dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 10
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 199
  1. #61
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    witam po długiej przerwie, trochę zaniedbałem swój pamiętnik bo codziennie pcham budowę do przodu aby zdążyć przed końcem roku z SSZ

    pierwsza warstwa po raz drugi czyli na piętrze



    odrazu robię przewiązania do ścian działowych





    i mój autorski pomysł na słupy żelbetowe do podparcia więżby zamiast drewnanych slupów, przy okazji zwiąże ścianę szczytową ze stropem







    zmodyfikowane nadproże do okna na klatce schodowej, przeniosłem okno spod stropu nad strop bo nie podobało mi się ze byłoby nad spocznikiem



    odrazu zrobiłem docieplenie z płyty pir 50mm





    trochę drutu fi 14





    i trochę drewna na szalunki





    a i gwóźdź programu żeby wyciągnąć trociny, które nasypały si e do szalunków podczas wiercenia otworów na szpilki


  2. #62

    Domyślnie

    Piękna robota
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #63
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jedziemy dalej z aktualizacją

    zalewanie wienca na ściankach kolankowych:
    -ze względu że była to sobota dyspozytor z betoniarni wysłał to co miał do dyspozycji i oto zamówione 2,5m3 betony B25 na drobnym kruszywie przyjechało dużą gruchą i do tego pompa 32m wysięgu (była potężna)





    i po wygładzeniu



    oczywiście wszystko było zagęszczane wibratorem, ale z racji bardzo okrojonego składu nie było komu zrobić zdjęć z prac.

    a tak wyglądało po rozszalowaniu



    w między czasie podłączyli mi wodę z sieci a ja przerzuciłem sobie przy okazji kabel ze skrzynki zewnetrznej do domu w docelowe miejsce.









    położyłem też 25m bednarki do uziomu skrzynki, jeżeli opór będzie nadał nie odpowiedni to dobiję szpilki



    aha no i po 35dniach rozszalowałem całkowicie strop













    jestem mega zadowolony z osiągniętej jakości i dokładności, może to bardziej zasługa użytych materiałów ale i tak się cieszę bo to mój pierwszy w życiu strop, polecam terivę z betardu, super równa.

    Na koniec kilka fotek jak wyszedł wieniec









    miłego oglądania.

  4. #64

    Domyślnie

    Ty się nie opierdzielaj wrzucaj danej zdjęcia i opisy

  5. #65

    Domyślnie

    Pięknie, czysto, równo i wzorowo! Pozazdrościć Może by tak do aktualnego etapu uzupełnić
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  6. #66
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał walec7_7 Zobacz post
    Pięknie, czysto, równo i wzorowo! Pozazdrościć Może by tak do aktualnego etapu uzupełnić
    dziękuje, postaram się podgonić trochę z fotorelacją,

    ścianki działowe cd















    walka z nadprożami, cofniete o 6cm żeby docieplić oraz nadlewka aby docieplenie miało 30cm wysokości pod skrzynki od żalużji fasadowych (nie mylić z roletami)








  7. #67
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Żółwiu, a jak powiązałeś działowe z nośnymi? U mnie widzę (a własciwie nie widzę) żadnych przygotowań pod działowe. Ciekawa jestem jak teraz majstry i KB wybrną z tego. Czy to w ogóle możliwe jak się zaniedbało ten etap?

  8. #68

    Domyślnie

    Bez problemu - można albo kotwić na pręty, albo takie specjalne łączniki z blachy - wygina się je w kąt 90 stopni i pół przybija do ściany nośnej, a drugą cześć kładzie na bloczku ściany działowe. Oba rozwiązania są prawidłowe.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  9. #69
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dzięki Wojtku, ja o tych łącznikach czytałam ale wydawało mii sie, że trzeba je "wbudować" w spoinę ściany nośnej. A tu jest odwrotnie. To spoko i luz, uff...

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ytong przewiduję łaczenie na te blaszki z nierdzewki, mam ich ze 100szt jakby ktoś chciał kupić, robiłem tak na parterze, co warstwę ściany nośnej wsadzełem te łączniki i tak właśnie połączyłem ściany nośne z działowymi na parterze.
    Jeżeli chodzi o poddasze to postanowiłem zrobic startery działówek przy ścianie kolankowej poprzez przewiązanie muraskie podczas stawiania ściany kolankowej,





    a przy szczytach zrobiłem moje autorskie rozwiązanie poprzez wycięcie w scianie nośnej bruzdy 12x12 i połączenia ściany działowej przez wylanie słupów żelbetowych 24x12 zbrojonych 4prętami fi14 (chciałem aby wzmocniło to ścianę szczytową i utrzymało ja w pionie podczas ewentualnych wiatrów, zanim przyjdzie dach), stworzył mi się w ten sposób tak jakby szalunek tracony.



    Ostatnio edytowane przez zolw82 ; 14-12-2018 o 20:32

  11. #71
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki za obszerne wyjasnienie. No czyli u mnie żadne z tych rozwiązań już nie do zastosowania. Pozostaje sposób Jak_to_możliwe. Zazdroszczę Wam samorobom - takiej jakości żadną najemną siła się nie osiągnie i za żadne pieniądze.

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jedziemy dalej z uzupełnianiem fot:

    docieplanie nadproży płytami PIR 50mm (lambda 0,22)







    zaciągnięte siatką i klejem









    Ostatnio edytowane przez zolw82 ; 16-12-2018 o 20:53

  13. #73
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Piękna robota. Kilka rozwiązań na pewno użyje u siebie. Terive zamawiałeś przez oddział w Długołęce? Jakbyś potrzebował z czymś ciężkim pomocy to mam do Ciebie gdzieś z 15km. Pozdrawiam

  14. #74
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał lockin Zobacz post
    Piękna robota. Kilka rozwiązań na pewno użyje u siebie. Terive zamawiałeś przez oddział w Długołęce? Jakbyś potrzebował z czymś ciężkim pomocy to mam do Ciebie gdzieś z 15km. Pozdrawiam
    Dzięki za propozycje pomocy, ale przez ten rok budowy nauczyłem się sam radzić nawet z ciężkimi tematami, a terive zamawiałem w hurtowni razem z materiałami na ściany.

    Lecimy dalej z fotami

    po chyba 2 miesiącach lub dłużej zabrałem się za rozebranie szalunku ze schodów, jakoś nie przeszkadzał mi on wcześniej







    oczekując na wizytę cieśli zabrałem się za ścianki działowe na parterze:









    po kupnie jednego nadproża prefabrykowanego z ceramiki, które wmurowałem na poddaszu (jest widoczne na poprzednich zdjęciach) zdecydowałem wylac samodzielnie nadproża , oczywiście zazbrojone zostały dwoma prętami fi12:






  15. #75

    Domyślnie

    Schody pracują jako jeden element, czy bieg górny masz oparty na ścianie? pytam bo mało "mięsa" masz na tym stopniu pośrodku spocznika (nie wiem jak to określić).
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 19-12-2018 o 20:24

  16. #76
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Bierzesz udział w konkursie na najczystszą budowę roku, czy sprzątasz tylko do zdjęć? ))

    Modelowa robota!

  17. #77
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Schody pracują jako jeden element, czy bieg górny masz oparty na ścianie? pytam bo mało "mięsa" masz na tym stopniu pośrodku spocznika (nie wiem jak to określić).
    Oba biegi są zakotwione w ścianie zewnętrznej oraz zachowana jest ciągłość zbrojenia między dwoma biegami z siatki z prętów fi12 co 10cm, kierbud nie mial żadnych zastrzeżeń a wręcz odwrotnie, mówił że za dużo stali wpakowałem w te schody.

    Cytat Napisał seler2 Zobacz post
    Bierzesz udział w konkursie na najczystszą budowę roku, czy sprzątasz tylko do zdjęć? ))

    Modelowa robota!
    Dziękuje, ja zawsze mam posprzątane i pozamiatane na budowie, a swoją drogą to chce wygrać ten konkurs

  18. #78
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jedynie z Sadystą mógłbyś rywalizować ale on już chyba wybudował więc pozycja lidera niezagrożona. To u Was tak ciągle świeci slońce czy to retrospekcja? U mnie wszystko pod białą puchową kołderką, a niebieskie na niebie to jakiś miesiąc temu ostatnio było widziane. No i ten beton masz taki ładny jaśniutki szary, u mnie jakiś taki antracyt prawie. To kwestia składu mieszanki czy coś innego? Mam się bać?

  19. #79
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ze względu na chroniczny brak czasu zdjęcia wrzucam ze sporym opóźnieniem, ale już powoli nadrabiam zaległości, co do koloru betonu to nie mam pojęcia, ja zawsze zamawiam z tej samej betoniarni B25 na drobnym kruszywie, chudziak natomiast był B37 ale to już inna historia.

  20. #80
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam kolegów i koleżanki i zapraszam do oglądania efektów mojej pracy

    przyjechało drewno i tak pan z tartaku pięknie je rozładował





    nie mogłem na to patrzeć i po 2dniach postanowiłem coś z tym zrobić, zwłaszcza że jak się okazało, drewno musiało czekać na cieślę jeszcze prawie 2 tygodnie

    ...i tak po 2h roboty wszystko zostało poukładane pod dachem w garażu.

    Stało się, w końcu zjawili się cieśle (26 październik) dodam że z ponad 5tygodniowym opóźnieniem





    zamocowali murłaty i po dwie pary krokwi na stronę abym mógł sobie wymurować szczyty do końca



    ... szczyty gotowe w 3 dni a cieśli ani widu ani słychu



    wysoko troche było na tym rusztowaniu, dotychczas wystarczały mi 4ramki do wymurowania ścian a przy szczytach lęk wysokości zaczął dawać znać o sobie niestety, poza tym ile się naskakałem w górę i w dół to masakra, ale robiąc samemu nie ma się wyboru, brakowało kogoś do podawania bloczków



    tak wygląda koniec murowania ścian konstrukcyjnych i przy okazji widać już zarys dachu











    panowie od dachu byli zachwyceni jak leży murłata na wieńcu i chwalili że tak idealnie wypoziomowanego wieńca długo nie widzieli



    ja natomiast korzystając z nieobecności ekipy postanowiłem dołożyć swoje 5 groszy i kupiłem łączniki krokwiowe LK3 i LK4 i przybiłem je na wszelki wypadek, poszło na to ponad 600 gwoździ ''Anchorów'' w sumie chyba 4kg -nie czułem nadgarstków na drugi dzień.

    aha zapomniałem się pochwalić że przywieźli na budowę dachówkę



    dachówka Meyer Holsen model PIANO kolor karbon (w rzeczywistości półmatowy antracyt idealnie trafiający w 7016 RAL), jest to nowość jeżeli chodzi kolor i produkowany jest od maja 2018r.



    no i do kompletu przepiękny minimalistyczny gąsior







    cdn
    Ostatnio edytowane przez zolw82 ; 28-12-2018 o 21:42

Strona 4 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony