dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Remont kuchni - ściana

    Witam, Zabrałem się za remont kuchni, wcześniej były panele ścienne, na większości ścian jest przymocowana sklejka, by była ściana równa i do niej mocowane Panele, teraz pytanie czy warto zrywać całą tą sklejkę (widać jest sucha, zero zacieków) pomalować ją - rozważam zakup farby magnat do kuchni, niby jest tam że można drewno też malować, czy jednak dać płytę zieloną GK? Do tego czy sklejkę jakoś gruntować, czy przeszlifować i farba na to
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciana.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	416020   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciana2.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	416021  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    P.Michale, ja bym to wszystko usunął, zerwał lamperię , powłoki malarskie całość uzupełnił i wyrównał tynkiem maszynowym, później gładź i farba zmywalna - nawet pozostawił bym tą wnękę. Widać, że kuchnia mały metraż więc każdy centymetr ważny. Będzie czysto i ładnie. Wszystko oczywiście można wyrównać, ale szkoda powierzchni a pracy podobnie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    P.Michale, ja bym to wszystko usunął, zerwał lamperię , powłoki malarskie całość uzupełnił i wyrównał tynkiem maszynowym, później gładź i farba zmywalna - nawet pozostawił bym tą wnękę. Widać, że kuchnia mały metraż więc każdy centymetr ważny. Będzie czysto i ładnie. Wszystko oczywiście można wyrównać, ale szkoda powierzchni a pracy podobnie.
    kuchnia ma 2,7 x 2,8. Rozważałem właśnie zrównać z tym filarem, z nim nie mogę nic zrobić bo to nośny.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Widząc ten filar, domyśliłem się, że to malutkie pomieszczenie
    Właśnie dlatego tej mikro-wnęki bym nie zabudowywał, nawet ładny obrazek, kalendarz w niej nie zajmuje miejsca. półeczka z przyprawami powyżej wzrostu.
    Każda zabudowa będzie przytłaczająca i ograniczająca powierzchnie.
    Może obawiasz się pracy ale ostra szpachelka 2-3h i po lamperii nie pozostanie śladu, nawet nie przejmowałbym się rysami bo zwiększą przyczepność ściany. A dla jej poprawy zastosował bym jeszcze grunt "kwarcowy".
    Wtedy na takie powierzchnię dobra farba zmywalna-bo to kuchnia.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Jakiś konkretny grunt polecasz? No ja na tej ścianie myślałem bardziej właśnie na środku dać jakiś większy zegar. Też rozważam kupić białą farbę gruntującą i dopiero później magnat/beckers malować. Farba miała by być np. MAGNAT CERAMIC CS 3G
    Ostatnio edytowane przez michal13031986 ; 09-07-2018 o 12:24

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal13031986 Zobacz post
    Jakiś konkretny grunt polecasz?
    Np warstwa kontaktowa Atlas Premium jest w markecie budowlanym i w małych opakowaniach więc nie jest stosunkowo drogi
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7

    Domyślnie

    Co sądzisz o tym, by wcześniej pomalować farbą gruntującą na biało, a później już właściwą farbą?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Takie malowanie to dobry pomysł bo krycie ściany właściwą powłoką jest równe i lepsze ale....pod ten podkład malarski powierzchnia musi być równa, sucha i przygotowane bo wszelkie nierówności będzie widać.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #9

    Domyślnie

    Ja bym położył grunt i na to farbę, z tych "kuchennych" mnie najbardziej leży dulux easycare kuchnia i łazienka, przetestowana i nawet tłuszcz się ściera i plamy nie zostają. A właśnie nie uwidacznia tych nierówności które mniejsze większe zawsze gdzieś są. Trochę roboty masz ale jak już się uporasz kuchnia będzie nie do poznania, powodzenia!

  10. #10

    Domyślnie

    Chyba jednak pójdzie płyta GK, przy oknie jest równo ale tutaj gdzie czerwona linia już odstęp jest na 5mm, więc trochę narzutu musiał bym dać gładzi. Płyta GK pójdzie tylko w tym miejscu, zaraz jest okno czy rzeczywiście muszę tutaj dać zieloną płytę, czy mogę białą?? na to by i tak poszła farba biała gruntująca i dopiero odpowiednia do kuchni
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciana.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	416088

    Cytat Napisał Kodak Zobacz post
    Trochę roboty masz ale jak już się uporasz kuchnia będzie nie do poznania, powodzenia!
    Wcześniej miałem panele na ścianie , zachciało się je ściągnąć i trochę niespodzianek robi , za to później będzie elegancko
    Ostatnio edytowane przez michal13031986 ; 10-07-2018 o 18:46

  11. #11

    Domyślnie

    Witam ponownie, z racji, że mam rurę puszczoną przysuficie, ściana na której jest kuchenka, oraz przy oknie. na całości. chcę to zabudować,mam jeszcze całą płytę ale białą z przedpokoju, i sporo kawałków pasujących do zabudowania. Czy mogę zastosować tą płytę? Pociągnięta została by farbą gruntującą i później już do kuchni kolorem, czy jednak muszę kupić zieloną??. Wentylacja ogólnie w kuchni dobra jest

  12. #12
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal13031986 Zobacz post
    Witam, Zabrałem się za remont kuchni, wcześniej były panele ścienne, na większości ścian jest przymocowana sklejka, by była ściana równa i do niej mocowane Panele, teraz pytanie czy warto zrywać całą tą sklejkę (widać jest sucha, zero zacieków) pomalować ją - rozważam zakup farby magnat do kuchni, niby jest tam że można drewno też malować, czy jednak dać płytę zieloną GK? Do tego czy sklejkę jakoś gruntować, czy przeszlifować i farba na to
    Szanowny Panie,
    Taką wnękę można wyrównać wklejając płytę gipsowo-kartonową. Jeżeli wentylacja w kuchni działa prawidłowo, to można zastosować białą płytę gipsową. Podstawą dalszych prac będzie odpowiednie gruntowanie. Polecam grunt ACRYL-PUTZ® GU 40, powierzchnię ścian i sufit można zaś wygładzić gładzią wapienną ACRYL-PUTZ® RV 13 RENOVA. Do malowania kuchni dobrym rozwiązaniem jest farba Śnieżka Kuchnia-łazienka, która zawiera czyste srebro i tworzy powłokę chronioną przed rozwojem bakterii i grzybów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony