dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    paweel

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Podzamcze
    Kod pocztowy
    21-007
    Posty
    1

    Domyślnie szerokość drogi dojazdowej działka siedliskowa, a pozwolenie na budowę

    Witam, posiadam działkę siedliskową 28mx100m z drogą dojazdową o szerokości 3m ( droga gminna ok.100m ) która łączy się z drogą powiatową. Obok mojej działki od strony drogi powiatowej znajduje się działka sąsiada z domem jednorodzinnym ( działka budowlana ). Moje pytanie jest takie czy nie będzie problemu z uzyskaniem pozwolenia na budowę domu jednorodzinnego na mojej działce w związku z szerokością drogi dojazdowej, czy fakt iż obok działki znajduje się dom jednorodzony, który korzysta z tej drogi 3m pozytywnie wpłynie na moje starania o pozwolenie na budowę? Dodam, że dom sąsiada został zbudowany za czasów PRL i wtedy obowiązywały troche inne przepisy budowlane, pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    może być problem, ponieważ należy zapewnić dojazd i dojście do działki budowlanej, czy budynku. O ile dojazd spełnia wymagania minimalne 3m, o tyle miejsca na dojście nie ma ! a przy dojściu szerokość to 4,5m. Miałem podobną sytuację - napisałem Odstępstwo od przepisów budowlanych z uwagi na wcześniejsze podziały geodezyjne - na razie czekam na odpowiedz.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony