dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 135
  1. #41

    Domyślnie

    zgodnie ze sztuką jedna w tą druga w tą trzecia w tą stronę i tak aż do góry a i jeszcze pójdzie maaaaase zaprawy bo trzeba z każdej strony cegły nie wiem czy ktoś to liczył

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tomasis - nie pisałam o twoich planach tylko o romantycznym wyobrażeniu Stolarni

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasis

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Włochy
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał katka Zobacz post
    Brawo wszystko wiesz i masz wyliczone no to buduj jak chcesz. Tylko po co tu pytasz o opinie, masz projekt, szukasz budowlańców, jesteś zdecydowany. Twoje wyliczenia sa dla mnie zupełnie chybione, ale najważniejsze, że ty w nie wierzysz. Życze powodzenia.
    Moje wyliczenia zupełnie chybione ? a na jakiej podstawie tak twierdzisz ? A co ma do tego wiara, zapewniam Cię, że jestem przekonany do wartości i słuszności budowania ścian nośnych z cegły pełnej i ocieplenia z wełny mineralnej , wystarczy mniej więcej policzyć i przeanalizować...Nie podjęłaś żadnego wysiłku aby wykazać twardą argumentacją, że moje racje są błędne i tak lekko rugasz Wykaż się wiedzą i doświadczeniem w tym konkretnym temacie podważysz czyjeś rację! Powodzenia

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasis

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Włochy
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    15 cm ocieplenia (i to jeszcze wełną) przy cegle pełnej ?
    Przelicz sobie, jaki to współczynnik U...
    a co styropianem aby wszystko zapociło się ? a co z kondensacją pary wodnej przy ociepleniu styropianem - materiałem de facto paroizolacyjnym ? Przy wentylacji grawitacyjnej pomysł mocno chybiony, przy wentylacji mechanicznej ocieplenie ścian zewnętrznych styropianem dopuszczalne, ale nie przy naturalnej wentylacji

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasis

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Włochy
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    OMG.. nie musisz kopiOWac i pisac dwa razy tego samego...
    Zadanie dla Ciebie - Znajdź teraz ekipe, ktora podejmie się murowania sciany 38cm z cegly pelnej wg stawek z KNR
    Ty za to zacznij posługiwać się twardymi argumentami a nie pustosłowiem

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasis Zobacz post
    Ty za to zacznij posługiwać się twardymi argumentami a nie pustosłowiem
    Jakos nie zuwazylem, zebys podal koszt 1kWh z gazu i pelletu - a wlasnie to Twoje "pellet generuje nizsze koszty" to pustoslowie.
    Pytajnick podal ci , jak wygladał koszt robocizny domu z cegly w stosungu do identycznego, stawianego z gazobetonu.
    To sa twarde dane z zycia, a nie z tabelek KNR
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasis

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Włochy
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zbierz oferty, to zobaczymy czy te 80%. A paroprzepuszczalność muru to wada. Bo jak para wodna wychodzić będzie przez ściany, to w którymś miejscu się skropli zimą.
    A jeszcze jest spora szansa, że jak zbierzesz oferty na ocieplenie wełną, to zrobisz styropian. U mnie wyszło ponad 30% taniej, jak zmieniłem na styro a i ekip do wełny się naszukałem, bo mało kto chce z nią pracować. Podobnie pewnie zdziwisz się szukając ekipy do tynków zewnętrznych i cegły pełnej. Generalnie szykujesz sobie może i w teorii ciekawe rozwiązania, ale egzotyczne i budowanie, które normalnie do przyjemności nie należy, będzie drogą przez mękę. Ceny na robociznę będą zaporowe a znalezienie solidnej, doświadczonej w tej technologii ekipy będzie graniczyło z cudem (czyli dostaniesz ceny zaporowe od tych, co się na tym nie znają).

    Paroprzepuszczalność jest wadą dla zwolenników tzw. termosów - a dom - termos nie jest zdrowym, naturalnym środowiskiem do mieszkania Przy ociepleniu styropianem kondensacja pary wodnej doskonale znajdzie miejsce w Twojej ścianie, a najlepiej na styku ze styropianem. Wentylacja mechaniczna nigdy nie będzie perfekcyjna i nie zbierze Ci z domu 100% wytworzonej pary wodnej. A u mnie przy grawitacyjnej i paroprzepuszczalnych ścianach ma szansę pójść precz za ścianę dzięki wysokiej paroprzepuszczalności wełny mineralnej i tynku mineralnego. Styropian nie jest materiałem niepalnym jak wełna mineralna a to jest tak samo istotne jak paroprzepuszczalność. Poza tym wełnę mineralną lamelową można kleić na ścianę z ceramiki bez niszczenia ścian i czyli bez kołków. A co do kosztów montażu jej montażu no cóż, budując dom nie unikniemy kosztów. Koszt budowy domu pasywnego jest 30% wyzszy niż tradycyjnego ciekawe dlaczego ?

    To Świadectwo Energetyczne czy Projektowana Charakterystyka Energetyczna? Autor się pod tym podpisał? Jest na tej liście?

    BTW. Wg strony Solterm obliczeniami zajmuje się Paweł, a nie widzę go na tej liście.
    Mój projekt spełnia wartość EP wymaganą nowym WT - co uwidacznia projektowana charakterystyka energetyczna i mam pozwolenie na budowę i to mi wystarczy. Nie jest moim celem osiąganie jak najniższego EP, ale możliwość budowy domu w tradycyjnej naturalnej zdrowej technologii bez styropianu (i innych sztucznych nachalnych rozwiązań lansowanych przez rynek sprzedawców) Ta charakterystyka która posiadam pozwala mi budować dom tradycyjny z wentylacją grawitacyjną, ogrzewaniem gazowym lub na pellet i gra muzyka.

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasis

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Włochy
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jakos nie zuwazylem, zebys podal koszt 1kWh z gazu i pelletu - a wlasnie to Twoje "pellet generuje nizsze koszty" to pustoslowie.
    Pytajnick podal ci , jak wygladał koszt robocizny domu z cegly w stosungu do identycznego, stawianego z gazobetonu.
    To sa twarde dane z zycia, a nie z tabelek KNR
    Koszt wytworzenia 1kWh z gazu - 012 zł/kWh, a z pelletu - 0,10 zł/kWh.
    Powinieneś wiedzieć, że kocioł na pellet jest jednym z najlepszych rozwiązań na zmniejszenie wartości EP w ramach nowych WT ale widzę, że nie nadążasz
    Budowanie z gazobetonu nie interesuje mnie, nie zawracam sobie nawet tym głowy. Ceny materiałów i nakłady r-g/m2 z KNR są wystarczającym wskaźnikiem porównania kosztów. To co wyceniają nam wykonawcy i to co w finale płacimy może oczywiście odbiegać i zapewne wykazuje odchylenia od norm ale w końcu po co są normy ? Na czymś trzeba się opierać ...
    Ostatnio edytowane przez tomasis ; 08-07-2018 o 22:27

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasis

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Włochy
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jakos nie zuwazylem, zebys podal koszt 1kWh z gazu i pelletu - a wlasnie to Twoje "pellet generuje nizsze koszty" to pustoslowie.
    Pytajnick podal ci , jak wygladał koszt robocizny domu z cegly w stosungu do identycznego, stawianego z gazobetonu.
    To sa twarde dane z zycia, a nie z tabelek KNR
    Czas na Ciebie abyś zaczął posługiwać się danymi i liczbami bo jak na razie widzę atak pustosłowia...

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasis

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Włochy
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiśYogi Zobacz post
    Jak Ci to wyszło?
    Cegła ma długość 24/25 cm, ściana 38. Żeby zrobić taką ścianę, trzeba cegłę sensownie układać, to będzie kosztować, tu ważna jest nie tylko dodatkowa ilość materiału.
    Podałem dziś nakłady r-g/m2 i koszt materiału. Wystarczy przeczytać jeśli nie chce się samemu policzyć Misiu Yogi

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasis

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Włochy
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał robos2234 Zobacz post
    zgodnie ze sztuką jedna w tą druga w tą trzecia w tą stronę i tak aż do góry a i jeszcze pójdzie maaaaase zaprawy bo trzeba z każdej strony cegły nie wiem czy ktoś to liczył
    a tak naprawdę to czego się czepiasz , jest coś takiego jak zawód murarza, czy tylko składacza klocków ? czy przy murowaniu ścian fundamentowych nie masz z tym problemu ? no i może Ty coś policzysz aby zapodać konkretnie...

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasis

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Włochy
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Musiałbyś jeszcze wziąć pod uwagę, że w przypadku domków jednorodzinnych i ścianach dwuwarstwowych przeważnie stosuje się ściany o szerokości 24 cm (lub 18 czy nawet 15 w przypadku silikatów). Te dodatkowe 14 cm muru nadrabia się 2-3 cm styropianu.
    Czy mógłbyś zdradzić dlaczego chcesz robić ścianę z cegły na 38 cm a nie 25 cm? Kwestia akumulacji i izolacji akustycznej? Czy masz jakieś dodatkowe przesłanki za murem 38 cm?
    I to właśnie mnie dziwi dlaczego forsuje się takie wątłe ściany, szczególnie z pustaków...
    A dlaczego ściany mają mieć tylko 24/25 cm i aż np. 20 cm ocieplenia ? i w dodatku byś puste w środku, nadmuchane (z wyjątkiem silikatu) - co to za ściana, wystarczy kopnąć i jesteśmy w domu
    W starym domu mam mur 42 cm. Ściana murowana powinna byś solidna a nie "tekturowa" Akumulacja ciepła istotna jak najbardziej.

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasis

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Włochy
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    OMG.. nie musisz kopiOWac i pisac dwa razy tego samego...
    Zadanie dla Ciebie - Znajdź teraz ekipe, ktora podejmie się murowania sciany 38cm z cegly pelnej wg stawek z KNR
    To ciekawsze nie mogłem przez kilka miesięcy znaleźć ekipy która chciałaby wybudować a raczej ułożyć-skleić ściany z Porotherm 38 Profi za mniej niż 1,5-2 razy stawki KNR ? nie wiesz dlaczego ?

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasis

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Włochy
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    To nie jest profsjonalne wyliczenie, pieczątka nie czyni go profesjonalnym.
    Od lat wykonuje profesjonalne obliczenia zapotrzebowania na ciepło, charakterystyki energetyczne i analizy alternatywnych zródel grzewczych i jestem calkowicie pewny ze twoja charakterystyka jest błednie obliczona, mało tego przy Ep=79 kWh przy wentylacji grawitacyjnej to jawne oszustwo. To jest stempel Urzedu oznacza jedynie w owym urzedzie i praktycznie w pozostałych w całym kraju nie ma kto weryfikowac takich opracowan. Wystarczy spełnic ze strony projektanta lub audytora warunki formalne czyli uprawnienia, skladka do izby, ubezpieczenie audytora itp. Zawartoscią opracowania w urzedzie sie nikt nie przejmuje. Nie rozumiem skad taka wiara i bezgraniczne zaufanie do pieczątki projektanta i urzędu?
    Ja tylko mam zamiar budować dom tradycyjny z ceramiki z wentylacją grawitacyjną i mam indywidualny projekt z projektowaną charakterystyką (EP=79) który uzyskał pozwolenie na budowę takiego domu - brakuje mi jedynie dobrego wykonawcy Nie będę studiował złożoności i zakresu założeń do wyliczeń energetycznych to mnie inie interesuje, tym bardziej że nie chce budować termosu

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasis Zobacz post
    Koszt wytworzenia 1kWh z gazu - 012 zł/kWh, a z pelletu - 0,10 zł/kWh.
    Ha, ha, ha, ha...
    Chłopie - doedukuj się.
    Ani jedna, ani druga wartość nie jest prawidłowa. Mało tego - są fatalnie niedoszacowane
    Jesteś na najlepszej drodze do tego, by zapłacić za ogrzewanie 2x więcej, niż sądzisz, że zapłacisz

    Jeśłi tak wygląda u Ciebie "posługiwanie się danymi i liczbami" to wynajmij lepiej sprawdzonego inwestora zastępczego, bo sam rady sobie nie dasz...



    Cytat Napisał tomasis Zobacz post
    To ciekawsze nie mogłem przez kilka miesięcy znaleźć ekipy która chciałaby wybudować a raczej ułożyć-skleić ściany z Porotherm 38 Profi za mniej niż 1,5-2 razy stawki KNR ? nie wiesz dlaczego ?
    Postaraj sie odpowiadać na dany post raz, a nie dwa razy w odstępie paru godzin.
    Ja doskonale wiem, dlaczego i jak KNR rozjechał się z rzeczywistością.
    Podaj może ile winszowały sobie te ekipy za murowanie z cegły.

    A dlaczego ściany mają mieć tylko 24/25 cm i aż np. 20 cm ocieplenia ?
    20 cm to nie jest "aż".
    To standard.
    "Aż" to jest 30, ale za trzy-cztery lata będzie to standard.
    Po to, aby minimalizować wydatki na ogrzewanie.
    Natomiast grubość ściany 24, czy 18cm w przypadku silikatu spełnia warunki konstrukcyjne.
    A także akustyczne.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 08-07-2018 o 23:15
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasis

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Włochy
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A od kiedy dom wentyluje sie przez sciany ??
    Wilgoć usuwa się poprzez wentylacje - niezależnie od jej typu
    No, chyba, ze wolisz, aby para wodna przenikala przez sciany i kondensowala w welnie mineralnej...
    Wentylacja to dobra cyrkulacja powietrza np. grawitacyjna a para wodna bez względu na rodzaj wentylacji i tak w kilku do 8-10% idzie przez ściany i dlatego ich paroprzepuszczalność w przypadku wentylacji grawitacyjnej jest istotna, czyż nie ale rozumiem, że Ty te kilka procent do 10% zaizolujesz styropianem ... gratuluję .

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    10% przez ściany ???
    Niezależnie od rodzaju wentylacji i rodzamu materiału konstrukcyjnego ?
    Kto Cię fizyki budowli uczył ?

    Z badań prowadzonych w polskich warunkach przez Instytut Techniki Budowlanej wynika, że w ścianach murowanych, nawet ocieplonych wełną, przez ściany przenika poniżej 3% pary wodnej zawartej w powietrzu w pomieszczeniach. Reszta jest usuwana przez wentylację. Tylko sprawna wentylacja jest w stanie zapobiec nadmiernemu zawilgoceniu pomieszczeń mieszkalnych.
    https://www.budujemydom.pl/termoizol...sciana-oddycha
    https://www.budujemydom.pl/sciany-i-...netrznych-domu
    Jak udowodnił specjalista w dziedzinie fizyki budowli i autorytet w branży budownictwa - profesor Jerzy Pogorzelski - prawdy w tym stwierdzeniu jest niewiele. Wykazał on, że z całego strumienia pary wodnej usuwanej z wnętrza domu przez ściany zewnętrzne przedostaje się zaledwie do 3%. A często mniej. To takie "oddychanie przez zatkany nos"... Wymiana powietrza w budynku i związane z nią usuwanie wilgoci odbywa się głównie przez sprawny system wentylacyjny, a nie przez ściany (okna z funkcją rozszczelniania zostawmy na osobny artykuł).
    https://domszytynamiare.pl/pl/a/czy-sciany-oddychaja

    I przede wszystkim:
    "4. Wnioski

    * Strumień pary wodnej przepływający przez ściany zewnętrzne z cegły pełnej typowego mieszkania stanowi od 0,5 do niespełna 3% całego strumienia pary wodnej usuwanej z mieszkania - to nieznaczne zróżnicowanie zależy od sprawności wentylacji (głównie) i emisji wilgoci w pomieszczeniu, a w mniejszym stopniu od rodzaju izolacji termicznej ścian oraz zawartości pary wodnej w powietrzu zewnętrznym.
    * Typowe ściany zewnętrzne nie są zatem w stanie nawet częściowo zastąpić wentylacji w funkcji usuwania pary wodnej z pomieszczeń, gdyż zyski eksploatacyjne pary wodnej są wielokrotnie większe od tej jej ilości, która w warunkach rzeczywistych może przepłynąć dyfuzyjnie przez ściany zewnętrzne mieszkania, nawet gdyby zrezygnować z ocieplania ich styropianem dla nie zwiększania ich oporu dyfuzyjnego.
    * Nie znajduje zatem uzasadnienia podejmowanie specjalnych zabiegów, prowadzących do zapewnienia ścianom zewnętrznym jak największej paroprzepuszczalności, a zwłaszcza "zrzucanie winy" za nadmierną wilgotność w pomieszczeniach na ściany zewnętrzne, jako "nie oddychające", na przykład w wyniku ocieplenia ich styropianem. W szczególności wyniki obliczeń nie upoważniają do formułowania specjalnych zaleceń do projektowania lub termomodernizacji budynków mieszkalnych - ukierunkowanych na zapewnienie minimalnego oporu dyfuzyjnego warstw ściany zewnętrznej i/lub ocieplenia.
    Wyniki odpowiednich obliczeń zostały przedstawione na rys. 3. Wynika z nich, że wpływ ten może być zauważalny jedynie przy niemal całkowitym braku wentylacji. Przy krotności wymiany powietrza wynoszącej co najmniej 0,3 h-1 - różnica w wilgotności względnej powietrza między ścianami "oddychającymi" (nieocieplonymi) a "nieoddychającymi" (ocieplonymi styrop.) nie przekracza 2%, a zatem jest bez znaczenia praktycznego. Przy stałej emisji wilgoci widać wyraźnie, że wilgotność względna w pomieszczeniu zależy nie od "oddychania" ścian lecz od efektywności wentylacji.
    https://www.muratorplus.pl/technika/...cAGY-jup6.html

    I co się stanie z tą parą wodną, jak opuści mur ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 08-07-2018 o 23:41
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasis

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Włochy
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Amen.

    Praktyka budowlana to cos innego, niź pieczątka na policzonej "na odwal" charakterystyce, czy umiejetnosc dotarcia do tabelki z wykazem nakladow pracy dla roźnych rodzajów murów...
    Aleś wymyślił..., rozumiem, że przy wycenie budowy muru wykonawca nie posługuje się żadnymi normami, w tym nakładami pracy i rzuca inwestorowi kwoty "od czapy" jakie mu tylko przyjdą do głowy... Ja uważam, jednak że KNR ma jakieś podstawy rzeczywiste, ale Ty możesz mieć oczywiście inne zdanie, przecież nie operujesz żadnymi liczbami ani danymi, każdemu wolno tylko jaką to ma wartość w dyskusji ? Amen!
    Nie masz nic sensownego do napisania nie zaprzątaj sobie głowy moim tematem, dziękuję
    Ostatnio edytowane przez tomasis ; 08-07-2018 o 23:27

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasis

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Włochy
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    10% przez ściany ???
    Niezależnie od rodzaju wentylacji i rodzamu materiału konstrukcyjnego ?
    Kto Cię fizyki budowli uczył ?

    I co się stanie z tą parą wodną, jak opuści mur ?
    Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem... Napisałem od kilku do 10% i nie ja takie tezy stawiam, tak twierdzi literatura tematu. Ty nie wykazałeś się jak na razie żadną wiedzą, a cała para trafi do Ciebie bo masz styropian i nie powiem gdzie

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasis

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Włochy
    Posty
    48

    Domyślnie

    [QUOTE=fotohobby;7683678]Ha, ha, ha, ha...
    Chłopie - doedukuj się.
    Ani jedna, ani druga wartość nie jest prawidłowa. Mało tego - są fatalnie niedoszacowane
    Jesteś na najlepszej drodze do tego, by zapłacić za ogrzewanie 2x więcej, niż sądzisz, że zapłacisz

    Jeśłi tak wygląda u Ciebie "posługiwanie się danymi i liczbami" to wynajmij lepiej sprawdzonego inwestora zastępczego, bo sam rady sobie nie dasz...


    O prawidłowości tych wartości nie Ty decydujesz na szczęście. O moje ogrzewanie nie martw się, poza tym lubię mieć otwarte okna w domu i otwartą głowę czego i Tobie życzę
    Jak na razie nie obaliłeś żadnych z moich liczb i danych nie podając kontrargumentów, jedyne co robisz to siejesz ferment, nie popisuj się swoją arogancją tylko zaprezentuj twarde dane i wyliczenia albo znajdź inny temat na forum.
    Zajmij się raczej swoją edukacją i kulturą osobistą..., ale na to chyba już u Ciebie za późno.

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony