dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie dwuspadowy dach + sciany szczytowe szkieletowe - jakie warstwy/jak ocieplic?

    Moi drodzy,

    buduje partowke bez poddasza uzytkowego, typowa stodola z dwuspadowym dachem bez poddasza uzytkowego z graciarnia i nieocieplonym poddaszem. Sciany wymurowane, wieniec wylany, czekam na wiazary a pozniej wchodza chlopaki od deskowania, na to makaron i blacha na rabek - slowem, tutaj koncepcje mam jasno okreslona.

    To co spedza mi sen z powiek to jak uchronic sie przed bledami przy montazu i pozniejszym przygotowaniu scian szczytowych. Sciany beda w konstrukcji szkieletowej i beda wykonane przez producenta wiazarow.

    Pytania:
    1. czym obic szczytowki - jesli osb to jakiej grubosci, jesli deski to jakie - calowki?
    2. jakie warstwy zachowac na szczytowkach zeby nie nabawic sie ani gdzyba, spekania itp np. kleic styropian do osb czy potrzebna jest jakas paro lub wiatroizolacja? A jesli tak to jak to ze soba polaczyc?


    Z gory dziekuje i pozdrawiam,
    Wally666
    --
    Parterowa stodoła pod Warszawą, pow. użytkowa 153m2m wys. 2,7-2,9m, silka 24+20cm grafit 0,031, strop podwieszany i zasypany 45-55cm celulozy 0,037, podłoga 19cm EPS100 0,038. OZC by Asolt ΦHL:6250W (bez CWU) / 41W/m2. Okna 3szybowe, szczelny montaż na taśmach. Pompa grunt on-off Ecopower C9 + CWU Kospel SWPC300, kolektor spiralny 4x200mb PE32, pompa uruchomiona w grudniu 2020, mieszkamy od grudnia 2021.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    młotek

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wiatroizolacja idzie pod płytą osb

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli poddasze jest nie użytkowe ( nieogrzewane ) to nie trzeba żadnych foli . Jeżeli chcesz kleić styropian do OSB to nie trzeba wiatroizolacji ! szczególnie że to poddasze powinno mieć odpowiednio duże kratki wentylacyjne zapewniające przewiew .OSB powinno wystarczyć 15mm -18 mmm ,styropian musisz przykręcić do płyty !

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    młotek

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zgodzę się z kolegą.
    Folie niepotrzebne.
    Nie doczytałem wszystkiego.
    Było pytanie o to gdzie dać wiatroizolację i tak krótko odpowiedziałem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony