dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie grzałka Galmet typ GE pytanie

    Witam
    Posiadam grzałkę Galmet typ GE

    link https://allegro.pl/grzalka-galmet-do...700084936.html

    Ogrzewam nią dom 120m2 i jest mi za duża. Grzałka ma 6kw chce podłączyć do niej 2 fazy i uzyskać 4kw czy taka ingerencja nie spowoduje jej uszkodzenia?
    Samorobny Omega Dron 140m2. Ogrzewanie prądem grzałka w rurce 6 KW podłogówka 100%, cwu 300l grzałka 2kw w tanim prądzie silikat 24cm na podłogi 33cm styro ściany 20cm grafitu 0032 dach 20cm płyta pur 10 cm styro grafit
    CO CWU
    2018 - 2019 1624zł

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli jest ona wyprodukowana i przystosowana do napięcia 230 V, to podłączenie napięcia międzyfazowego spowoduje jej przepalenie.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    To raczej grzałka trójfazowa a kolega chyba chce odłączyć jedną fazę Jeśli jest tam żyła N niebieska to da się zrobić, pytanie po co i co chcesz uzyskać?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    ............. pytanie po co i co chcesz uzyskać?
    .

    Cytat Napisał Kac-Per Zobacz post
    Witam
    Posiadam grzałkę ................6kw
    Ogrzewam nią dom... i jest................ za duża. ............ chce ,,,,,,,,,,,,,,,,,, uzyskać 4kw ................


  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    .
    No popatrz nie doczytałem Chodzi o to że w ogrzewaniu to grzałką steruje sterownik i to tak ża przy trójfazowej bardzo często każdą fazą osobno a to pewnie jakaś samoróbka i chciałem się dowiedzieć dlaczego musi (chce) odłączyć jedną grzałkę. Komasz o co chodzi czy dalej czegoś nie rozumiesz.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #6

    Domyślnie

    Kumam o co chodzi od początku i moja odpowiedź nie dotyczyła czy się da czy nie da i nie wnika w budowę tej grzałki. Moja odpowiedź dotyczyła dokładnie tego kawałka Twojej wypowiedzi która zacytowałem wcześniej i zacytuje jeszcze raz
    ............. pytanie po co i co chcesz uzyskać?
    bo zapytałeś o coś co autor napisał w pierwszym poście.


  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Kumam o co chodzi od początku i moja odpowiedź nie dotyczyła czy się da czy nie da i nie wnika w budowę tej grzałki. Moja odpowiedź dotyczyła dokładnie tego kawałka Twojej wypowiedzi która zacytowałem wcześniej i zacytuje jeszcze raz bo zapytałeś o coś co autor napisał w pierwszym poście.
    To wyjaśnię Ci jeszcze raz bo jesteś czepialski i nic oprócz czepiania się nie wnosisz. Pytanie po co i co chcesz uzyskać nie dotyczyło grzałki bo to jest w pierwszym poście jak napisałeś, dotyczyło systemu grzewczego bo to przwdopodobnie od niego się zaczyna a czasami nie trzeba redukować mocy grzalki wystarczą inne zabiegi. Widzisz problem polega na tym że ja pytam by pomóc a ty by się czepiać. I to by była ostatnia odpowiedź na twoje zaczepki bo szkoda czasy na takie dyskusje.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  8. #8

    Domyślnie

    Cóz Ci mogę napisać? Wesołych Świąt.


  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kac-Per Zobacz post
    Witam
    Posiadam grzałkę Galmet typ GE

    link https://allegro.pl/grzalka-galmet-do...700084936.html

    Ogrzewam nią dom 120m2 i jest mi za duża. Grzałka ma 6kw chce podłączyć do niej 2 fazy i uzyskać 4kw czy taka ingerencja nie spowoduje jej uszkodzenia?
    Jak grzałka pracuje 3x400V to odłączenie jednej fazy spowoduje spadek mocy do 2kW (przestaną grzać dwa elementy). Fazy muszą być 3, a odłączyć trzeba jeden element grzejny żeby uzyskać 4kW.

    Najpierw sprawdź jak są podłączone elementy grzejne do faz.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Jak grzałka pracuje 3x400V to odłączenie jednej fazy spowoduje spadek mocy do 2kW (przestaną grzać dwa elementy). Fazy muszą być 3, a odłączyć trzeba jeden element grzejny żeby uzyskać 4kW.

    Najpierw sprawdź jak są podłączone elementy grzejne do faz.
    Kolejny raz bzdury wypisujesz, odłączenie jednej fazy w trójkącie spowoduje zasilanie tych nie grzejących grzałek w szeregu napięciem 400V, pod warunkiem że to trójkąt Może zacznij od rozrysowania sobie tego albo podstaw elektrotechniki.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Ale jesteście mądrzy (Remiks, Sławko123), a człek dalej nie dostał odpowiedzi tylko teoretyczne dywagacje z których i tak nic nie wynika.
    Ostatnio edytowane przez J&D ; 27-12-2018 o 20:28
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Ale jesteście mądrzy (Remiks, Sławko123), a człek dalej nie dostał odpowiedzi tylko teoretyczne dywagacje z których i tak nic nie wynika.
    A przeczytałeś mój post 3? Odpowiedzieć można jeśli ma się pewność co do tego co tam mamy. Jesteś w stanie powiadzieć jak tam te 3 grzałki są połączone to ja odpowiem jak to zrobić. Widzisz, czasami nawet producent czy sprzedawca głupoty wypisuje o 400V a okazuje się że tam są trzy grzałki 230V w gwiazdę łączone.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Kolejny raz
    Fakt, mój błąd. Będzie 3kW, a nie 2kW jak napisałem, ale to nadal mniej niż chciał autor postu.

    Więc rozwiązanie pozostaje takie samo jak zaproponowałem czyli pozostawienie 3 faz i odłączenie 1 grzałki.

    Bredzeniem tego co napisałem bym nie nazwał (ale wiem że forumowi filozofowie kulturą nie grzeszą - BTW murator to twój drugi dom? ) i nic nie muszę sobie rozrysowywać.

    A ty zamiast napisać jaka będzie moc, to znowu prócz ataku personalnego nic rzeczowego nie wniosłeś.

    Edit:
    "od warunkiem że to trójkąt"

    Przecież napisałem, ze dla grzałek 400V, a najlepiej żeby sprawdził jak ma podłączone.
    Ostatnio edytowane przez muchenz ; 27-12-2018 o 22:54

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    BTW murator to twój drugi dom?
    O przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli
    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    A ty zamiast napisać jaka będzie moc, to znowu prócz ataku personalnego nic rzeczowego nie wniosłeś.
    To żaden atak personalny, masz jakieś zwidy chyba. Chciałem Ci pomóc zdobyć troszkę wiedzy na własną rękę a nie dostarczać gotowca no i chyba się udało. Jakieś tam wątpliwości pozostały bo pomyliłeś się o kilkadziesiąt wat ale myślę że to takie nieistotne zaokrąglenie
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Chciałem Ci pomóc zdobyć troszkę wiedzy na własną rękę a nie dostarczać gotowca no i chyba się udało.
    Zwykłe przeoczenie z mojej strony.

    BTW a i tak ma pewnie gwiazdę więc człowiek niepotrzebnie się produkuje

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Proste pytanie i kilkanaście odpowiedzi o niczym, a ponieważ sam zajmuję się m.in. ogrzewaniem elektrycznym to udzielę informacji. Wymieniona w linku grzałka firmy Galmet jest to w rzeczywistości zespół 3 grzałek 2kW/230V połączonych w gwiazdę osadzonych we flanszy 3/2 ‘’ sterowanych wbudowanym termostatem. Całość podłączamy do 3 faz + N + PE. Produkt ten montuje się w bojlerach o poj. rzędu 200l służących do wytwarzania CWU, a nie do ogrzewania domu - tu nie rozumiem co autor tematu miał na myśli. Do elektrycznego ogrzewania domów służą kotły CO oczywiście elektryczne, ale to są inne produkty niż bojlery. Takich kotłów nie produkuje Galmet, ale są w ofercie np. firmy Kospel. Wiem, że niektórzy do ogrzewania domków używają bojlerów a właściwie wymienników z wężownicą i grzałkami elektrycznymi jak w temacie + pompy, ale są to nieefektywne rozwiązania.
    W grzałce - bohaterce tematu - odłączając 1 fazę zasilania uzyskamy zmniejszenie mocy do 4kW, bez ingerencji wewnątrz głowicy. Jest to b. niepraktyczna regulacja mocy, bo mamy przecież termostat. Im większa moc tym szybciej podgrzeje się woda do zadanej temperatury. Zużyta energia będzie taka sama jak przy grzałce mniejszej mocy, bo wtedy wydłuży się czas podgrzewania. Jest to zgodne z zasadą zachowania energii.
    Dodam jeszcze, że wszelkie grzanie wody prądem jest całkiem korzystne pod warunkiem stosowania taryfy G12 i jej odmian. Mając moc 6kW możemy zdążyć podgrzać wodę w bojlerze w czasie 13:00-15:00 czyli południowego okresu niższej taryfy. Mniejsza moc może nie „wyrobić”. Oczywiście wszystko zależy od kilku czynników, ale większa moc to wyższy komfort.
    Jeśli ktoś z moich stron potrzebuje jeszcze więcej informacji o stosowaniu energii elektr. do ogrzewania do zapraszam na priv.

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał domsat Zobacz post
    Proste pytanie i kilkanaście odpowiedzi o niczym, a ponieważ sam zajmuję się m.in. ogrzewaniem elektrycznym to udzielę informacji. Wymieniona w linku grzałka firmy Galmet jest to w rzeczywistości zespół 3 grzałek 2kW/230V połączonych w gwiazdę osadzonych we flanszy 3/2 ‘’ sterowanych wbudowanym termostatem......
    Jeżeli masz podłączone 3 grzałki po 2kW/230 w gwiazdę to nie masz 6kW mocy.
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał domsat Zobacz post
    Proste pytanie i kilkanaście odpowiedzi o niczym, a ponieważ sam zajmuję się m.in. ogrzewaniem elektrycznym to udzielę informacji. Wymieniona w linku grzałka firmy Galmet jest to w rzeczywistości zespół 3 grzałek 2kW/230V .
    Proste pytanie dla kogoś kto z konkretną grzałką się spotkał. Fajnie że znalazł się ktoś kto napisał jak to w niej jest połączone bo nawet sprzedawca pisze coś takiego "rzałki typu GE zbudowane są z rurkowych elementów grzejnych zawierających wewnątrz drut oporowy oraz z obudowy mieszczącej zespół zasilania prądu trójfazowego 400V"
    A chyba niezbyt dokladnie czytałeś odpowiedzi o niczym np. post 3
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Jeżeli masz podłączone 3 grzałki po 2kW/230 w gwiazdę to nie masz 6kW mocy.
    A ile?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony