dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 160
  1. #141
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał akwarysta_ Zobacz post
    Witam,

    Mam taki plan - chcę postawić dość ciężkie (całość ok 600 kg) akwarium. Podstawą do niego będzie konstrukcja z profili zamkniętych, dół to prostokątna rama z jednym wzmocnieniem na środku.
    Nie chcę go stawiać na panelach, dlatego pomyślałem że wyciągnę kilka paneli i resztę ewentualnie dotnę, a na obszarze gdzie będzie akwarium zrobię wylewkę sampoziomującą.

    Jako że widziałem w sklepie wiele ich rodzajów mam pytanie do fachowców jakiej najlepiej użyć ?

    Jaka będzie minimalna jej grubość, żeby utrzymała bez problemu taki ciężar (bez pęknięć itd) - zależy mi na jak najmniejszej, żeby nie wystawała ponad panele wokół,ale równocześnie żeby była bezpieczna i pewna.

    Czy konstrukcję pod akwarium będzie można postawić tak że krawędź ramy będzie równy z krawędzią wylewki ? Czy też musi być jakiś zapas dookoła ramy i ewentualnie jaki?

    Powierzchnia do przygotowania jest niewielka (150x50 cm) więc cena raczej nie gra roli.

    Proszę o rady, być może ktoś z przeglądających robił już takie coś.
    Dlaczego nie chcesz stawiać na panelach?

  2. #142

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Dlaczego nie chcesz stawiać na panelach?
    Bo panele które obecnie są położone nie są zbyt dobrej jakości (były już w mieszkaniu które kupiłem), poza tym są bardzo słabo wypoziomowane (krzesło biurowe potrafi 'samo' zjeżdżać) no i w przyszłości gdybym chciał się ich pozbyć mogę je wymienić dookoła akwarium bez ruszania go. Taki zbiornik musi być idealnie wypoziomowany, najłatwiej to uzyskać dzięki twardej, prostej posadzce.

  3. #143
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał akwarysta_ Zobacz post
    Bo panele które obecnie są położone nie są zbyt dobrej jakości (były już w mieszkaniu które kupiłem), poza tym są bardzo słabo wypoziomowane (krzesło biurowe potrafi 'samo' zjeżdżać) no i w przyszłości gdybym chciał się ich pozbyć mogę je wymienić dookoła akwarium bez ruszania go. Taki zbiornik musi być idealnie wypoziomowany, najłatwiej to uzyskać dzięki twardej, prostej posadzce.
    Jeżeli chodzi o wypoziomowanie, to ok., natomiast gdyby w grę wchodziło wzmocnienie, to nie bardzo. Pozdrawiam.

  4. #144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Jeżeli chodzi o wypoziomowanie, to ok., natomiast gdyby w grę wchodziło wzmocnienie, to nie bardzo. Pozdrawiam.
    Czyli rozumiem że taka cienka warstwa nie utrzyma takiego ciężaru ? Posadzka pod panelami jest dobra i mocna (blok z wielkiej płyty). Wobec tego jakiś pomysł z czego zrobić takie podłoże ?

  5. #145
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał akwarysta_ Zobacz post
    Czyli rozumiem że taka cienka warstwa nie utrzyma takiego ciężaru ? Posadzka pod panelami jest dobra i mocna (blok z wielkiej płyty). Wobec tego jakiś pomysł z czego zrobić takie podłoże ?
    Z utrzymanie ciężaru odpowiada właściwa wylewka. Warstwa wyrównawcza tylko pośredniczy w przenoszeniu obciążeń. Wylewki w mieszkaniach są przygotowane na przeniesienie obciążeń skupionych do 1,5kN, co oznacza do 150 kg i nad tym bym się bardziej skupił. Pod wylewką jest jeszcze jakaś izolacja, jaka? Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Parkiet ; 25-01-2015 o 18:31

  6. #146
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    oj tam Panowie... strop w bloku z wielkiej plyty wytrzyma ... niech wyleje z geolite magma.... i jak strop wytrzyma to bedzie mogl tam dreamlinerem ladowac
    http://products.kerakoll.com/catalogo_dett.asp?idp=7213
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 25-01-2015 o 18:45
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #147

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Z utrzymanie ciężaru odpowiada właściwa wylewka. Warstwa wyrównawcza tylko pośredniczy w przenoszeniu obciążeń. Wylewki w mieszkaniach są przygotowane na przeniesienie obciążeń skupionych do 1,5kN, co oznacza do 150 kg i nad tym bym się bardziej skupił. Pod wylewką jest jeszcze jakaś izolacja, jaka? Pozdrawiam.
    Szczerze jestem zielony w tych sprawach, jedynie co to orientowałem się w internecie odnośnie stawiania takiego ciężaru w bloku z wielkiej płyty. Przewertowałem wiele stron i w wielu przypadkach stoi takie akwaria (a nawet i prawie dwa razy większe) i bez żadnych 'awarii'. Ważne jest jedynie by stało przy ścianie nośnej (u mnie będzie to ok. 15 cm od niej) i bardzo dobre wypoziomowanie. Nad tym właśnie chciałbym się skupić.

    I czy jeśli profil stalowy ramy będzie na równo (bądź prawie na równo) z granicą nadlanej wylewki sampozoiomującej to nic się jej nie stanie? Nie popęka ona na rogach ?

  8. #148
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał akwarysta_ Zobacz post
    Szczerze jestem zielony w tych sprawach, jedynie co to orientowałem się w internecie odnośnie stawiania takiego ciężaru w bloku z wielkiej płyty. Przewertowałem wiele stron i w wielu przypadkach stoi takie akwaria (a nawet i prawie dwa razy większe) i bez żadnych 'awarii'. Ważne jest jedynie by stało przy ścianie nośnej (u mnie będzie to ok. 15 cm od niej) i bardzo dobre wypoziomowanie. Nad tym właśnie chciałbym się skupić.

    I czy jeśli profil stalowy ramy będzie na równo (bądź prawie na równo) z granicą nadlanej wylewki sampozoiomującej to nic się jej nie stanie? Nie popęka ona na rogach ?
    wulej tym co Ci zalinkowalem powyzej
    jezeli strop wytrzyma - to tez wytrzyma
    80MPa po 28dniach i powaznie... samolotem mozna na tym ladowac

    dla przykladu:

    Granit ten pochodzi z okolic Strzegomia (Dolny Śląsk). Kolor szary średnioziarnisty, kolor ziarna: czarny, szary, biały, z przewagą szarego. Wytrzymałość na ściskanie 130 do 190 MPa.
    a tu po 28dniach uzyskujesz ok. 80MPa....
    a betony mostowe maja >30MPa
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 25-01-2015 o 18:57
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    wulej tym co Ci zalinkowalem powyzej
    jezeli strop wytrzyma - to tez wytrzyma
    80MPa po 28dniach i powaznie... samolotem mozna na tym ladowac

    dla przykladu:

    Granit ten pochodzi z okolic Strzegomia (Dolny Śląsk). Kolor szary średnioziarnisty, kolor ziarna: czarny, szary, biały, z przewagą szarego. Wytrzymałość na ściskanie 130 do 190 MPa.
    a tu po 28dniach uzyskujesz ok. 80MPa....
    a betony mostowe maja >30MPa
    Dzięki fighter1983 ! A coś samopoziomującego ? Widziałem w sklepie jakąś ATLAS-a, min warstwa 2 mm, wytrzymałość 25 MPa. Też będzie dobra ?

  10. #150
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    ale magma jest polplynna. to zaprawa do podlewek, to Ci sie wypoziomuje elegancko....
    no i potrzebujesz tego ze ... cale 2 worki pewnie wiec nie ma znaczenia ile to kosztuje. 25<80
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  11. #151

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    ale magma jest polplynna. to zaprawa do podlewek, to Ci sie wypoziomuje elegancko....
    no i potrzebujesz tego ze ... cale 2 worki pewnie wiec nie ma znaczenia ile to kosztuje. 25<80
    No faktycznie, jest to dobra opcja ! Poszukam jej po składach budowlanych w okolicy, a jak nie to zamówię przez internet. Dużo nie powinno wyjść, wątpie żeby wyszło więcej niż 5 mm różnicy w poziomie tak małej na powierzchni. Dzięki !

  12. #152
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  13. #153

    Domyślnie Akwarium 450l a obciążenie stropu

    Witam mam dom piętrowy z lat 80 stropy akermany 25cm z wylewką 5cm.
    Na piętrze 1/2 domu podzielona na pół ścianką działową i podparty stropodach, czyli dwa pokoje 4.3x 3.4m
    Na parterze 1 cały pokój obejmujący powierzchnię dwóch pokoi na piętrze.
    Belki stropowe idą w poprzek pokoju patrząc na większy pokój.
    Chciał bym postawić na piętrze przy ścianie działowej akwarium 450l to jakieś 500-600kg tylko pod spodem nie ma ściany jest duży pokój,czy pewnego dnia akwarium nie znajdzie się na parterze?

  14. #154
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Akwarium na środku stropu to zły pomysł.
    Nie sądzę aby spadło na parter, ale strop złapie spore ugięcia i może się trochę porysować.
    Brak też informacji o ewentualnych żebrach rozdzielczych, średnicy zbrojenia, itp...

  15. #155
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drogba_37

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    95-045
    Posty
    87

    Domyślnie Co dać pod kominek i ciężkie akwarium przy zakładaniu podłogówki?

    Jestem na etapie kładzenia podłogówki, mam dylemat co położyc pod kominek i przyszłe akwarium które bedzie wazyć 1,5- góra 2 tony. Panowie hydraulicy proponują styrodur o grubości 2 x 10cm i dylatacja wokół kominka i akwarium. co o tym sądzicie? Oczywiście podłogówka ma byc pod jednym i drugim, gołego betonu nie zalecają (mostki termiczne)

  16. #156
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    podłogówka pod kominkiem? Serio?
    Kominek powinien mieć własny fundament (a w zasadzie komin do niego).

  17. #157
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Styrodur pod kominkiem i akwarium jak najbardziej tak.
    Ale podłogówka pod kominkiem ?? Nie ma takiej potrzeby....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #158
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drogba_37

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    95-045
    Posty
    87

    Domyślnie

    Może ja już coś pomąciłem z tą podłogówką pod kominkiem (za dużo trudnych decyzji na budowie), jutro się dopytam speca od pompy jak to z tym kominkiem jest. Ale jeśli chodzi o akwarium o wadze 2 ton o wymiarach 2,5 metra na 1 metr to co radzicie? Ci od pompy ciepła i podłogówki mówią żeby pod akwarium robić podłogówkę, tylko dac styrodur. Inny znajomy hydraulik mówi mi żeby dać sam beton. i sam juz nie wiem co robić....

    Wracając do kominka, czy ja juz muszę znać wymiar swojego? bo tak naprawdę jeszcze w ogóle się w temat zakupu kominka nie zagłębiałem. A w poniedziałek ciąg dalszy podłogówki, czy ja już musze im powiedzieć jaki obszar będzie zajmował kominek? A może to sa jakieś standardowe wymiary ??
    Ostatnio edytowane przez drogba_37 ; 15-07-2016 o 21:12

  19. #159
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ocieplić podłogę musisz, co najwyżej nie rób podłogówki po akwarium. Możesz wybrać styrodur lub styropian parkingowy - on wytrzymuje ogromne naciski.
    W przypadku płyty fundamentowej styropian wytrzymuje nacisk całego domu

  20. #160

    Domyślnie akwarium, a wytrzymałość stropu

    Zakupiłem w nową obudowę alu z oświetleniem i akwarium 200 cm na 70 na 70 cm.

    obecnie mam akwarium 180 cm na 50 cm i 60 cm wysokości

    tylko obawiam się ciężaru... bo to dom z lat 70 tych... czy strop wytrzyma... bo akwarium stanie na parterze, a pod spodem jest piwnica.

    to obecne mam wzdłuż ściany, a w piwnicy strop podparłem belkami drewnianymi - dla nowego akwarium chciałbym tak samo zrobić.

    Aby obniżyć ciężar myślę może skrócić jest na 50 cm wysokości ? to powinno chyba wystarczyć ? zda egzamin ? bo będzie sporo lżejszy taki zbiornik na pewno...

    bo sporym obciążeniem będzie pewnie też sama szafka na której ma stanąć akwarium.

    tutaj wyliczyłem wagę akwarium:

    http://www.ziejek.bpl.vectranet.pl/a...lkulator2.html

    i wyjdzie mi ok 1200 kg...

    a obecne waży ok 650 kg (bez szafek)

    pytanie jak to strop zniesie ? czy to bezpieczne...

    czy może zmniejszyć wysokość nowego akwarium o te 20 cm i waga spadnie do 850 kg i to bedzie bepieczniejsze

    pytam bo nie wiem tak naprawde jak strop jest zrobiony...bo dom kupilismy 10 lat temu..nie budowalismy go

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony