dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Temat: Teraz ja...

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zuzka nowa

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    9

    Domyślnie Teraz ja...

    Witam całą społeczność Muratora. Jesteście dla mnie kopalnią wiedzy. No to teraz kilka słów o mnie: od ubiegłego tygodnia jestem właścicielką działki budowlanej. Od wczoraj architekt zajął się tzw.papierologią a geodetka zajmie się -na razie-mapką.Projekt zakupiony: Talia Mała.
    Jednym słowem-"żarty się skończyły". Jestem na etapie rozmów z potencjalnymi wykonawcami.Trzymajcie kciuki

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zuzka nowa

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam skoro świt.Oczywiście zaczynam dzień od lektury forum i cenne rady zapisuje w kajeciku! Tak,tak-założyłam sobie taki kajecik ,w którym zapisuję wszystko co ma związek z budową. Jestem w dość specyficznej sytuacji bo nie mogę sobie pozwolić na "skuchę".Z dwóch/najmniej/powodówesel i gotówka hi,hi,hi! O tym ,że ja jestem osobą decyzyjną-nie wspomnę.Powiem tak:z moich wstępnych rozmów wynika,że rozmówcy traktują mnie normalnie.No może wyjątkiem był właściciel jednego z tartaków!Mam nadzieję,że tacy szowiniści odchodzą do lamusa.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aaisaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuzka nowa Zobacz post
    Witam skoro świt.Oczywiście zaczynam dzień od lektury forum i cenne rady zapisuje w kajeciku! Tak,tak-założyłam sobie taki kajecik ,w którym zapisuję wszystko co ma związek z budową. Jestem w dość specyficznej sytuacji bo nie mogę sobie pozwolić na "skuchę".Z dwóch/najmniej/powodówesel i gotówka hi,hi,hi! O tym ,że ja jestem osobą decyzyjną-nie wspomnę.Powiem tak:z moich wstępnych rozmów wynika,że rozmówcy traktują mnie normalnie.No może wyjątkiem był właściciel jednego z tartaków!Mam nadzieję,że tacy szowiniści odchodzą do lamusa.
    Kajecik super sprawa! Też taki mam z zakładkami tynkarz, elektryk, hydraulika, wykończeniówka, hurtownie. Numery telefonów, z cennikiem i kto polecał. Po kilku miesiącach od rozpoczęcia budowy jest na prawdę przydatny. Co do podejścia. Mam nadzieję, że będziesz miała więcej szczęścia niż ja przynajmniej z hurtowniami. Trzymam kciuki. Powodzenia!

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jaką formę ma mieć ten temat? Bo jeśli dziennika budowy to wypadałoby przenieść do innego działu forum.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jaką formę ma mieć ten temat? Bo jeśli dziennika budowy to wypadałoby przenieść do innego działu forum.
    Inwestor testuje samowolę

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    martyna25

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-648
    Posty
    1

    Domyślnie

    Świetnie gratulację! Powodzenia i dużo wytrwałości życzę

  7. #7

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zuzka nowa

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam i odpowiadam:forma tego topiku -to takie moje przemyślenia i głównie pytania.Z pewnoscią nie dziennik budowy!Jestr ich tu na stronie tyle,że nie widzę potrzeby dokładania nowego.
    jajmar-nie bardzo wiem co masz na myśli umieszczając tutaj tak "błyskotliwy" wpis.
    Martyna25 dziękuje za słowa otuchy.

    Znalazłam wykonawcę,papierologia od ubiegłego tygodnia nabrała mocy urzędowej i czytam do "upojenia" to forum.Dzięki niemu "zabłysnęłam"wiedzą ale głównie asertywnością w kontakcie z architektem i wykonawcą!.To będzie mój dom i to są moje pieniądze,które -mam nadzieję-wydam rozsądnie.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zuzka nowa

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    9

    Domyślnie

    No i pojawiło się pytanie:z jakiego materiału zrobić ściany dzałowe aby były jak najbardziej dźwięko-chłonne?Nie wiem czy dobrze się wyraziłam:innymi slowy chodzi mi o to aby np.synuś słuchający za scianą muzyki nie przyprawił mnie o palpitacje serca Dom będzie z ytonga.Czy silka spelni funkcje "wygłuszacza"?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie. Aby odseparować akustycznie potrzeba pomyśleć nad całą konstrukcją domu a nie tylko nad materiałem ściany działowej. Drgania przenoszą się tez przez stropy, drzwi.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Obawiam się, że na Synusia słuchającego muzyki to nic nie pomoże. Natomiast na inne rzeczy najlepsza będzie jednak silka. Warto też postawić ściany działowe na papie.Trochę to wytłumi przenoszenie dźwięku na / przez strop.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zuzka nowa

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jeśli ścianki działowe nie mają "nic do gadania" to jakie widzisz rozwiązanie?Dom będzie parterowy ze stropem drewnianym-bez łażenia po nim Prawdę mówiąc mam mieszane uczucia odnośnie wpływu rodzaju materiału budowlanego na akustykę.Podam przykład:będąc nad morzem w pensjonacie-na szczęście dla mnie/ pod koniwc mojego pobytu-w pokoju obok pojawili się ludzie z małym dzieckiem.Oniemiałam-miałam wrażenie,że jesteśmy razem w pokoju!No i wyszło tzw.szydło z worka:ścianki działowe były kartonowo jakieś tamCzyli materiał ma znaczenie.Czy się mylę?

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie widzę, żeby ktokolwiek powiedział, że ścianki nie mają nic do gadania. Oczywiście, że sa kluczowe, a wybierając pomiędzy silką, porothermem i betonem komórkowym ,silka zapewni najlepszą izolację akustyczną. Oczywiście nalezy się liczyć z tym, że 12cm ścianki cudów nie zrobi, ale do karton-gipsu nie będzie porównania.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zuzka nowa

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    9

    Domyślnie

    Robaczywy-dziękuję. Jednym słowem-silka i...słuchawki dla synusia.Ewentualnie pokój obok kuchni

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Jak dla mnie projekt bardzo fajny. Mały prosty domek, co więcej potrzeba-gratulacje. Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj. (Hieny tylko czekają żeby Cię wypunktować)
    Nie wiem czy jestem ciut dalej niż Ty, ja mam już przyłącza na działce i papiery i czekam na "milczącą zgodę" czy jakoś tak (buduję na zgłoszenie) Trzymam kciuki

  16. #16

    Domyślnie

    Budowałem bardzo podobny dom, (zmodyfikowany Z7 z pracowni Z500). Zmieniłem kształt okien w łazience i kotłowni (maja taką samą wysokość jak pozostałe). Wydaje mi się, że wygląda to lepiej niż w wersji pokazanej na projekcie. Dodaliśmy również dach nad tarasem. Pomyśl, czy nie przydała by się druga łazienka, przynajmniej WC z umywalką. Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na zbyt małą powierzchnię do przechowywania różnych rzeczy - mamy garaż wolnostojący i to nas ratuje. Generalnie projekt jest super. Powodzenia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony