dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Dopasowanie zaworu do rury w ogrodzie - proszę o pomoc

    Witam serdecznie,
    jestem tu nowy bo dopiero zaczynam własny remont, a że do tego na działce to jestem kompletnie zielony.
    Problem wygląda tak, że kupiłem działkę gdzie woda jest tak podłączona że jak włącze główny zawór to od razu leci woda ze szlaufa.
    Żeby móc miec wodę w altance to ta woda ze szlaufa musi lecieć non stop. Brakuje zaworu. Byłem ze zdjęciami jak to wygląda w Castoramie i Leroy Merlin i niestety nie pomogli.
    Potrzebuję do tej rury dać jakąś redukcję i zawór i dopiero szlauf, żeby móc mieć wodę w altance ażeby nie leciała ze szlaufa.
    Proszę o pomoc, nie znam się na calach, gwintach zwojach itd.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	37161374_993709254134903_2776888874478075904_n.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	417536
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	39221341_316430112459376_8728611887622651904_n.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	417537

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Wykręć czarną przejściówkę z niebieskiej złączki i idź z nią do sklepu w celu nabycia zaworu z takim gwintem, jak na wspomnianej przejściówce do węża (prawdopodobnie 3/4").
    To, co rozebrałeś, to element kolana/złączki do rury PE 32 .(najprawdopodobniej).
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #3

    Domyślnie

    Dobrze jutro tak zrobie, chciałem to zabrać wcześniej ale coś nie mogłem odkręcić tak żeby uwolnić wąż. Dam znać co jutro wyjdzie. Dziękuję

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Jeśli złączka będzie klejona, lub trudna do wykręcenia, rozkręć tą niebieską końcówkę przed nią - powinien zostać Ci krótki kawałek niebieskiej rury PE, możesz dokupić zawór w systemie (rozmiar taki jak średnica tego kawałka rury) PE i zamontować go w miejsce złączki, ale pewnie będzie to droższa opcja.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Jeśli złączka będzie klejona, lub trudna do wykręcenia, rozkręć tą niebieską końcówkę przed nią - powinien zostać Ci krótki kawałek niebieskiej rury PE, możesz dokupić zawór w systemie (rozmiar taki jak średnica tego kawałka rury) PE i zamontować go w miejsce złączki, ale pewnie będzie to droższa opcja.
    Zrobione. Musiałem wszystkie nowe złączki wymienić. Praktycznie każdy był pęknięty. Rura 25mm.
    Dziękuję za pomoc, niedługo poproszę o pomoc bo mam kolejny problem, jutro zrobie zdjęcia.
    Pozdrawiam serdecznie.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    I brawo Ty!
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony