dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a.m

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-185
    Posty
    12

    Domyślnie "Bezdomna" pseudowieśniara.

    Cześć.
    Nigdy nie sądziłam, że zarejestruję się na forum i będę czytać o cegłach i instalacjach (INSTALACJACH!- to nawet absurdalnie brzmi). Wielokrotnie w życiu miałam wrażenie, że coś ze mną jest nie tak...ale teraz widzę, że to się pogłębia

    Mieszkam w Warszawie ale ciągnie mnie do lasu- bo dom, bo ogródek i trzy psy. Obecnie swoje pomysły realizuje w mieszkaniu i zaczyna brakować przestrzeni na wszystkie rozwiązania, które najczęściej dość nieoczekiwanie kiełkują mi w głowie (ku przerażeniu partnera życiowego, który ma przeświadczenie, że zyje na nieustannym placu budowy).

    Mam już kilka potencjalnych lokalizacji na radarze - kocham jeździć po lasach na rowerze a to sprzyja poznawaniu różnych zakamarków.Więc jeśli kiedyś zobaczycie podglądacza na rowerze- to niekoniecznie trzeba poszczuć CAO, dzwonić po policję albo straszyć dubeltówką

    I czekam na ten moment kiedy zdecyduję, że to TEN czas (mieszkanie kupiłam w kilka dni więc zdecydowana ze mnie baba).

    Duży ogród, niewielki dom w typie nowoczesnej stodoły. Plan jest prosty.

    a tymczasem, czytam i się uczę...
    Ostatnio edytowane przez a.m ; 25-07-2018 o 15:35

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Zatem witamy "wieśniarę" w gronie miłośników cegieł, bloczków, desek, INSTALACJI, itp itd.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Jeśli lubisz jeździć na rowerze po lesie to lepiej zakładaj coś pomarańczowego na siebie. Inaczej możesz zostać wzięta za dzika, jelenia, łosia bądź szakala złocistego. Jak jakiś gieroj wygarnie do ciebie 9,3x62 to zostaniesz pomyłkowo pozyskana jako w/w zwierz.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a.m

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-185
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dziękuję za powitanie.
    Forum jest bardzo rozbudowane więc odnalezienie się w tej nawigacji jest dość skomplikowane.
    TO jeszcze nie jest u mnie ten etap kiedy czytam z zapartym tchem o tych wszystkich metodach budowania domu (szczegolnie, ze chcialabym pewnie mocno eko chatę) ale sledze na tem moment dzienniki.

    Co do jezdzenia po lasach- tak, odpowiedni stroj to podstawa. Chwilowo jedyne zagrozenie jakie spotkalam to stado dzikow..ale prawda to znana od pokolen, ze to czlowiek jest najgrozniejszym drapienizkiem wiec bede sie strzec.

  5. #5

    Domyślnie

    Cześć wieśniaro, witaj między swemi
    Część z naszych pobudek ktore kierowały nami przy wyborze działki, w 100% pokrywają się z Twoimi wymogami.
    Także, ekhmmm, nie jesteś sama w tym szaleństwie
    Czytaj i ucz się bo dziś czasy są takie że doktorat z murarki czy instalacji wszelakich przy budowie domu jest podstawą szczęśliwego zakończenia budowy i zamieszkania we własnym domu.
    Będę zaglądać

  6. #6

    Domyślnie

    to zapraszam w swoje rejony lasów Ci u nas pod dostatkiem

    witam

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a.m

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-185
    Posty
    12

    Domyślnie

    Kamila.

    Po remontowaniu mieszkania utwierdziłam się w przekonaniu, że mnóstwo niekompetentnych fachowców wkoło więc najlepiej dla własnego dobra znać się na wszystkim, zadawać konkretne pytania i pilnować jak oka w głowie. Tylko, jak tu znaleźć czas, żeby się doktoryzować na każdej płaszczyźnie życia??? Widzę jednak, że na forum jest skarbnica wiedzy więc może się uda ujśc z zyciem z placu budowy.

    Martingg,
    To kawałek z Warszawy Mogę tylko powiedzieć, że wbrew obiegowym opiniom sporo zieloności i lasów wokół stolicy. I Kampinos, Choszczówka...to tylko cześc z mooich ulubionych sasiedzkich miejsc.
    Ostatnio edytowane przez a.m ; 27-07-2018 o 11:46

  8. #8

    Domyślnie

    25min jedzie pkp do centralnej takze tragedii nie ma okolice kampinosu fajne tylko ceny juz kosmos i brak jakiejkolwiek komunikacji poza samochodem mnie odstrasza

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a.m

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-185
    Posty
    12

    Domyślnie

    25 min to faktycznie krótko! Często dłuzej stoję w korku podróżując po mieście.
    Rozumiem, że to jakieś mniejsze miasto/miasteczko czy Zyrardow?

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    To ja ze swojej strony mogę zarekomendować Podkowę Leśną i okolice.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.m Zobacz post
    25 min to faktycznie krótko! Często dłuzej stoję w korku podróżując po mieście.
    Rozumiem, że to jakieś mniejsze miasto/miasteczko czy Zyrardow?

    50 tyś miasto na zachód od wawy ja kupiłem pod miastem bo tez lubie przestrzeń i cisze
    pracuje przy Armii Krajowej niedaleko zachodniej samochodme bez korków 35-40 min

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    To ja ze swojej strony mogę zarekomendować Podkowę Leśną i okolice.
    eeeeeeeeeeeeeee tam!

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a.m

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-185
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    To ja ze swojej strony mogę zarekomendować Podkowę Leśną i okolice.
    Tak, takie zielone foty robią wrażenie:
    https://goo.gl/images/ZFhZFj

    Martinggg,

    Wow, to naprawdę brzmi fajowo. Masz gdzieś las koło siebie? Jeśli tak to już zazdroszczę

    Z ciekawostek, ostatnio podczas zmagania sie z piachem i lasem spodobała mi sie ta działka:
    https://www.otodom.pl/oferta/dzialka...tml#1e58328579
    "Na żywo" wygląda dużo lepiej. Ale ekhm..to trochę nie mój budżet.

    i ta:
    https://www.otodom.pl/oferta/dzialka...tml#baea7671fb

    Ale nie znam się na tym więc nie wiem czy z punktu widzenia budowy etc to byłyby dobre wybory techniczno/funkcjonalne.


    Albo taka:
    https://www.otodom.pl/oferta/dzialka...tml#baea7671fb

  13. #13

    Domyślnie

    zapewne pracujesz/pracujecie w Warszawie czy moze juz nie? pomyśl o dojeździe chyba ze nie macie takiej potrzeby dla mnie skazywanie się tylko na samochód odpada ze względu właśnie na Warszawa, pomijam fakt popsucia się samochodu to jednak zimą dojazd do Warszawy samochodem to bywa istny armagedon mój rekord to 2,5h do pracy gdzie normalnie jade 40 min ~~ ... weźcie to pod uwage zapewne będziecie się budować na XX lat wiec również jakiś sklep w okolicy by sie przydał chociażby ze wzleci na późniejszy wiek osobiście nie budowałbym się po środku niczego ... ciężko nawet to kiedyś sprzedać.

    Co do Żyrardowa to on graniczy z Bolimowskim Parkiem Krajobrazowym, ja kupiłem działkę w Bieganowie (2000m2 a prawdopodobnie dokupie jeszcze 1500m2) pod Żyrardowem do tego lasu mam z 4km ~~ ale 1km odemnie jest las jakies 20km2 powierzchni ... ogólnie okolica to są łąki pola lasy ... zobacz na googlu

    moja działka wyglada tak:
    https://www.youtube.com/watch?v=PegtZR2S3XU

    kilkaset metrów do szkoły, sklepów 1km do pkp

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a.m

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-185
    Posty
    12

    Domyślnie

    Martingg,

    1) Czy masz swój dziennik budowy? Bardzo chętnie bym zerknęła i poczytała.
    2) Tak, pracuję w Warszawie i ze względu na specyfikę branży- niewielkie prawdopodobieństwo, że to się zmieni.
    3) Prawdą jest, że zimowe warunki mogą zaskoczyć, my co prawda musimy mieć 2 samochody ale to nie zawsze będzie ratunkiem. Nie wiem czy dobrze sprawdziłam, że to też okolice Jaktorowa? Tam podobno jest niezły dojazd pkp właśnie.
    4) Dzieci niet, ale za to planowany spory zwierzyniec, więc raczej będę szukać większej działki. Sklepy- zawsze można rozwiązać zakupami po drodze z pracy ale to jest jakby świadomość i ryzyko, które trzeba podjąć jeśli się decyduje na dom poza miastem. Właśnie przez bliskość do moich pasji, sportu, przyjaciół i pracy na ten moment mnie jeszcze zniechęca od wyprowadzki (stąd też szukałam działki na Choszczówce, która jest wciąz Warszawa z duza bliskoscia sklepow, sportów etc).
    5) Twoja działka i okolica (Zdjecia Bolimowskiego Parku zapierają dech w piersiach) są boskie.


    Mam w sobie pewien konflikt- z jednej strony dziki las bez ludzi a z drugiej strony jednak możliwosc wyskoczenia na kawę pod domem czy na silownie o 4 rano bez poprzedzającej to kilkudziesieciominutowej podrozy. Wlasnie przez to rozdarcie nie jestem w stanie na ten moment podjac zadnej decyzji.A może to kwestia niewystarczajacej dojrzałości.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Kawa poranna najlepiej smakuje na własnym tarasie z widokiem na ogród /las. A siłownia też nie będzie niezbędna - wystarczy skosić trawnik . Znajomi też chętnie pojadą na grilla czy inne "garden party" - może jedynie przy większych problemach komunikacyjnych/odległości będą to raczej weekendowe wizyty a nie "szybka kawa i 2 plotki" .
    A może być i tak, jak u mnie - budowałem się na wsi, a mieszkam (nie zmieniając lokalizacji) w mieście, które wchłonęło moją wioskę. Na szczęście widok z tarasu przy kawie wciąż "wiejski"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0284(1).jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	416816
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 27-07-2018 o 16:29
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.m Zobacz post
    Mam w sobie pewien konflikt- z jednej strony dziki las bez ludzi a z drugiej strony jednak możliwosc wyskoczenia na kawę pod domem czy na silownie o 4 rano bez poprzedzającej to kilkudziesieciominutowej podrozy. Wlasnie przez to rozdarcie nie jestem w stanie na ten moment podjac zadnej decyzji.A może to kwestia niewystarczajacej dojrzałości.
    Z podobnych względów ja po studiach kupiłem mieszkanie w mieście, żeby mieć czas na spokojnie dojrzeć do decyzji o domu pod miastem.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a.m

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-185
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Kawa poranna najlepiej smakuje na własnym tarasie z widokiem na ogród /las. A siłownia też nie będzie niezbędna - wystarczy skosić trawnik . Znajomi też chętnie pojadą na grilla czy inne "garden party" - może jedynie przy większych problemach komunikacyjnych/odległości będą to raczej weekendowe wizyty a nie "szybka kawa i 2 plotki" .
    A może być i tak, jak u mnie - budowałem się na wsi, a mieszkam (nie zmieniając lokalizacji) w mieście, które wchłonęło moją wioskę. Na szczęście widok z tarasu przy kawie wciąż "wiejski"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0284(1).jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	416816
    Dziękuję za te słowa a widok z okna przepiękny. Własnie o tym marzę- o swoim kawałku miejsca na świecie. Takiej oazie. I ta kawa, czytanie książki na trawie, organizowanie spotkan planszowkowych ze znajomymi, garden party itd...


    Jakimś kompromisem jest np moje rodzinne miasto, gdzie mozna kupic dom nad jeziorem w pieknych zielonych okolicznosciach przyrody a jednoczesnie miec przyslowiowy rzut beretem do centrum miasta. To tez jest jakas opcja choc mozliwa w mniejszych miastach.

    Cytat Napisał kemot_p
    Z podobnych względów ja po studiach kupiłem mieszkanie w mieście, żeby mieć czas na spokojnie dojrzeć do decyzji o domu pod miastem.
    Mieszkałam już w kilku miastach Europy, nawet w samiusieńkim centrum miast, bo taki miałam wówczas etap zycia- cale zycie kulturalno towarzyskie musialam miec tuz pod nosem bo bylam niezwykle aktywna w tej materii. Teraz mieszkam juz poza centrum miasta i kupując mieszkanie bylam zachwycona lokalizacja. Wiec u mnie ta dojrzałość juz sie jakos dzieje a chęć ucieczki z miasta się pogłębia. I przyznam, ze czesto uciekam w góry/Mazury/nad morze... Ale widze mnostwo znajomych, ktorzy ciągną jednak do miasta i widzę, ze nie kazdy celuje w spokojne zycie podmiejskie
    Ostatnio edytowane przez a.m ; 27-07-2018 o 17:06

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.m Zobacz post
    Martingg,

    1) Czy masz swój dziennik budowy? Bardzo chętnie bym zerknęła i poczytała.
    2) Tak, pracuję w Warszawie i ze względu na specyfikę branży- niewielkie prawdopodobieństwo, że to się zmieni.
    3) Prawdą jest, że zimowe warunki mogą zaskoczyć, my co prawda musimy mieć 2 samochody ale to nie zawsze będzie ratunkiem. Nie wiem czy dobrze sprawdziłam, że to też okolice Jaktorowa? Tam podobno jest niezły dojazd pkp właśnie.
    4) Dzieci niet, ale za to planowany spory zwierzyniec, więc raczej będę szukać większej działki. Sklepy- zawsze można rozwiązać zakupami po drodze z pracy ale to jest jakby świadomość i ryzyko, które trzeba podjąć jeśli się decyduje na dom poza miastem. Właśnie przez bliskość do moich pasji, sportu, przyjaciół i pracy na ten moment mnie jeszcze zniechęca od wyprowadzki (stąd też szukałam działki na Choszczówce, która jest wciąz Warszawa z duza bliskoscia sklepow, sportów etc).
    5) Twoja działka i okolica (Zdjecia Bolimowskiego Parku zapierają dech w piersiach) są boskie.


    Mam w sobie pewien konflikt- z jednej strony dziki las bez ludzi a z drugiej strony jednak możliwosc wyskoczenia na kawę pod domem czy na silownie o 4 rano bez poprzedzającej to kilkudziesieciominutowej podrozy. Wlasnie przez to rozdarcie nie jestem w stanie na ten moment podjac zadnej decyzji.A może to kwestia niewystarczajacej dojrzałości.
    1. Dopiero kupiłem działkę
    2. Dlatego pomysl o komunikacji też jestem skazany na Warszawę której calym sercem niecierpie
    3. Moja działka jest między Żyrardowem a Jaktorowem i tu i tu mam 5 minut ... Samochodem lepszy Jaktorów e w razie W Żyrardów który ma pośpieszne pociągu zatrzymuje się w Żyrardowie a następna stacja to WAWA Zachodnia i tu jedzie 22 minuty do centralnej 3-4 min więcej .
    4. Jak chcesz dużą działkę te 1500-2000 m2 to pod Warszawą musisz mieć z 500 tysi conajmniej ...
    5. Dlatego tu mieszkam nie dla mnie zgiełk miasta lubię swoją okolice wsiadam na rower 2h i jak nowy tak się odstresowuje a jest gdzie jeździć w okolicy ...

    No tutaj to już musisz sobie odpowiedziwc czego oczekujesz nikt w tym nie pomoże wszystko ma swoje plusy i minusy bliżej miasta krótsza podróż ale droższe działki i brak większej prywatności im dalej tym taniej ale dojazd dłuższy to już musisz sama sobie odpowiedzieć co chcesz ...

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a.m

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-185
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    1. Dopiero kupiłem działkę
    2. Dlatego pomysl o komunikacji też jestem skazany na Warszawę której calym sercem niecierpie
    3. Moja działka jest między Żyrardowem a Jaktorowem i tu i tu mam 5 minut ... Samochodem lepszy Jaktorów e w razie W Żyrardów który ma pośpieszne pociągu zatrzymuje się w Żyrardowie a następna stacja to WAWA Zachodnia i tu jedzie 22 minuty do centralnej 3-4 min więcej .
    4. Jak chcesz dużą działkę te 1500-2000 m2 to pod Warszawą musisz mieć z 500 tysi conajmniej ...
    5. Dlatego tu mieszkam nie dla mnie zgiełk miasta lubię swoją okolice wsiadam na rower 2h i jak nowy tak się odstresowuje a jest gdzie jeździć w okolicy ...

    No tutaj to już musisz sobie odpowiedziwc czego oczekujesz nikt w tym nie pomoże wszystko ma swoje plusy i minusy bliżej miasta krótsza podróż ale droższe działki i brak większej prywatności im dalej tym taniej ale dojazd dłuższy to już musisz sama sobie odpowiedzieć co chcesz ...
    Czemu nie cierpisz Warszawy ?

    Ja nie do końca lubię atmosferę i wiele zachowań ludzkich, ale samo miasto kilkoma miejscami potrafi urzec. Mam takie swoje mniejsze bądź większe zakamarki...

  20. #20

    Domyślnie

    Hmmm wszędobylny bród i brzydota tego miasta porównując z Wrocławiem Toruniem czy Krakowie nie podoba mi się w ogóle możliwe iż jest to kwestia tego że ją znam, część życia tu mieszkałem i to kompletnie nie moje klimaty stawiam że podobnie mogą mówić mieszkańcy Wrocławia o Wrocławiu ze względu na "przejedzenie" albo porównanie do innych stolic Europy? wypada Warszawa blado Brak zieleni, korki, pośpiech itp itd ... nie lubie nie chciałbym tu mieszkać, ale ze względu na branże jestem na nią skazany ...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony