dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Nie takie okno jak uzgodnione kto odpowiada?

    Mam kolejny problem z moimi.oknami,
    W zamowieniu jest część okien stałych część otwieranych, zamawiając dostrzegłem sprzedawcy ze zależy mi na jak najwiekszej szybie i jak najmniejszej ilosci plastiku, okna otwierane maja rame + skrzydlo, okn a stałe powinny miec tylko rame, niestety sprzedawca jedno okno stale w zamowieniu wpisal rama oraz skrzydlo+ wzmocnienie. Nie znam sie na konstrukcji okien dlatego nie zwróciłem uwagi na ten zapis w zamowieniu, wymiary sie zgadzaly. Teraz okazuje sie ze producent wykonal okno stale nie otwierane ale coś typu jakby skrzydło wstawione na stale w rame, dlatego to jedno okno m 2x szersza rame.
    Co moge zrobic w tej kwestii, jak to reklamowac zastrzegalem ze chce jak najwezsza rame i takie zapewnienie dostalem podczas zamawiania, nie chcę tego szerkiego plastiku, dziwnie to wyglada, okno jest na dodatek w sąsiedztwie prawidlowego okna z wąską ramą.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Odpowiedzialność wg umowy. Sprzedawca może mieć zupełnie inną ocenę sytuacji, więc zostaje to co w umowie. Albo kłótnia.

    Co do okien fix(nieotwieranych): dla mnie fix w ramie (witryna) postawione obok fixa w skrzydle to dopiero wygląda... inaczej..
    Co Ci przeszkadza, że w tym misz maszu masz jedno skrzydlo więcej?
    Są jeszcze inne powody stosowania skrzydła. Jest droższe, ale paradoksalnie w pewnych granicznych przypadkach może ratować sytuację i np. zamiast droższych szyb o grubości 6mm można stosować jeszcze standardowe pakiety o grubości szkła 4mm.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Sprawa jeszcze bardziej sie komplikuje, okna sa strasznie tandetne, niedopasowane, szyby odstaja od uszczelek wszystko wiotkie, pelno uszkodzen transportowych...zaczynam podejrzewac jeszcze ze dostalem okna innego.producenta niz zapewnial sprzedawca, ciekawe ze na umowie nie ma zapisu kto jest producentem, zaufalem sprzedawcy ze bedzie producenta o ktorym nam mowil ze okna sa od niego

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Zgodnie z art. 546.1 § 5 K.c. sprzedawca jest obowiązany wydać kupującemu wraz z rzeczą sprzedaną wszystkie elementy jej wyposażenia oraz sporządzone w języku polskim instrukcje obsługi, konserwacji i inne dokumenty wymagane przez odrębne przepisy. „Inne dokumenty” to na przykład deklaracja właściwości użytkowych sporządzona przez producenta okien, którą powinien posiadać i dysponować sprzedawca. Zgodnie z art. 7 ust.1 Rozporządzenia 305/2011 PE dla każdego wyrobu udostępnianego na rynku dostarcza się kopię deklaracji właściwości użytkowych w formie papierowej albo przesyła się ją drogą elektroniczną. Jeżeli sprzedawca nie dostarczył Panu deklaracji, umowa została wykonana w sposób nienależyty, a Panu przysługuje roszczenie w trybie rękojmi za wady na podstawie art. 556.1 § 1 pkt.4 K.c. bowiem rzeczy została wydana Panu w stanie niezupełnym.
    PRO QUALITY

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony