dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Chodzi głownie o przypadek gdy jest warstwa hydroizolacyjna w postaci mas KBM, emulsji asfaltowych czy inny, które maja to do tego, że się kleją po wyschnieciu, rzadziej to dotyczy pap bo one sa pokryte z wierzchu foliami LDPE albo innymi.
    Jak styropian się przykeli do hydroziolacji to poprzez jego kurczenie sie i rozszerzanie może uszkodzić te izolację, a gdy da sie 2 warstwy foli HDPE ( takie sa zalecenia producentów hydroziolacji to pierwsza warstwa przykleja sie a druga sobie po pierwszej moze "slizgać" się.
    To jest takie teoretyczne wytłumaczenie, a czy to ma wiekszy czy mniejszy sens to już inna sprawa...
    Kłaniam się,
    trudno nie zgodzić się z kolegą w tym konkretnym przypadku(masy KMB), natomiast stosowanie folii w innych przypadkach(np. na stropie poddasza) wydaje się trochę archaiczne, jakby żywcem powielane ze strych skryptów budownictwa ogólnego...

    Odrębną kwestią jest szczelność wykonania izolacji przeciwwilgociowej z folii w narożach, oraz na zakładach.Osobiście jestem zwolennikiem dobrej papy fundamentowej połączonej zgrzewem na zakładach z izolacją poziomą ścian. Takie rozwiązanie daje duże szanse na uniknięcie błędów wykonawczych.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Ja sie odnosilem głównie do sytuacji zastoswania hydroizolacji, przy której przydałoby sie dać folie hdpe jako warstwe poslizgową (najlepiej 2x cienka folia), podłoga na stropie to już inna inszość.....

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    remus1108

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    70

    Domyślnie

    To w koncu dawac folie przed kładzeniem styropianu jak mam ulozona pape na chudziaku?

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Ja kładlem , dwie warstwy...

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.387
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał remus1108 Zobacz post
    To w koncu dawac folie przed kładzeniem styropianu jak mam ulozona pape na chudziaku?
    To zależy czy wierzysz producentom, że współczesne papy nie zawierają rozpuszczalników organicznych, czy wolisz jednak za tę stówkę czy dwie zapalić diabłu ogarek.
    Bo jak masz zgraną papę, to jedyna funkcja folii, to ochrona styropianu przed papą.

  6. #26

    Domyślnie

    Na Antyradona nie stosowałem żadnej folii(styro EPS 100 układane bezpośrednio na papę). Natomiast, po naniesieniu primera czekałem aż wyschnie całkowicie, tak aby zagruntowane podłoże było bezwonne.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    remus1108

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    70

    Domyślnie

    Tez nie daje folii. Ze swispora dostalem odpowiedz ze papa nie reaguje ze styropianem. Tez stosowalem primera. I jesli wyschnie nic styropianowi nie zrobi.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał techniczny Zobacz post
    Na Antyradona nie stosowałem żadnej folii(styro EPS 100 układane bezpośrednio na papę). Natomiast, po naniesieniu primera czekałem aż wyschnie całkowicie, tak aby zagruntowane podłoże było bezwonne.
    Czyli robiłeś tak jak ja
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1775.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	415297   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1904.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	415298  

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    1. Surgi wywijałeś papę na ściany dodatkowo widzę? Nie popękało na rogach?
    2. Zgrzewałeś papę do chudziaka?
    3. Przy rozprowadzaniu instalacji wod-kan na posadzce jakoś zabezpieczałeś papę dodatkowo ?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    1. Surgi wywijałeś papę na ściany dodatkowo widzę? Nie popękało na rogach?
    2. Zgrzewałeś papę do chudziaka?
    3. Przy rozprowadzaniu instalacji wod-kan na posadzce jakoś zabezpieczałeś papę dodatkowo ?
    1. Nic nie popękało
    2. Tak
    3. Nie ale wodę kładłem na pierwszej warstwie styro ( mam 2x10cm).

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Drogą papę wybrałeś Chyba najdroższa. Mnie teraz zastanawia co zrobić z tym że w 3 miejscach wykonawca nie zostawił pod ścianami zakładu papy wystarczającego (jest po 2 cm góra) , mówi że w tych miejscach posmaruje masą KMB i do tego się przyklei papę ale jakoś mnie to nie przekonuje. Wszędzie jest dobrze a w tych 3 miejscach spier... jego budowlańcy.

  12. #32

    Domyślnie

    Przy większym zakupie był rabat. A jest to miejsce którego za mojego życia nie planuję więcej oglądać.
    Ps. a chce jeszcze trochę pożyć.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Czyli robiłeś tak jak ja

    ...nie do końca, ponieważ nie wywijałem papy na ścianę( moim zdaniem nie ma takiej potrzeby). Zakład izolacji poziomej ściany w moim przypadku to 17cm.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	415301  

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    remus1108

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    70

    Domyślnie

    Czy w miejscach gdzie kladziony styropian nie dochodzil idealnie do scisny to te szpary uzupelnialiscie jakas pianka?

  15. #35

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony