dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rufusowaty

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Bolesław
    Kod pocztowy
    32-329
    Posty
    27

    Domyślnie Ogrodzenie w granicy z drzewem, jak to rozwiązać.

    Witam

    Mam pewien problem i mam dylemat jak to rozwiązać, mianowicie zakupiłem działkę z zamiarem budowy i chciałbym ją wcześniej ogrodzić, problem polega na tym że w jednej z granic działki rośnie 15 metrowa 200 letnia lipa (drzewo ma 1 m średnicy i jest w całości na działce sąsiada ale po mojej stronie są widoczne korzenie drzewa). Wycięcie drzewa nie wchodzi w grę bo sąsiad nie chce, a druga sprawa to, że ładnie wygląda (nie zasłania światła i nie sprawia problemów, dom ma stać 25 m od drzewa)
    Chwiałbym aby tam było ogrodzenie panelowe z wylaną betonową podmurówką, jak to rozwiązać aby nie zniszczyć drzewa, ewentualnie aby jego korzenie nie zniszczyły mi płotu? ktoś ma jakiś pomysł?

    Zamieszczam rysunek działki:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mapka forum.JPG
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	30,5 KB
ID:	417576

  2. #2

    Domyślnie

    A jak się sprawuje ogrodzenia sąsiada i jak on je wykonał?
    Wrzuć jakieś zdjęcia.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rufusowaty

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Bolesław
    Kod pocztowy
    32-329
    Posty
    27

    Domyślnie

    Ogrodzenie sąsiada są to stalowe płaskowniki szerokości 30 cm wbite w ziemie i chlapnięte zaprawą, do nich przymocowana jest siatka leśna, na rogu siatka jest owinięta wokół drzewa, płaskowniki są powbijane na oko jeden wyżej, drugi niżej. Jego ogrodzenie stoi ale przez dziury w siatce można przejść, jest cofnięte od granicy jakieś 30 cm, poza tym sprawia wrażenie jak by miało zaraz się przewrócić.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Zrób podmurówkę jak zaplanowałeś, zakończ ją 0,5m (w zależności od położenia korzeni) przed drzewem. Przy samym drzewie zastosuj bez kopania (mocowany tylko na końcach do tej wylewane podmurówki / do słupków) gotowy profil betonowy na podmurówki (wysokość dobierz zależnie od miejsca).
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rufusowaty

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Bolesław
    Kod pocztowy
    32-329
    Posty
    27

    Domyślnie

    Dzięki wielkie, nakierowałeś mnie, będę musiał obciąć jeden panel i podmurówkę o około 0,5m, w ten sposób będę miał wylewkę do około 1m od drzewa.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony