dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Najskuteczniej myjąca zmywarka?

    (Czytałem wątek o zmywarkach w tym dziale, ale nikt nie skupiał się na tym aspekcie.)

    Proste pytanie - która zmywarka, z obecnie dostępnych na rynku, najskuteczniej wg was myje naczynia?

    Nie interesuje mnie energooszczędność, hałas, skuteczność suszenia (tylko samego mycia) itd... Która poradzi sobie najlepiej z najgorszym brudem (starym, zaschniętym, zapieczonym, nawet pleśnią (no nie planuję, ale gdyby ) itd...)? Najchętniej modele przetestowane przez was osobiście.

  2. #2

    Domyślnie

    Wiadomo, że (na ogół) nie ma tej jednej jedynej, która wszystkim się sprawdza, ale miałem nadzieję, że ktoś poda jeden/parę przykładów modeli, które faktycznie są bardzo dobre/najlepsze z tych, które widzieliście.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Najskuteczniej myje zmywarka typu "ja sam" i nie widzę lepszej. Ta poradzi sobie ze wszystkimi typami brudu a jak nie da rady to taki garnek czy inne naczynie wyrzuci do kosza. Moja jeszcze układa w szafce po umyciu, a jaka żona zadowolona, to jest bezcenne .

  4. #4

    Domyślnie

    No to wiadomo, ale nie po to się kupuje sprzęt, który ma to robić za ciebie.
    Ostatnio edytowane przez NPS ; 16-08-2018 o 17:58

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał NPS Zobacz post
    (Czytałem wątek o zmywarkach w tym dziale, ale nikt nie skupiał się na tym aspekcie.)

    Proste pytanie - która zmywarka, z obecnie dostępnych na rynku, najskuteczniej wg was myje naczynia?

    Nie interesuje mnie energooszczędność, hałas, skuteczność suszenia (tylko samego mycia) itd... Która poradzi sobie najlepiej z najgorszym brudem (starym, zaschniętym, zapieczonym, nawet pleśnią (no nie planuję, ale gdyby ) itd...)? Najchętniej modele przetestowane przez was osobiście.
    A jak myślisz ile osób na tym forum kupiło sobie z 10 zmywarek i ustawiło je w rządku pakując do nich gary i talerze.
    Jeśli planujesz trzymać zaschnięte, zapleśniałe gary w zmywarce to przed myciem musisz i tak wcześniej puścić program najkrótszy ( płukanie) byś je odmoczył.
    Ważne jest jakie używasz tabletki/proszki, a dopiero potem będziesz patrzył na ciśnienie jakie wytwarza pompa. I tu zła wiadomość - każdy producent ma taką samą politykę - im droższy model tym skuteczniejsze mycie.
    c'est la vie!

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Kup dobry proszek lub tabletkę i nie martw się która najskuteczniej myje.
    Jakie różnice w skuteczności mycia są istotne ?
    Jedna ma skuteczność 99 a druga ma skuteczność 97 i kosztuje 2 x mniej niż ta pierwsza.

  7. #7

    Domyślnie

    d7d, to właśnie z moich skromnych doświadczeń wcale tak dobrze tą skutecznością nie jest, inaczej pewnie nawet bym nie pytał.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Mam małe doświadczenie z róznymi producentami. Tylko Bosch i Amica. Minimalnie IMO Amica lepiej zmywa. Mam wrażenie, że mocniejszy strumień z dysz wylatuje. Ale rozpadla sie uszczelka zasilajaca górny kosz (trochę trwało, zanim wyczaiłem dlaczego w górnym koszu nie domywa naczyń) a dolny zaczął rdzewieć. Dwa razy starszy Bosch śmiga bezawaryjnie. Ale to dużo mniejsze różnice, niż między chemią.

  9. #9

    Domyślnie

    Użytkuję od 5 lat Simensa i jest OK. Bardzo istotna chemia - nie muszę się bawić w sól ,,zmiękczającą"" bo jest na wejściu w domu ,,stacja zmiękczająca'' . Po kilku próbach - realnie od lat tylko to Q ...um F....h i nie ma problemu.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Chemia jest decydująca lub ręczne mycie.
    Nie ma tak że jakieś dobre zmywarki nie myją i inne myją.
    Skuteczność, jak napisał @firewall, nikt z użytkowników nie testuje skuteczności zmywania.
    Poszukaj w testach zmywarek.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Zmywarka nie skrobie szczotką ryżową. Zaschnięte sosy z kawałkami kotleta to problem nawet przy ręcznym myciu. Wszystko jedno czy zmywający jest zarośniętym chłopem z łapą jak bochen chleba czy zgrabną filigranową kuchareczką. Syfu nie wrzuca się do zmywarki.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Istotne jest aby zmywarka była regularnie czyszczona. Jak dysze sa pozapychane to nie ma siły będzie kiepsko. chemia także ważna, przetestowałem taniznę no name sprzedawana na kilogramy , chętnie oddam jeśli jeszcze nie wyrzuciłem.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  13. #13

    Domyślnie

    U rodziców jest wąska Bosch. Ja mam Beko też wąską. Obie są zabudowane.

    Zalety pierwszego: można wsadzić mega wielki garnek na dolną szufladę i nie będzie przeszkadzał wiatrakowi górnej szuflady, sama się wyłącza
    Wady pierwszego: mało programów, mycie tylko w temp do 60 stopni. Do zaschniętych rzeczy za mała temperatura.

    Zalety drugiej: dużo programów i mycie max 70 stopni (wyparzanie jak w restauracjach)
    Wady drugiej: mało miejsca na duże gary, niestety przyciski się pościerały w połowę krótszym czasie niż Bosch który ma nadal czytelne klawisze, trzeba ręcznie wyłączyć po myciu.

    Żeby zrobili coś z zaletami obu byłaby zmywarka idealna
    Używam róznej chemii, zwykle najtańszych tabletek marketowych bo wszystkie są podobne. Ważne żeby pamiętać o soli.

    U koleżanki Bosch tylko szeroki 60 cm zepsuł się po kilku miesiącach. Jakaś szuflada plastikowa na dole. Nie wiem co to ale koszt czesci i naprawy to 1/3 kosztów zmywarki.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Mamy Boscha szer. 60 cm chyba z 19 lat. Zmywa OK co drugi dzień, niekiedy codziennie. Nie będę wyciągał spod blatu, oznaczeń więcej z frontu nie ma, opisy nie pościerane, komora z nierdzewki.

  15. #15

    Domyślnie

    Przed wyborem zmywarki polecam uwadze poradnik, który jest też rankingiem najlepszych zmywarek dostępnych na rynku. rankingmania.pl. Co do skuteczności mycia, to moim zdaniem najważniejsze jest użycie odpowiednich środków do zmywania i prawidłowe rozmieszczenie brudnych naczyń. Co do samego sprzętu, to istotniejsze są inne parametry - zużycie wody, hałas (szczególnie jeśli kuchnia jest otwarta na resztę domu, a także rodzaj i liczba programów (koniecznie musi znajdować się program eco).

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Karol112
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    21

    Domyślnie

    Trzeba poszukać w rankingach w Sieci. Lepszego źródła wiedzy i informacji raczej nie będzie.
    To nie kreatywne myślenie jest drogą do tworzenia kreatywnych projektów. Twoje projektowanie jest drogą do kreatywnego myślenia.

  17. #17

    Domyślnie

    warto też zwrócić uwagę na klasę zmywarki, by była oszczędna ja od siebie mogę polecić whirlpoola

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alek16
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lubusz
    Posty
    104

    Domyślnie

    Oszczędna tzn. jak największa ilość wsadu,teraz posiadam już 3 zmywarkę w historii...poprzednie już odeszły.Na co zwracałem uwagę przy wyborze?A więc 3 śmigła,łatwość czyszczenia dysz w śmigłach oraz filtra brudnej wody,program z temp. powyżej 90'c( u mnie jest program"steam"95'c) oraz opcja silniejszego mycia dolnego kosza.Co do chemii... używam najtańszych tabletek z marketów które z programem 95' dają radę.Zawsze powinna być w zasobniku sól do zmywarek...to bardzo ważna rzecz...i tyle.Pozdrawiam.
    Ci co uczą innych nic nie umieją,Ci co umieją...robią.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Użytkuję od 5 lat Simensa i jest OK. Bardzo istotna chemia - nie muszę się bawić w sól ,,zmiękczającą"" bo jest na wejściu w domu ,,stacja zmiękczająca'' . Po kilku próbach - realnie od lat tylko to Q ...um F....h i nie ma problemu.
    No właśnie chyba najlepsze obecnie tabletki.
    Simens 5 lat - za chwilę czeka Cie pompa myjąca do wymiany. Koszt taki ze lepiej zakupić zmywarkę. Wiem bo miałem dwie. Stare (takie z poczatku lat 2000) były nie do zajechania. Nowe są gównianie.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    A ja mam do czyenienia zawodowo z AGD i powiem wam że im więcej prądu żre i wody zużywa tym lepiej. Mocne (prądożerne) pompy = lepsze mycie. Zbyt małe zużycie wody które producenci sie zabijają powoduje, że naczynia nie są idealnie czyste mikrobiologicznie. Sorki, ale 7 litrami wody trudno jest dobrze zmyć i spłukać tyle naczyń. Amerykańskie zmywarki, gdzie normy jakości mycia są dużo ostrzejrze zużywaja co najmniej 2 razy tyle wody co europejskie. W Europie z ekologią się przegina niestety.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony