wysokości może być ok. Trzeba doliczyć ocieplenie podłogi i wylewki. Zawołaj kogoś do wyceny drzwi, to sprawdzi otwory.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.125

    Domyślnie

    Wysokość okna w kuchni (? - po lewej) sugeruje, że jednak to już wysokość po wylewkach.
    Wołanie kogoś do wyceny by sprawdził otwory? Kiedy wreszcie zrozumiecie, że to praca za którą wypada zapłacić!? Ja wiem że jest mnóstwo firm gdzie pomiar jest "gratis" ale doradztwo opiera się wyłącznie na "wciskaniu swojego". Szanujmy się!
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam zapis w umowie, że pomiar kosztuje X złotych i może być ta kwota anulowana jeżeli ktoś decyduje się na zakup drzwi w mojej firmie (z montażem czy bez). Ja osobiście też miałem dosyć jeżdżenia na pomiary tak dla samego mierzenia otworu.
    To samo z zapytaniem o cenę drzwi i w mailu widzę wszystkie okoliczne firmy w promieniu 100 kilometrów. Od razu takiego maila wrzucam do kosza.

    Szanujmy się!

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    theme - jak widzę stosujesz zapis który ja stosuję od ponad 10 lat
    To dobra metoda by nauczyć szacunku do naszej pracy i wyeliminować tych co szukają tylko ceny

  7. #7

    Domyślnie

    Na szczęście sa jeszcze firmy okienno drzwiowe, które pomiar robią gratis i biją się o klienta dzwoniac co 2-3 tyg(przesunely mi sie terminy niestety). I sa to przedstawiciele premium polecanych tutaj marek , nie jakies koguciki. Jakby mi ktos pomiar czy wycene chciał robic za kase to taki mail od razu ląduje w koszu.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.125

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Na szczęście sa jeszcze firmy okienno drzwiowe, które pomiar robią gratis i biją się o klienta dzwoniac co 2-3 tyg(przesunely mi sie terminy niestety). I sa to przedstawiciele premium polecanych tutaj marek , nie jakies koguciki. Jakby mi ktos pomiar czy wycene chciał robic za kase to taki mail od razu ląduje w koszu.
    Kwestia firmy. Niektórzy działają w celu maksymalizacji zysku i zatrudniają w tym celu handlowców by dać zajęcie ekipom monterskim. To nie muszą być wcale złe firmy.
    Różne mamy cele w życiu, grunt by było to realizowane uczciwymi sposobami (czyli z zachowaniem dobra klienta)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9

    Domyślnie

    Każdy kij ma dwa końce. Są Klienci z gotówką, konkretni, z pytaniem o wycenę + chcą później / wcześniej zrobić pomiar. To jest normalny dla mnie Klient. Są też Klienci z chęcią zakupu niepodpartą żadną gotówką i myślący, że każdy z nas rzuci wszystko i pojedzie do nich na pomiar otworów po to aby dowiedzieć się, że taka osoba ma max 1000zł i chce dostać drzwi warte mniej więcej 3x tyle. "Bądź Pan człowiek i spuść trochę".

    Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że od strony Klienta może wyglądać to nieciekawie, ale Klient zdecydowany na zakup i tak nie ponosi kosztów więc nie do końca wiem w czym jest problem? Jak chce się kupić nieruchomość to przecież też idzie zadatek, który wliczany jest później w cenę. Dla mnie to takie samo potwierdzenie chęci dokonania zakupu, a nie zawracania głowy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony