dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Rolety zewnętrzne montowane do elewacji montaż ?

    Witam !

    Czekam na montaż rolet zewnętrznych na gotowej elewacji (styropian 22cm).

    Pytałem się z ciekawości jak to montują i żeby byli przygotowani aby mieli kołki z 28cm aby przymocować rolety.

    Fachowiec powiedział mi że nie montują na takie długi kołki do muru , bo wtedy będą mostki i że montują na takie metalowe kołki (Moly) (takie jak do płyt KG). Pytałem czy to nie za słabe , ale powiedzieli że montują tak od wielu lat i nie ma problemu i że takie kołki są bardzo mocne i że mam się nie przejmować , tym bardziej że taka roleta na elewacje dodatkowo opiera się jeszcze na podłoża na prowadnicach (u mnie taras z płyt betonowych).

    Sam nie wiem co o tym myśleć ?

    Czy kazać mimo wszystko aby chociaż po dwie sztuki na roletę dali duże kołki (28cm) ?
    Tyle że na siłę nie chce robić sobie mostków termicznych , więc jak nie ma żadnego sensu i fachowcy mają rację

    Dzięki !
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Kilka razy zamontowalem rolety na elewacji troszkę inaczej - klejąc prowadnice za pomocą SP340. Sądzę że zaproponowane kolki spokojnie spełnia swoje zadanie.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Kilka razy zamontowalem rolety na elewacji troszkę inaczej - klejąc prowadnice za pomocą SP340. Sądzę że zaproponowane kolki spokojnie spełnia swoje zadanie.
    Wielkie dzięki .
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja w ogóle to markizę Fakro (nie roletę) montowałem samodzielnie (banał) do ramy okna. Nie lepiej pójść w tę stronę?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony