Witam.
Powoli zaczynam dorabiać na instalacjach elektrycznych, przyszedł czas na zakup młota udarowego.
Budżet mocno ograniczony, bo zaledwie 400 zł. Wiadomo, że jeśli z czasem będzie coraz więcej tzw. zleceń to będę zobowiązany kupić coś mocniejszego. Niestety - obecne fundusze mi na to nie pozwalają.

Znalazłem cztery młoty:
Młot udarowy Einhell - 900W TH-RH 900/1 - siła uderzeń 3J, typ uchwytu SDS Plus - cena 350 zł,
Młot udarowy Einhell - 1500W BRH 1500/1 Bavaria blac - siła uderzeń 3,8 J, typ uchwytu SDS Plus - cena 300 zł (niby marka Einhell ale na obudowie nie ma żadnych informacji o producencie),
Młot udarowy Einhell - 1250W RT-RH 32 - siła uderzeń 3,5 J, typ uchwytu SDS Plus - cena 430 zł,
Młot udarowy Graphite 58G858 - 900W - siła uderzeń 4.2J, typ uchwytu SDS Plus - cena 375 zł

Zastanawiam się nad zakupem drugiej opcji - opinie na temat młota są pozytywne. Zastanawia mnie jednak dlaczego nie ma żadnych informacji na temat producenta - skoro niby jest nim Einhell, czyżby jakaś "pod-marka"? Ciekawym rozwiązaniem jest również 3 opcja - ale jest on ciut słabszy od drugiego wariantu no i różnica cenowa jest wyraźnie zauważalna (chociaż 3 oraz pierwsza opcja jest w oficjalnych barwach Einhell). Ewentualnie 4 rozwiązanie? Chociaż nigdy nie korzystałem z elektronarzędzi firmy Graphite.

Czy ktoś korzystał z powyższych elektronarzędzi? Co ewentualnie poradzicie?

Pozdrawiam.