dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Agregat prądotwórczy do domu

    Witam,

    Chciałbym prosić Was o poradę w kwestii wyboru agregatu prądotwórczego do domu. Jeśli chodzi o parametry urządzenia to:

    - rozruch: ręczny lub elektryczny
    - typ silnika: 1-fazowy
    - liczba gniazd 1-fazowych: 1 lub 2
    - rodzaj paliwa: benzyna
    - silnik: 4-suwowy
    - stabilizacja napięcia (AVR)
    - maksymalna moc: 3000 W

    - budżet do 1500 zł

    Agregat ma służyć do zasilania podstawowych urządzeń na wypadek przerwy w dostawie prądu. Budżet nie jest zbyt wysoki, ale ze wstępnej lektury wiem, że należy wybierać firmy np. Honda, Mitsubishi, Pezal, Endress, które przekraczają założony budżet. Czy zakup agregatów tak popularnych na Allegro do 800 zł w ogóle ma sens?

    Jakie są Wasze doświadczenia?

    Pozdrawiam,

  2. #2

    Domyślnie

    Temat omawiany setki razy na forum, poszukaj wyszukiwarką.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pezal na Loncinie 196cm3 i mocy 2,8 kW spokojnie mieści się w tej kwocie a nawet sporo niżej.
    W cenie 1300 zł to nawet z elektrycznym rozrusznikiem,mam takiego i jestem bardzo zadowolony.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Rozbawił mnie trochę typ silnika, ale to szczegół. Ważne jest takie podłączenie tego agregatu, aby działały prawidłowo zabezpieczenia przeciwporażeniowe. Taki agregat można podłączyć do instalacji domu i będzie zasilał wszystkie "małożerne" odbiorniki i nawet herbatę czy kawę można sobie zrobić.
    Ostatnio edytowane przez Stermaj ; 21-07-2018 o 22:48

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikev86 Zobacz post
    Agregat ma służyć do zasilania podstawowych urządzeń na wypadek przerwy w dostawie prądu. Budżet nie jest zbyt wysoki, ale ze wstępnej lektury wiem, że należy wybierać firmy np. Honda, Mitsubishi, Pezal, Endress, które przekraczają założony budżet. Czy zakup agregatów tak popularnych na Allegro do 800 zł w ogóle ma sens?
    Kipor /Pezal inwerterowy. Za te pieniądze nie kupisz 3kW. Musisz dołożyć drugie tyle. Wystarczy na 1kVA. Zasilisz tym oświetlenie, RTV i jeszcze coś zostanie. Koniecznie kup inwerterowy, bo jak zaoszczędzisz to resztę dopłacisz w naprawach urządzeń.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TobiKrol

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-021
    Posty
    2

    Domyślnie

    Sprawdź sobie . Ma fajne modele, ja sam mam od nich sprzęt i jestem zadowolony, jest mocny, wydajny i bezawaryjny. A do czego konkretnie potrzebujesz?
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 18-02-2019 o 19:53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony