dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie Kuchnia i "kotłownia" Moje dylematy

    Witam.
    Jesteśmy już na etapie stropu. Ja chciałabym już mniej więcej wiedzieć jak rozplanować kuchnię oraz pomieszczenie gdzie będzie piec gazowy.

    Nie wiem czy dobrze widać na zdjęciu...

    W kuchni mam zaprojektowaną "wyspę",nie wiem czy dobrze nazywam...To wysunięcie blatu....Nie wiem czy zrobić ją czy może tam dać ten stół z jadalni??
    Jak myślicie? Chciałabym stół również, bo często mamy gości. Nie wiem czy stół i ta wyspa nie zrobi się za mało miejsca. Nie umiem sobie tego dokładnie wyobrazić..

    Druga sprawa to pomieszczenie : kotłownia. Miała być, ale teraz będzie ogrzewanie gazowe, więc będzie tam piec gazowy.
    Chodzi o pomieszczenie 1.03, 1.04.
    Jakie macie pomysły do zaaranżowania go? Myślałam,żeby w korytarzu dać szafę, pomniejszając 1.03- pomieszczenie i tam dać drugą szafę??
    Albo zrobić małą garderobę? Plątam się z myślami...
    Pomóżcie....





  2. #2

    Domyślnie

    Moja przykładowa propozycja. Drzwi łazienki przesunięte na wprost okna. Z kotłowni i wc stworzona druga spora łazienka z oknem, prysznicem i zabudowanym w szafie piecykiem. Wiatrołap poszerzony i wstawiona druga szafa, szafa w korytarzu nieco większa.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	75,9 KB
ID:	417141

    Możliwości jest kilka - np. wydzielenie pralnio-kotłowni, garderoby (jak rozważałaś) itp - nie znam waszych potrzeb i przyzwyczajeń. Pole manewru ogranicza trochę umiejscowienie komina i okien ale chyba z późno na zmiany. Szkoda, że okno w jadalni nie jest dokładnie na osi korytarza.
    Miejsce na stół jest ok, półwysep też ale zlew umieściłabym pod mniejszym oknem, lodówkę bliżej narożnika (za nią wysoka zabudowa z np.piekarnikiem w słupku). Kanapę i tv zamieniłabym miejscami.
    Na tym etapie planuj już umeblowanie każdego pomieszczenia bo potem będzie płacz, że w pokoju za drzwiami nie zmieści się szafa a w łazience wchodzi się na róg wanny (jak to zostało pięknie wyrysowane przez architekta).
    Przemyśl też czy dziecku w pokoju najbliżej salonu nie będą przeszkadzały wieczorne odgłosy telewizora lub przyjęcia - może lepiej zrobić tu sypialnię małżeńską.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję alicyja

    nie myślałam o drugiej łazience... pralnio - kotłownia myślę,że byłaby ok. Właśnie dlatego proszę Was o pomoc,żeby dobrze sobie poplanować.

    Sypialnia jest akurat dla starszego dziecka, więc z zasypianiem nie ma problemu. Nie będą mu również przeszkadzały przyjęcia

  4. #4
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Zdecydowanie zamień półwysep na stół, nie potrzebujesz aż tyle powierzchni roboczej w kuchni. Tutaj propozycja aranżacji salonu z kuchnią:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	418351
    Skoro często macie gości, przyda się duży narożnik. Dobrze będzie też zabezpieczyć ściany przed zabrudzeniami malując je odpowiednią farbą. Rekomenduję Śnieżkę Satynową: https://www.sniezka.pl/produkt/sniezka-satynowa Jest antystatyczna - nie przywiera do niej kurz, łatwo tez zmyć ewentualne zabrudzenia, o które nietrudno przy spotkaniach towarzyskich.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony