dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: ocieplenie podłogi 8 cm, czym?

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maksimus773

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    łódz
    Kod pocztowy
    90-002
    Posty
    15

    Domyślnie ocieplenie podłogi 8 cm, czym?

    dzień dobry, mam podłogę, którą można docieplić 8 cm izolacji, czym najlepiej to zrobić?

  2. #2

    Domyślnie

    Płyty PIR AL - drogo, albo styropian - taniej ale trochę gorzej. Na 8 cm nie poszalejesz. Jeśli masz nieduży metraż to możesz brać PIR nie zje Cię z butami.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Termo Organika
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-117
    Posty
    205
    Termo Organika Sp. z o.o. www.termoorganika.pl

    Domyślnie

    W pierwszej kolejności należy rozważyć zastosowanie styropianu o najlepszych parametrach izolacyjnych(styropian grafitowy). W sytuacji gdy grubość izolacji cieplnej jest ograniczona (np. kolizja z już zamontowanym oknem) należy zastosować materiał o jak najlepszym współczynniku przewodzenia ciepła (lambda). Im mniejsza jest wartość lambda tym lepszą ochronę zapewnia styropian. W przypadku podłogi najlepiej zastosować grafitowe płyty styropianowe TERMONIUM PLUS dach-podłoga, które charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną (na ściskanie), a współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) = 0,031W/mK . Jeżeli powyższa propozycja rozwiązania nie jest zadowalająca, wówczas należy zastosować płyty termPIR (potocznie płyty PIR) w okładzinie aluminium: termPIR AL - współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) = 0,031W/mK.
    Informacje o lokalizacji dystrybutorów są dostępne https://termoorganika.pl/dystrybutorzy

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Termo-Organika!!! Jaki jest sens zamieniać styropian 0,031 na Pir 0,031 ? Przecież inwestor kompletnie nic w tym wypadku nie zyskuje a tylko traci kasę. Z tego co pamiętam ( a nie chce mi się teraz szukać) to płyty z zamknieto-komorkowego poliuretanu mają lambdę około 0,024 no i cenę zaporową.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    ja kładłem pur w okładzinie z AL fakt że drogo, ale potem do ocieplenia skosów i strychu namierzyłem w okolicy firmę która handluje takimi płytami i kupowałem 2gat. niedotrzymane wymiary lekkie wgniecenia dla mnie ok

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Termo Organika
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-117
    Posty
    205
    Termo Organika Sp. z o.o. www.termoorganika.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał stam222 Zobacz post
    Termo-Organika!!! Jaki jest sens zamieniać styropian 0,031 na Pir 0,031 ? Przecież inwestor kompletnie nic w tym wypadku nie zyskuje a tylko traci kasę. Z tego co pamiętam ( a nie chce mi się teraz szukać) to płyty z zamknieto-komorkowego poliuretanu mają lambdę około 0,024 no i cenę zaporową.
    Dziękuję za czujność ! Dla płyt PIR współczynnik lambda wynosi 0,022 W/mK. Raz jeszcze bardzo dziękuję.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony