dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 10
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 199
  1. #81

    Domyślnie

    Te krokwie przy ścianach szczytowych leżą niepokojąco blisko - ile zostawiłeś tam odstępu na ocieplenie? Tak samo, czy same szczytówki nie są wymurowane za wysoko, tzn. czy jest miejsce na ocieplenie?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  2. #82

    Domyślnie

    Ocieplenie będzie (a raczej już jest) nakrokwiowe wiec to inna bajka

    Pewnie niedługo kolejne foty to ujawnią

  3. #83

    Domyślnie

    Ok, to od góry faktycznie nie problem, ale podtrzymuję pytanie o ocieplenie zewnętrzne między ścianą i krokwią.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  4. #84

    Domyślnie

    Żółw buduje stodołę, która wyglada jak ołówek i nie będzie mu nic wystawało po bokach
    Dlatego tam jest tak blisko, aby ocieplenie przykryło całą krokiew.
    Tak samo z przodu nie będzie wystawał mu okap, jak np u Was tylko od razu rynna

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Zawsze wydawało mi się, że łączniki krokwiowe daje się w pionie po zewnętrznej.

  6. #86
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziękuję Kamil za wyjaśnienia, dom nie bedzie mial żadnych okapów i faktycznie docieplenie jest nakrokwiowe pirem 16cm ale o tym w nastepnym fotostory,
    odstęp miedzy krokwiami od zewnątrz od ściany wynosi 2cm, od wenątrz 10cm, styropian na fasadzie będzie o grubości 20cm a krokwie mam 8cm a więc jeszcze 10cm najdzie na krokwie i będzie łączyć się z nakrokwiówką.

    A łączniki krokwiowe można również stosować w pionie, wszystko zależy po co je montujemy, ja dalem w poziomie ponieważ mają one zapobiegać rozjeżdżania się krokwi bo mam dość dużą rozpiętość murłat ( prawie 10m) a konstrukcja dachu jest krokwiowo-jętkowa z dołożonymi płatwiami pośrednimi, ale te zostały dorzucone poza projektem aby wyprowadzić linię krokwi oraz pożądnie zwiatrować konstrukcję.

  7. #87

    Domyślnie

    Jak zwykle pełna profeska Czekam na dalszą fotorelację z ciekawością
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  8. #88

    Domyślnie

    Cześć. Napisz ile czasu poswiecasz na budowę dziennie czy tygodniowo? Jest to Twoje jedyne zajęcie ? Czy normlanie pracujesz do tego 8 godz? Obserwuje Twój wątek bo również zamierzam sam budować i chciałbym wiedzieć jak to wygląda.

  9. #89
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cziężko okreslic ile czasu spędzam na budowie, różnie to bywało, na poczatku po 10h dziennie 6dni w tygodniu, ale po zalaniu stropu to juz coraz mniej, po 4h przez 5dni w tygodniu, najgorzej jest z pilnowaniem ekip bo wtedy nic nie robie a jestem caly dzien na polu walki, np okna montowali 3dni, brama garażowa 1dzien, ale najgorzej z dachem bo przyjeżdżali po max 2dni w tygodniu bez uprzedadzania mnie i do tego po 2miesiacach zaprzestali przyjeżdżać całkowicie, teraz codziennie czekam kiedy przyjedzie łaskawie inna ekipa polozyc dachówkę, masakra.
    Lepiej robic samemu tylko trzeba sobie wszystko poukładać logistycznie wczesniej, zamowic materiał i robic systematycznie nawet po 3-4h dziennie, to widac efekty. Ja od 17wrzesnia za wiele się nie posunąłem bo połamałem się na niby najprostszej robocie czyli zapłacie ekipie za wykonanie dachu. Teraz wiem ze bede wszystko robic sam do konca bo przez nie rzetelnych wykonawców można stracić kupę kasy i jeszcze wiecej zdrowia.

  10. #90
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Zolw mozesz napisac ponownie o co chodzilo z tym polamaniem? Cos ominalem?

  11. #91
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał micbarpia Zobacz post
    Zolw mozesz napisac ponownie o co chodzilo z tym polamaniem? Cos ominalem?
    To taka przenośnia, chodziło mi o to że niby najprostsza sprawa jak zlecenie wykonania kompleksowo dachu ekipie, której prace widzialem wcześniej, zmienieniła się w największy problem jaki dotąd spotkał mnie przy budowie domu.

    Budując od podstaw dom zazdrościłem nie jednokrotnie inwestorom którzy budują systemem zleconym i martwią się jedynie ile to będzie ich kosztowało, tymczasem od 3 miesięcy nie mogę zamkąć etapu dachu.

    Opiszę w następnej fotorelacji jak przebiegała przygoda z wykonaniem dachu.

  12. #92
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    votus_pl

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Koluszki
    Kod pocztowy
    95-040
    Posty
    8

    Domyślnie

    Chciałbym autorowi tegoż domu pogratulować wytrwałości, dokładności, czasu, fotorelacji oraz ambicji. Bo to co widzę na zdjęciach jest przejawem książkowym wykonania i utrzymania budowli w jak najwyższych standardach. Mógłbym się założyć, że jesteś inżynierem gdzie 1 mm odchylenia to już po prostu katastrofa! Szacunek! Czekam na dalsze etapy. Murator ma tu tak wiele świetnych zdjęć, że może wykupować prawa do publikacji w swoim czasopiśmie bo nawet Photoshop jest tu zbędny.

  13. #93
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał votus_pl Zobacz post
    Chciałbym autorowi tegoż domu pogratulować wytrwałości, dokładności, czasu, fotorelacji oraz ambicji. Bo to co widzę na zdjęciach jest przejawem książkowym wykonania i utrzymania budowli w jak najwyższych standardach. Mógłbym się założyć, że jesteś inżynierem gdzie 1 mm odchylenia to już po prostu katastrofa! Szacunek! Czekam na dalsze etapy. Murator ma tu tak wiele świetnych zdjęć, że może wykupować prawa do publikacji w swoim czasopiśmie bo nawet Photoshop jest tu zbędny.
    Wow, tak wielkie słowa pod moim adresem, że nie wiem co powiedzieć, może tyle że staram się jak tylko umiem, pozwole sobie zacytować swojego mentora forumowego "to co potrafię zrobie sam, a czego nie potrafię to się nauczę i też zrobie sam".

  14. #94
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kocbeat

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-217
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał zolw82 Zobacz post
    "to co potrafię zrobie sam, a czego nie potrafię to się nauczę i też zrobie sam".
    Pozwolę tylko dodać że jak mam stać i pilnować firmy żeby zrobiły tak jak ja chcę to lepiej zrobić samemu, tyle samo czasu poświęconego a ile taniej

  15. #95
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nowa porcja fotosów

    PIR 160mm od Górstal oraz membrana Dorken vitaxx plus







    a tu dlaczego nie docieplałem ścian szczytowych od góry



    a tu widać jak pomimo zimowej aury i niskich temperatur spisuje się pir, trochę twardo ale za to bardzo ciepło



    tu widać jak długie były wkręty ciesielskie 8x280 stożkowe pod kątem 67st i 8x260 talezykowe pod kątem prostym, na przemian co 33-35cm



    drugi dzien druga strona dachu



    widok od środka po dwóch dniach pracy



    trzeci dzień upłynął na docięciu i spasowaniu szczytu - wszystkie docinki robiłem osobiście z uwagi na wysoką dokładność



    po zaznaczeniu odpowiedniego kąta przy użyciu kątomierza ciesielskiego przykręcałem płytę osb abym miał prowadzenie



    a tak po ucięciu



    a to już koniec prac przy dociepleniu nakrokwiowym . 3dni robocze


  16. #96

    Domyślnie

    Zdradzisz koszt ocieplenia nakrokwiowego? Jaką masz powierzchnię dachu?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  17. #97
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Same płyty z dostawą prawie 16k a dachu mam 170m2 , musiałem pilnować żeby żadna płyta nie uległa uszkodzeniu, ponieważ zostały wyliczone co do sztuki, sprzedają je na paczki (3plyty) i gdyby poszlo cos nie tak to musiałbym zamowic kolejną paczkę, ktora z wysyłką wychodziła 1004zl. Na szczęście skrupulatna matematyka pozwoliła mi wykonać schemat montażu żeby wszystko się udało.

  18. #98
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    @zolw82
    Piękny dach.
    Dlaczego płyty mają tylko 16cm grubości, a nie 26cm?
    Będziesz jeszcze docieplał pod krokwiami?

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  19. #99
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    @zolw82
    Piękny dach.
    Dlaczego płyty mają tylko 16cm grubości, a nie 26cm?
    Będziesz jeszcze docieplał pod krokwiami?

    Pozdrawiam
    Cezary
    Te płyty mają lambdę równą 0,022 a więc oferują bardzo dobre właściwości izolacyjne przy tej grubości, w porównaniu do wełny czy piany natryskiwanej. Poza tym eliminuje się mostki termiczne. Zawsze można dorzucić jeszcze między krokwie np 10cm, ale ty pewnie to wszystko wiesz, czy ty narzekasz na swoje docieplenie ?
    Ostatnio edytowane przez zolw82 ; 06-01-2019 o 19:50

  20. #100

    Domyślnie

    Wełna to nie bardzo, bo co zrobisz z wilgocią, która się do niej dostanie?

Strona 5 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony