dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Izolacja podłogi nad nieogrzewaną piwnicą w domu z lat 30-40

    Witam,

    Zabrałem się za remont mieszkania w piętrowym domu, cała elektryka już wymieniona

    Teraz przyszła pora za zniwelowanie efektu "zimnej podłogi". Stop jest stopem odcinkowym łukowym na nim wysypany piach następnie drewniana podłoga na legarach. Jak na razie udało mi się usunąć ten piach (oczywiście podłogę też) oraz wyrównać przestrzeń między łukami lekkim betonem z keramzytem (mniej więcej do wysokości garbu) Straszna robota... jeszcze nigdy nie przeniosłem tylu ton piachu w wiaderkach....

    Planuje na to położyć styropian podłogowy następnie ogrzewanie podłogowe i wylewkę anhydrytową. I tu teraz pojawia się moje pytanie jaką grubość styropianu powinienem zastosować? Od piwnicy strasznie "ciągnie" przy nagrzanym piecu i ogrzewaniu grzejnikowym temp. na piętrze wynosiła 22 stopnie a na parterze ~17,5
    W zeszłym roku ociepliłem wszystkie ściany zewnętrzne. Pomiary niestety przed ociepleniem.

    Czy 7 cm styropianu wystarczy? Nie jestem w stanie włożyć go tam więcej, nie chce podnosić podłogi względem poprzedniego stanu. Głównie chodzi mi o to żeby w okresach "przejściowych" czyli gdy się jeszcze nie pali w piecu dało się tam egzystować.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bt9

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    264
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj,

    Ja mam 6cm styroduru - xps, fakt, nie mam podłogówki, ale gdybym miał możliwość to na pewno dałbym więcej tego ocieplenia.

    Czy mógłbyś podzielić się informacjami co do elektryki?
    Czy robiłeś dwa piętra w elektryce czy jedno i jakie są to koszta?
    Mnie to niedługo czeka n jeszcze nie wiem na co się nastawiać.

    Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Potrzebujesz dać trochę lepszej jakościowo izolacji cieplnej pod podłogówkę. Jak masz 7 cm to pyty PIIR lub styrodur. Możesz od strony piwnicy też ocieplić, ale tam ze względu na łuki czeka cię kupa roboty( paski styropianu i pianka pur w szpary) albo wydatek na wełnę lamelową

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony