dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 119
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Rado ja Ci powiem tylko tyle nie pakuj kasy w termostat bo je masz i nie tylko jeden a w każdym pomieszczeniu.
    Czy ten termostat czy jak Puławiak straszy że zamknie się 80% głowic efekt będzie podobny czyli kocioł się wygasi jak nie będzie odbioru.
    Prędzej ten jeden termostat będzie Ci pieprzył robotę jak te na grzejnikach, będziesz widział że wyłączają Ci się za szybko zjedziesz z temperaturą zasilania żeby grzały dłużej.
    Mam podobnie u siebie tyle że głowice termostatyczne radiowe, gdybym założył jeden czujnik ( termostat ) była by tragedia w moim domu.
    Gdzie go dać? na górę czy na dół? gdzie ma pilnować temperatury?
    Dam na górę, to na dole będzie zimno, jeśli na dół to na górze ukrop.
    Tak to wygląda.
    Pozdrawiam i szkoda mi czasu na przekomarzanie o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy

  2. #62

    Angry

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Rado ja Ci powiem tylko tyle nie pakuj kasy w termostat bo je masz i nie tylko jeden a w każdym pomieszczeniu.
    Czy ten termostat czy jak Puławiak straszy że zamknie się 80% głowic efekt będzie podobny czyli kocioł się wygasi jak nie będzie odbioru.
    Prędzej ten jeden termostat będzie Ci pieprzył robotę jak te na grzejnikach, będziesz widział że wyłączają Ci się za szybko zjedziesz z temperaturą zasilania żeby grzały dłużej.
    Mam podobnie u siebie tyle że głowice termostatyczne radiowe, gdybym założył jeden czujnik ( termostat ) była by tragedia w moim domu.
    Gdzie go dać? na górę czy na dół? gdzie ma pilnować temperatury?
    Dam na górę, to na dole będzie zimno, jeśli na dół to na górze ukrop.
    Tak to wygląda.
    Pozdrawiam i szkoda mi czasu na przekomarzanie o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy
    Karoka przyjacielu wybacz ale nie znasz urządzenia a się wymądrzasz. Weź chłopie przeczytaj instrukcję od tego konkretnego urządzenia to się dowiesz dlaczego trzeba zrobić tak a nie inaczej pomyśl też jak taki kocioł będzie się zachowywał przy tak wysokiej mocy minimalnej i tak małej pojemności wodnej tego kotła 23 w tym naczynie chyba 8 litrowe, nie jestem przeciwnikiem układów z głowicami ale biorę też pod uwagę konstrukcję kotła i jego automatykę. Zanim cokolwiek napiszę staram się na tyle ile mogę poznać urządzenie i sprawdzić jego możliwości niestety nie wszystkie kotły są takie same.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  3. #63
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Tutaj niestety muszę przyznać rację Puławiakowi, bo chłopak zagłębił się w temet bezinteresownie gdzieś znalazł instrukcję mojego kotła mimo, że nic z tego nie ma przestudiował ją i w rozmowie telefonicznej był przygotowany na 5+ znalazł jeden istotny myk.
    Uświadomił mi, że jednak kocioł posiada czujnik temperatury otoczenia w kotle, bo tak jak widać zresztą na niejednym filmiku kotły te są montowane w innych krajach w domu, łazience, czy nawet salonach i wtedy ten czujnik zdaje egzamin. Działa właśnie na zasadzie termostatu pokojowego.
    Mój kociołek jest zamontowany w kotłowni dlatego też muszę zastosować ten termostat, bo w kotłowni nie mam grzejnika i temperatura będzie całkowicie inna niż panująca w domu i kocioł będzie błędnie modulował pracę.
    Chłopak do niczego nie namawia a podsunął kilka ciekawych rozwiązań i broń Boże nie namawiał do zakupu od razu termostatu, stwierdził, ze w tym wypadku to ostateczność, najpierw testy które mi podpowiedział, za co jeszcze raz dziękuję.
    Racja jego wyszła już na samym początku jak go uruchomiliśmy i ustawiając temp na 75* kocioł nie chciał wejść z większą mocą modulacji niż jeden i temp 65-67.
    Dlaczego tak się działo? A no dlatego, że właśnie ten termostat z płyty juz mu mówił, że jest ciepło w kotłowni i więcej nie potrzeba. W zimie mogła by być odwrotna sytuacja, w domu gorąco a kocioł by grzał jak wściekły, bo jest przecież 16 stopni w kotłowni...
    Nie ulega to wątpliwości, że są to zupełnie inne konstrukcje niż większość na rynku a On wie o nich po prostu wszystko.
    Ja jestem akurat szczęśliwcem któremy zechciał poświęcić trochę czasu i naprawdę były to cenne wskazówki.
    Też myślałem, że wiem wszystko a jednak jeszcze troche zabawy przede mną, ale lubię to i na pewno będzie dobrze
    Testy, testy jeszcze raz testy póżniej ewentualnie zakup termostatu który umieszczę w najzimniejszym pomieszczeniu...

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Puławiak, przyjacielu mój szkoda mi czasu żeby zagłębiać się w temat który nie jest mi do niczego potrzebny.
    Jak na mój gust to jest najgłupsza automatyka o jakiej słyszę o ile można to nazwać jakąś automatyką.
    Pozdrawiam i raczej dam sobie spokój, nie ja sobie takie cudo zafundowałem

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadoRado Zobacz post
    Tutaj niestety muszę przyznać rację Puławiakow.........
    Czyli jak napisałem wyżej, i nie da się tego wyłączyć?

  6. #66
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Czytając ludzi posty liczących w dzisiątkach tysięcy o nastawach, ustawieniach dmuchaw, podawania pelletu itp nawet do głowy by mi nie przyszło montować kotła typu defro, tekla a już na pewno nie kostrzewa.
    Ma się rozpalić i nic mnie nie ma interesować, bo tam nawet nie ma co ustawiać.
    Wybrałem ten, bo od razu założenie było, że ma to być konstrukcja zbliżona do red selecta a że udało się kupić podobny konstrukcyjnie i połowę tańszy z serwisem na miejscu, to czemu nie spróbować.
    Zdaję sobie sprawę, że mogę się zdziwić, ale już odpalałem go kilka razy, chodzi cichutko, grzeje i to najważniejsze
    Chodzą te urządzenia, ludzie zadowoleni, to czemu ja ni emam być?
    Poniżej filmik urządzenia praktycznie takiego samego tyle, że z szybą i działa

    https://www.youtube.com/watch?v=cCw-4c88M7s

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Rado a czy ja pisze ze nie będzie działać? Pisze że ta cała niby automatyka jest bardzo prymitywna i nie przemyślana a może nie przemyślana do naszych realii.
    Wiesz dlaczego tylu ludzi ma problemy?
    Bo albo producent ma blade pojęcie o tym co robi, ta automatyka jest w ogóle nie automatyczna poza folderem reklamowym a najczęściej to że polak to taka nacja że zawsze chce być najmądrzejszy, mądrzejszy od tego nawet kumatego producenta.
    Nakup sobie jakiego najtańszego syfu ( paliwa ) to zobaczysz co będzie z tymi założeniami o bezobsługowości itp.

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Rado a czy ja pisze ze nie będzie działać? Pisze że ta cała niby automatyka jest bardzo prymitywna i nie przemyślana a może nie przemyślana do naszych realii.
    Wiesz dlaczego tylu ludzi ma problemy?
    Bo albo producent ma blade pojęcie o tym co robi, ta automatyka jest w ogóle nie automatyczna poza folderem reklamowym a najczęściej to że polak to taka nacja że zawsze chce być najmądrzejszy, mądrzejszy od tego nawet kumatego producenta.
    Nakup sobie jakiego najtańszego syfu ( paliwa ) to zobaczysz co będzie z tymi założeniami o bezobsługowości itp.
    Musisz Włochów przedszkoli jak mają produkować te swoje urządzenia na pelet bo te kilkadziesiąt lat produkcji i miliony a może miliardy wyprodukowanych urządzeń niczego ich nie nauczyło. A małej do swojego samochodu najgorszego syfiastego paliwa to zobaczysz na ile jest dobry i niezawodny.

  9. #69
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Rado a czy ja pisze ze nie będzie działać? Pisze że ta cała niby automatyka jest bardzo prymitywna i nie przemyślana a może nie przemyślana do naszych realii.
    Wiesz dlaczego tylu ludzi ma problemy?
    Bo albo producent ma blade pojęcie o tym co robi, ta automatyka jest w ogóle nie automatyczna poza folderem reklamowym a najczęściej to że polak to taka nacja że zawsze chce być najmądrzejszy, mądrzejszy od tego nawet kumatego producenta.
    Nakup sobie jakiego najtańszego syfu ( paliwa ) to zobaczysz co będzie z tymi założeniami o bezobsługowości itp.




    Ehh, prawda jest taka, że nie ma w ogóle postów o problemach z nastawami tych włoskich urządzeń.
    Zobaczymy jak to będzie, nie ma co gdybać. Jak będzie do d..y na pewno dam znać, nie jestem z tych co mimo złego będą chwalić swoje.
    Jestem dobrej myśli, na pewno to co miałem a to co jest to kosmos... Jeszcze dużo przede mną do zrobienia i cieszy mnie fakt, że zmieściłem się w zamierzonym budżecie a nawet w dużo mniejszym. Jakby nie patrzył kotłownia skończona.
    Napiszę w trakcie jak jest, jakie kroki poczyniłem, co musiałem dodać ewentualnie nie... (kwestia zakupu termostatu za 200zł, lub wył funkcji na kotle)
    Nie ma co też koledze Puławiakowi ujmować, bo okazał bezinteresowną pomoc co w dzisiejszych realiach jest niespotykane zwłaszcza wśród fachowców w każdej dziedzinie, każdy patrzy jak tu kogoś ogolić...

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Jak da się programowo wyłaczyć ten cały termostat w kotle to wyłącz i cześć.
    Puławiak a "makaronów' i tak trzeba by podszkolić

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadoRado Zobacz post
    Nie ma co też koledze Puławiakowi ujmować, bo okazał bezinteresowną pomoc co w dzisiejszych realiach jest niespotykane zwłaszcza wśród fachowców w każdej dziedzinie, każdy patrzy jak tu kogoś ogolić...
    To prawda, nie dość, że facet zna się na rzeczy jak mało kto, to bezinteresownie służy pomocą. Dzięki niemu ja też kończę z czarnym złotem, Laguna Edilkamina już w kotłowni czeka na montaż a raczej na mnie jak zamontuję wkład kominowy. Panie Wojtku jeszcze około dwóch tygodni i powinienem się uporać.

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Widzę zasada działania czujnika jak w Lagunie.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pello Zobacz post

    Dlatego póki co polecam Lidię - o to znana wśród instalatorów i serwisantów stajnia Wentora,...
    Pzdr
    Tylko czy produkty tureckie są cokolwiek warte?
    Od jakiegoś czasu japońska Toshiba sprzedała licencję tureckiej firmie na produkcję telewizorów pod flagową marką. Co ciekawe w Szwecji od tej pory trudno zakupić tv marki Toshiba. A były to dobre produkty, choćby wtedy kiedy robiono je w Polsce.

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Kozlusan jest jedną z najlepszych firm tluczące kotły na pellet. Co do Turasów, mam 4 sprzęty Beko, wszystkie działają i jestem mega zadowolony. Najstarsza pralka ma 6 lat i miałem na nią 5 lat gwarancji bez dopłat. Sprzęt zaawansowany technologicznie i nie produkowany w Chinach.

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadoRado Zobacz post
    Będzie odpalany od 6.00-7.30 i później od 15-22
    I rzeczywiście taki harmonogram w czasie zimy się sprawdza?

  16. #76
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Teraz buduje się tak yntelygentne domy ,że tracą ciepło tylko w pierwszej taryfie a przestają kiedy jest tańszy prąd.To taka aluzja do grzejących prądem więc dlaczego ma ,się to nie sprawdzić w kręgu osób używających paliwa stałe
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Sarkazm poziom zaawansowany ☺

  18. #78

    Domyślnie

    barliniak - Brawo to lubię.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Teraz buduje się tak yntelygentne domy ,że tracą ciepło tylko w pierwszej taryfie a przestają kiedy jest tańszy prąd.To taka aluzja do grzejących prądem więc dlaczego ma ,się to nie sprawdzić w kręgu osób używających paliwa stałe
    Barliniak, grzeję prądem, temperatury zaprogramowane dla pomieszczeń jak na ekogroszku, pompa pracuje dzień i noc na okrągło i mam taryfę G11, żadne dziennie, nocne, jasne,ciemne

  20. #80

    Domyślnie

    To może warto spróbować G12 lub G12w. Chyba, że dom słabiej docieplony, brak podłogówki lub mieszkancy lubią ciepełko.

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony