dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kurtz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    505

    Domyślnie Drzwi zew - pod progiem styro czy wylewka?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obrazek_2018-06-04 21.12.15.jpg
Wyświetleń:	2018
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	414331

    Jak zakończyć kładzenie styropianu na podłodze przy drzwiach wejściowych?

    1. Dać styro do końca progu równo z murem zew. i zalać 6cm betonu i na to próg ?
    2. Zakończyć styro ok. 10 cm porzed końcem progu, tak, żeby pod ościeznica nie było styro, tylko lity beton ?

    Drzwi będę miał wiekęd z ościeżnica termo, ale jeśli chodzi o próg to jest tam tylko taka listwa na 2cm wysoka i około 8cm szeroka.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.333
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Poszerzenie systemowe oparte na ścianie fundamentowej.
    Czemu tu tak cienko izolacji i czemu XPS?

  3. #3

    Domyślnie

    Dokładnie jak pisze kolega wyżej.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kurtz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    505

    Domyślnie

    Xps bo zdjęcie z kotłowni. Normanie mam 10cm na progu 5cm. A bez poszerzenia systemowego ? Mój dostawca drzwi nie bardzo jest w temacie zaznajomiony i nie ma nic w ofercie

  5. #5

    Domyślnie

    O jakich drzwiach mowa? Bo tak myślę, że sprzedawca nie wie co może sprzedać.

    //edyta: dopiero teraz widzę, że Wikęd. Mam drzwi tej firmy na poszerzeniach systemowych. Czyli miałem rację, że sprzedawca to idiota.
    Ostatnio edytowane przez jak_to_mozliwe ; 05-06-2018 o 05:47
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zwyczajnie wybierasz z katalogu, w tabeli dopłat jest poszerzenie ok 12, 5 i chyba 3cm. Składasz jak klocki. Trochę słabo sie zapinają z progiem (są pasowane, ale niedopsowane idealnie) ale sie sprawdzają. Ew. od nowego katalogu jest do wyboru klinaryt..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.333
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Mi do Prestige dali poszerzenia systemowe Veki 70PL twierdząc, że pasuje a jest dużo tańsze od Wikędowskiego.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kurtz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    505

    Domyślnie

    Dzięki za info, dziś jeszcze dopytam o te poszerzenia. A ten klinaryt to polecasz? stabilne to jest? to taki lepszy XPS widzę.

    Druga sprawa montaż na wylewce bez poszerzenia to duży błąd? będzie przemarzać?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jesli na dom patrzysz pod kątem eliminacji mostków to ten jest oczywisty.
    Montaz na wylewce utrudnia dobre wykończenie schodów od zewnątrz. By zapewnić ciągłość ocieplenia musisz wyjechać styro do samego progu i na tym połozyc płytkę. W przypadku kostki będzie jeszcze trudniej. A poszerzenie pozwala na odcięcie domu od reszty i łatwo jest zrobić izolację przeciw wilgociową. Warto.
    KLinaryt jest trudniejszy w aplikacji. Wg instrukcji należy go postawić na wypoziomowanym podlozu (trzeba przygotować odpowiednią wylewkę lub podlać betonem). W praktyce klinaryt pewnie jest stawiany na podkładkach i pianowany...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jesli na dom patrzysz pod kątem eliminacji mostków to ten jest oczywisty.
    Montaz na wylewce utrudnia dobre wykończenie schodów od zewnątrz. By zapewnić ciągłość ocieplenia musisz wyjechać styro do samego progu i na tym połozyc płytkę. W przypadku kostki będzie jeszcze trudniej. A poszerzenie pozwala na odcięcie domu od reszty i łatwo jest zrobić izolację przeciw wilgociową. Warto.
    KLinaryt jest trudniejszy w aplikacji. Wg instrukcji należy go postawić na wypoziomowanym podlozu (trzeba przygotować odpowiednią wylewkę lub podlać betonem). W praktyce klinaryt pewnie jest stawiany na podkładkach i pianowany...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kurtz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    505

    Domyślnie

    Sprzedawca twierdzi, że poszerzenia podprogowe z Wikędu jak się mocniej stanie na progu to nie są zbyt stabilne i się uginają. Prawda czy fałsz? Miałbym poszerzenie 120mm w górę.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.333
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Zmień sprzedawcę czy raczej montażystę. Bo będziesz żałował. Nie ma takiego materiału, którego wybitny montażysta nie zepsuje. Jak mu się ugina, to ten do nich należy.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurtz Zobacz post
    Sprzedawca twierdzi, że poszerzenia podprogowe z Wikędu jak się mocniej stanie na progu to nie są zbyt stabilne i się uginają. Prawda czy fałsz? Miałbym poszerzenie 120mm w górę.
    własnie wróciłem z montażu i miedzy innymi montowaliśmy wikedy termo pretige z doświetleniem i poszerzenie na wysokość 15 cm systemowe zero ugięcia , kit ci wciska sprzedawca

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kurtz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    505

    Domyślnie

    ok, czyli poszerzenie mam wziąć o wysokości takiej, żeby licowało się z górą wylewki + na to przyjdzie próg? drzwi premium + ościeżnica (60mm szerokości)

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.333
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurtz Zobacz post
    ok, czyli poszerzenie mam wziąć o wysokości takiej, żeby licowało się z górą wylewki + na to przyjdzie próg?
    To już wg gustu i zależy w którą stronę otwierają się drzwi. Jak na zewnątrz, to celowałbym, żeby okładzina była kilka milimetrów poniżej górnej krawędzi drzwi.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurtz Zobacz post
    Sprzedawca twierdzi, że poszerzenia podprogowe z Wikędu jak się mocniej stanie na progu to nie są zbyt stabilne i się uginają. Prawda czy fałsz? Miałbym poszerzenie 120mm w górę.
    Faktem jest, że to poszerzenie nie pasuje perfekcyjnie. Jesli je dopasuję dobrze do rowków w progu, to licuje się z zewnątrz i nie ma jak "wjechać" pod próg płytką (trudniej uszczelnić przed wodą). Fakt też jest taki, że oferują te poszerzenia bez wzmocnień. Ja nie wiem czy to dobrze (na pewno taniej), ale też wiem, ze mój dostawca okien nawet pod mały balkon zaleca stal jako niezbędny element poszerzenie...
    Natomiast bzdurą jest, ze się ugina. Nawet jeśli nie podpeprą to i tak nie powinno się tego odczuć (ale podparcie jest obowiązkowe! )
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #17

    Domyślnie

    Ja nie wiem skąd Ci ludzie wiedzę czerpią? Może wziął poszerzenie 15mm z całej sztangi i skakał po nim. To na pewno się ugnie. Co do ciężkiego zapinania to fakt, ale jak wskoczy to siedzi pewnie. Ja też jestem zwolennikiem dawania poszerzeń, bo jest to koszt raptem 80 kilku złotych za metr w wysokości 60mm. Żaden pieniądz a korzyści wymierne.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A jak rozwiązać docieplenie progu jeśli stan 0 jest na -31 cm?
    Zastanawiam się jak to wykończyć.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  19. #19

    Domyślnie

    Nie rozumiem pytania. Że niby próg i osadzenie drzwi jest poniżej o 31cm? Co to za diabelska sytuacja? Schodzisz schodami w dół do domu? Tam nawet okapnik nie pomoże, tylko pompa do wybierania wody z domu .
    A tak poważnie to daj jakiś schemat, bo rzuciłeś pytanie z kosmosu. Nie wiadomo co Ty tak na prawdę tam masz.

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    zapewne chodzi o to że względem istniejącego otworu DPP (docelowy poziom posadzki, wykończonej posadzki) lub inaczej poziom zero (a tym jest zawsze poziom wykończonej posadzki na parterze) mamy 31 cm
    Czym wykończyć ?
    Na pewno nie montować w powietrzu (widziałęm) czy na cegłach
    Zastosować poszerzenia bądź klinaryt
    Z poszerzeniami nie ma żadnego ale to żadnego problemu
    Nawet jak rowki i zamki nie pasują. Jeśli nie pasują obcina się zamki w poszerzeniu na równo i całość przykleja się po prostu np. klejem SP340 Illbrucka stosowanym pierwotnie do MOWO a nadającym się do wielu innych klejeń z powodzeniem

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony