dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 160
  1. #41

    Domyślnie

    przydalby sie na rysunku rozklad belek stropowych

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    zresztą to chyba nieistotne
    skoro strop monolityczny, to wystarczy zaprojektować dodatkowe zbrojenie w stropie, ewentualnie w tym przyściennym pasie zwiększając jego grubość (taka belka w stropie)
    heb, czy tam hea lub innego h... (czyli prościej: podwójnego teownika -tzn dwuteownika ) pchać tam raczej nie musisz


    ps
    oczywiście w/w propozycja dotyczy sytuacji, gdzie nie chcesz mieć słupa pod spodem, bo to też jest rozwiązanie
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raton

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    221
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za Wasze zdanie w tym temacie.
    Myślę że dopiero oceanarium mogło by narobić kłopotu
    Pozdrawiam

  4. #44

    Domyślnie

    A ja myślę ze wybrałeś kiepskie miejsce dla akwarium. Rusz wyobraźnie i zamontuj je bezpośrednio w ścianie wewnętrznej najlepiej nośnej jako pół przeźroczysta przegrodę. Niech stanowi integralną część ściany. Jak już sie bawisz w rybki to baw się profesionalnie

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie Re: Akwarium 1,5 tony na stropie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał Raton
    co powinienem uwzględnić przy budowie mając w planach takiego kolosa
    nacisk w Paskalach, czyli mówią po ludzku w Kg/m2
    1,5 tony to raczej nieduży ciężar jeśli rozłoży się na jednym metrze kwadratowym, przykładowo większość ceramiki ma normę 15MPa czyli 15 ton na m2
    Oprócz wartości jest jeszcze coś takiego jak schemat statyczny i co jest ok dla wartości wcale nie musi byc takie dla schematu statycznego.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  6. #46

    Domyślnie

    1,5 tony to nie jest duzo - kwestią kluczową i tak bedzie odpowiednia szafka pod akwa.

    No i do likwidacji to okno za akwarium.
    pozdrawiam

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Witos
    A ja myślę ze wybrałeś kiepskie miejsce dla akwarium. Rusz wyobraźnie i zamontuj je bezpośrednio w ścianie wewnętrznej najlepiej nośnej jako pół przeźroczysta przegrodę. Niech stanowi integralną część ściany. Jak już sie bawisz w rybki to baw się profesionalnie
    I tutaj bym się kłóciła
    Nigdy bym nie zrobiła akwarium w ścianie z wielu powodów.... jeszcze tak dużego akwa .

    Profesjonalne akwa równie dobrze może mieć takie położenie jak autora.... ważne, żeby mógł z trzech stron do niego dojść.
    Ja też mam akwa...tyle, że w porównaniu do tego koloska to raczej niewielkie.... 240L i absolutnie nie rozważałam umieszczenia go w ścianie.

    Pozdrawiam, smoczyca.
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Acha, i jeszcze jedno...przy takim litrażu doradzam raczej wymurowany postument niż jakąkolwiek szafkę .
    Pozdrawiam, smoczyca.
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    Acha, i jeszcze jedno...przy takim litrażu doradzam raczej wymurowany postument niż jakąkolwiek szafkę .
    Pozdrawiam, smoczyca.
    odpowiednio zrobiona szafka spełni swoje zadanie -

    a ja polecam akwa w scianie ... bedzie super wygladało - jezeli ścianka jest np gr. 20 cm a akwa ma 50 cm szerokosci z dojściem nie bedzie problemu

    swojego czasu moj tata akwarysta miał szafe z 6 zbiornikami 80/40/50
    i sta ło to na 2 gim pietrze w bloku ale blok z wielkiej płyty wiec stresu nie było

    u mnie planuje zbiornik 150/50/50 dziura w scianie jest juz przygotowana + delikatny fundament

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    Cytat Napisał Witos
    A ja myślę ze wybrałeś kiepskie miejsce dla akwarium. Rusz wyobraźnie i zamontuj je bezpośrednio w ścianie wewnętrznej najlepiej nośnej jako pół przeźroczysta przegrodę. Niech stanowi integralną część ściany. Jak już sie bawisz w rybki to baw się profesionalnie
    I tutaj bym się kłóciła
    Nigdy bym nie zrobiła akwarium w ścianie z wielu powodów.... jeszcze tak dużego akwa .

    Profesjonalne akwa równie dobrze może mieć takie położenie jak autora.... ważne, żeby mógł z trzech stron do niego dojść.
    Ja też mam akwa...tyle, że w porównaniu do tego koloska to raczej niewielkie.... 240L i absolutnie nie rozważałam umieszczenia go w ścianie.

    Pozdrawiam, smoczyca.
    Również polecam ruszyć wyobraźnie. Bikerus pokazał dlaczego stoi w fatalnym miejscu.

  11. #51

    Domyślnie

    To żadne obciążenie na strop! - jest ono statyczne i nacisk na cm powierzchni nie jest duży.
    Ja miałam w poprzednim domu akwarium w ścianie - 1000l, widoczne z hallu i pokoju i efekt był super, zwłaszcza wieczorem przy podświetleniu - u nas z jednej strony było zlicowane ze ścianą ,z drugiej wystawało. Stało na konstrukcji stalowej obudowanej szafką ze schowkami na urządzenia. Nie wiem dlaczego w ścianie jest żle! Dostęp jest taki sam jak przy wolnostojącym i dodatkowo efekt widoczności z różnych pomieszczeń. Trochęwięcej zabawy z aranżacją akwarium, ale dasie to zrobić, że z obu stron jest piękne. Oczywiście musi to pasować do całości wnętrz. Należy też pamietać, że akwarium nie powinno być eksponowane na światło słoneczne (glony).

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał el-ka
    To żadne obciążenie na strop! - jest ono statyczne i nacisk na cm powierzchni nie jest duży.
    Tak a na podstawie czego te wnioski?

    Taki przykład z życia. Załóżmy ,że el-ka ma sumaryczny udźwig 30 kg. Teraz pytanie czy jest róznica jeśli el-ka będzie nieść dwie siatki po 15 kg w obu dłoniach czy jedną siatkę 30 kg w jednej dłoni.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  13. #53

    Domyślnie

    Nie jestem oczywiście konstruktorem, ale lubię zasiegać wiedzu u źródła i pytałam się takowego przy okazji tamtego akwarium - i tak jest właśnie, że stropy powszechnie stosowane w budownictwie jednorodzinnym to spokojnie przeniosą.
    A co do "udźwigu sumarycznego" mojego kręgosłupa, to na tym znacznie lepiej się znam niż na budowaniu - i zapewniam, że to bardzo wielka różnica w obciążeniu całego układu kostnego - czy ciężar na dwie łapki, czy na jedną (przenoszenie obciążeń przez obręcz barkową i tym podobne rzeczy), ale tu właśnie na dodatek jest to obciążenie dynamiczne, a nie statyczne - bo najgorszy jest moment dźwignięcia i pzrenoszenia, a stać to sobie można już trochę dłużej (tak jak w podnoszeniu ciężarów)! I to dotyczy wszystkich konstrukcji.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    stropy mają przewidziane od 1,5-4,5 kN/m2 obciążenia użytkowego
    jaki wymiar ma akwa?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał el-ka
    Nie jestem oczywiście konstruktorem, ale lubię zasiegać wiedzu u źródła i pytałam się takowego przy okazji tamtego akwarium - i tak jest właśnie, że stropy powszechnie stosowane w budownictwie jednorodzinnym to spokojnie przeniosą.
    Z ciekawości jutro sprawdzę.
    Cytat Napisał el-ka
    A co do "udźwigu sumarycznego" mojego kręgosłupa, to na tym znacznie lepiej się znam niż na budowaniu - i zapewniam, że to bardzo wielka różnica w obciążeniu całego układu kostnego - czy ciężar na dwie łapki, czy na jedną (przenoszenie obciążeń przez obręcz barkową i tym podobne rzeczy),
    Proszę Cię nie opowiadaj bajek tudzież bzdur.
    Cytat Napisał el-ka
    ale tu właśnie na dodatek jest to obciążenie dynamiczne, a nie statyczne
    Kto pisał,że masz to dźwigać albo nosić - załóżmy,że magicznie znalazły się w Twoich rękach.
    Cytat Napisał el-ka
    - bo najgorszy jest moment dźwignięcia i pzrenoszenia, a stać to sobie można już trochę dłużej (tak jak w podnoszeniu ciężarów)! I to dotyczy wszystkich konstrukcji.
    Tylko,że to nie ma nic wspólnego ani z przykłądem akwarium ani z przykłądem moim - choć nie do końca - przy nalewaniu wody jest obciążenie dynamiczne, chciałbym zauważyć, choć może być małe ale jednak.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    stropy mają przewidziane od 1,5-4,5 kN/m2 obciążenia użytkowego
    jaki wymiar ma akwa?
    Zwykle nikt nie projektuje w domach na więcej niż 1,5 kN/m2 to raz , dwa to obciążenie jest równomiernie rozłożone /w założeniach? - odstępstwa od nich należy sprawdzać czy aby lokalnie nie występują przeciążenia.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    bo zwykle się nie projektuje tylko daje "gotowe"
    np żerańskie, te maja więcej niż 1,5
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    bo zwykle się nie projektuje tylko daje "gotowe"
    np żerańskie, te maja więcej niż 1,5
    Bedziemy się licytować?

    Tutaj mamy przypadek monolitu i ten ewidentnie się projektuje.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    po części była to wypowiedź nt postu el-ka i kaczorek.;
    ewidentnie kiedyś ktoś to zrobił
    a jak?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    Znowu...chłopy doktorat zrobie

    P.S.
    Ludzie idą po przekątnej, dzisiaj...
    tak albo nie
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony