dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie szafa hydrauliczna iZZiFAST

    gotowa kotłownia do PC monobloka - jak się u Was sprawdza? czy warto ?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cerber

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezusmaria Zobacz post
    gotowa kotłownia do PC monobloka - jak się u Was sprawdza? czy warto ?
    witam,mam na razie zamontowaną z pompą gree i czekam na podłączenie przez izzifast ale masakra co do współpracy

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Działa ok, zajmuje mało miejsca, w miarę estetyczne. U mnie była dopłata 1000 zł względem tradycyjnej kotłowni, uważam, że warto było.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał cerber Zobacz post
    witam,mam na razie zamontowaną z pompą gree i czekam na podłączenie przez izzifast ale masakra co do współpracy
    Z tego co wiem to izzifast nic nie podłącza. Mam w ofercie ich urządzenia i przyjeżdżają na uruchomienie jak instalator wybierze taką opcję.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cerber

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Instalex Zobacz post
    Z tego co wiem to izzifast nic nie podłącza. Mam w ofercie ich urządzenia i przyjeżdżają na uruchomienie jak instalator wybierze taką opcję.
    tak jest jak piszesz czekam na uruchomienie ale co do reszty to nie zmieniam zdania

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał cerber Zobacz post
    tak jest jak piszesz czekam na uruchomienie ale co do reszty to nie zmieniam zdania
    na jakie gree się zdecydowałeś i co przeważyło o wyborze? Fajnie będzie mieć opinie bo chyba za dużo właścicieli tych pomp nie ma.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał cerber Zobacz post
    tak jest jak piszesz czekam na uruchomienie ale co do reszty to nie zmieniam zdania
    Nie bardzo rozumiem. Kupiłeś u nich bezpośrednio i oni Ci zamontowali? Jak to wyglądało?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał cerber Zobacz post
    witam,mam na razie zamontowaną z pompą gree i czekam na podłączenie przez izzifast ale masakra co do współpracy
    pogadaj z instalatorem - bo to on jest w tym układzie stroną - żeby iZZiFAST mógł uruchomić pompę i szafę (jak wcześniej oczywiście sobie taką opcje instalator wykupi)- instalator musi w inprax-ie przejść procedurę montażu. jak tego nie zrobi to instalator nie dostanie gwarancji - ale nie znaczy że Ty nie dostaniesz takiej od instalatora, ale to kwestia rękojmi.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cerber

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał eMdzeJ Zobacz post
    na jakie gree się zdecydowałeś i co przeważyło o wyborze? Fajnie będzie mieć opinie bo chyba za dużo właścicieli tych pomp nie ma.
    pompa 7,5kw przeważyła cena ale jeszcze sterownik oraz jak dostałem wykresy od gree to parametry ma prawie takie same jak samsung tylko zasugerowałem się stroną izzifast a tam jest wszystko opisane od samsunga a szafa do gree nie ma sterowania i musisz pociągnąć więcej kabli 4 od gree i 2 dodatkowo a tego na jej stronie nie ma i tylko obiecują że będzie

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Ciekawe rozwiązanie i estetyczne o ile już przed tynkami wiemy że taka szafa bedzie stała w kotłowni i wyprowadzimy przyłącza tak gdzie trzeba ale jeśli chodzi o jednostki zewnętrzne to spora rozbieżność cenowa i pytanie czy warto przepłacać czy to tylko płaci się za nazwę

  11. #11

    Domyślnie

    No wystarczy że masz przyłącza na jednej ścianie, a to chyba nie problem. Resztę rurek zamontuje instalator. U mnie łącznie z podpięciem dwóch rozdzielaczy, w pomieszczeniu i nad nim. Montaż przypomina bardziej podłączenie agd Spokojnie można we własnym zakresie ale pewnie sie to nie opłaci.
    Trudno powiedzieć, czy warto i jak się sprawdza bo nigdy nie miałem innej kotłowni Działa, wygląda fajnie - wszystkie graty w środku. Wyposażenie chyba też ok. W tym tygodniu miałem wymienianą osłonę termometryczną w zbiorniku z nierdzewki na miedzianą. Oryginalna była z gorszej stali nierdzewnej i korodowała powodując w listopadzie awarię termometru. Wina dostawcy tej części. Pewnie w nowych jednostkach problem już nie występuje.

  12. #12

    Domyślnie

    Dla mnie liczy się szybki montaż, a dla klienta miejsce w kotłowni i estetyka czyli dwa w jednym.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rabarbar1

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Mam i póki co jestem zadowolony.
    Tak jak piszą pozostali, wszystko w środku. Wygląda jak lodówka stojaca w kotłowni. Widoczna tylko jedna rurka, która prowadzi do jednostki zewnętrznej. Żadnych zbiorników wyrównawczych itp na zewnątrz.
    W środku pompy obiegowe, filtry oraz co najważniejsze w moim przypadku, bo mam Buderusa monoblocka, UPS do podtrzymania obiegu CO.
    Na szafie sterownik Buderus, moduł sterownika chyba również.

    Jest też jeden minus, o którym należy wspomnieć.
    Nie dostałem wydluzonej gwarancji na pompę (5lat), z racji tego, że nie ma oryginalnej szafy Buderusa.
    Co mnie zaskoczyło i o czym nikt nie mówił, zanim się nie zapytałem, ale to już było po zakupie i montażu.
    Zatem mam 2 lata na pompę i 5 na sprężarkę. Przynajmniej tak jest w umowie z firmą montującą.
    Dziennik budowy
    Parterówka IBIS2 lustrzany, 119m2 użytkowej+34m2 garażu w bryle (nieogrzewany). Ławy fundamentowe, Porotherm PW25 szlifowany na piankę. Termoizolacja: Styropian: 20cm elewacja, 15 podłoga, strop - 40cm wełny 0.039. Pompa ciepła Buderus WLW 196i-ar ODU-6i+szafa IzziFast+moduł internetowy+sterownik pokojowy rc100h, bez dodatkowego bufora. Rekuperacja Thesla Green AirPack4 300 Enthalpy+Air++, PV 7.2 kW+Fronius 7 symo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony