dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ozonn

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    4

    Domyślnie Ile kosztuje rozpoczęcie budowy?

    Znam koszt domu,działkę(1200 m) mam nieuzbrojoną, ale media są w drodze(tylko prąd i woda) Nie wiem tylko ile będą mnie kosztowały formalności formalno-urzędowe(podobno jakieś mapki itp.)?? A podłaczenie wody i prądu??Wiem że osoba od której kupiłbym działkę uzbroi ją za 4500 zł. No i czy jeżeli działka będzie uzbrojona a firma budująca dom(49 metrów, a co tam lepsze niż blok) wykonuje instalacje wodną i elektryczną tzn. że jak wejdę do domu tto będzie prąd i woda??
    Ogólnie chodzi mi o wszystkie koszty do momentu rozpoczęcia budowy. Jak mówiłem działka ma 1200m2 a dom 49.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ozonn

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    Aaa, czy są jakieś przepisy mówiące o minimalnej powierzchni domu?

  3. #3

    Domyślnie

    dom 49 m2??? mały letniskowy???
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  4. #4

    Domyślnie Re: Ile kosztuje rozpoczęcie budowy?

    Cytat Napisał Ozonn
    Znam koszt domu,działkę(1200 m) mam nieuzbrojoną, ale media są w drodze(tylko prąd i woda) Nie wiem tylko ile będą mnie kosztowały formalności formalno-urzędowe(podobno jakieś mapki itp.)??.
    ja u siebie za tzw papierkologię wydam ok 10tyśzł zaczynając od opłaty skarbowej za zakup działki, potem mapki, adaptacje, projekty instalacji itp


    A podłaczenie wody i prądu??Wiem że osoba od której kupiłbym działkę uzbroi ją za 4500 zł. No i czy jeżeli działka będzie uzbrojona a firma budująca dom(49 metrów, a co tam lepsze niż blok) wykonuje instalacje wodną i elektryczną tzn. że jak wejdę do domu tto będzie prąd i woda??
    Nie.
    Frma wykona instalację ale ty musisz mieć umowę z np zakładem energetycznym na dostawę energi. Tutaj są często sytuacje, że wykonawca czyli firma pomaga w załatwieniu formalności z dostawcą energi lub z dostawcą wody
    Ogólnie chodzi mi o wszystkie koszty do momentu rozpoczęcia budowy. Jak mówiłem działka ma 1200m2 a dom 49.
    [/quote]
    Projekt + adaptacja + ZUTy itd, itp to ok 3,5tyś.
    Podane przeze mnie kwoty są bardzo ogólnikowe.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ozonn

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_budowniczy
    dom 49 m2??? mały letniskowy???
    wcale nie letniskowy, jednorodzinny!!w systemie szkieletowym, kosztuje 110 000.

    A gdzie się dowiadywałeś ile cię to będzie kosztowało??zleca się to jakiejś jednej firmie czy do wszystkiego ktoś inny?? Może im mniejszy dom tym taniej

  6. #6

    Domyślnie

    Cena przyłączy niestety nie zależy od wielkości domu. Można zejść z ceny negocjując z wykonawcą dokumentacji, ekipą wykonującą przyłącza itp. Jeśli dom jest niewielki, to w uproszczeniu mówiąc mniej wydasz na instalacje wewnątrz (czy te masz już w kwocie 110tys?).
    A swoją drogą jaka firma ma w swojej ofercie te domki?

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rocky
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    z okolicy stolicy
    Posty
    654

    Domyślnie Re: Ile kosztuje rozpoczęcie budowy?

    Cytat Napisał Ozonn
    Znam koszt domu,działkę(1200 m) mam nieuzbrojoną, ale media są w drodze(tylko prąd i woda) Nie wiem tylko ile będą mnie kosztowały formalności formalno-urzędowe(podobno jakieś mapki itp.)?? A podłaczenie wody i prądu??
    Opłat jest bardzo dużo. Podaję orientacyjne ceny.
    Prąd - opłata za wniosek o przyłączenie ok. 150zł, opłata za każdy kW mocy zapotrzebowanej (np. 10kW - ok.1500zł), opłata za wykonanie (tak, żeby mieć gniazdko, do którego można się podłączyć), w zależności od długości kabla i sposobu podłączenia (ale np. ok. 2000zł).
    Woda - zależnie od tego dokąd dochodzi wodociąg konieczne będzie wykonanie projektów wodociągu (ewentualnie) i przyłącza (ok. 1000zł) na mapkach do celów projektowych (ok. 700zł), ew. wykonanie wodociągu (min. 40zł/mb) i przyłącza (zależy w jakiej postaci) np. 1600zł (studzienka wodomierzowo-zdrojowa), inwentaryzacja powykonawcza (ok.400zł), ew. opłata do gminy za przyłaczenie do wodociągu (ok. 300zł). I jeszcze ew. zgoda sąsiadów na podłączenie się do wodociągu, jeżeli oni finansowali istniejącą część.
    Adaptacja projektu wraz z planem zagospodarowania działki - w zależności od wprowadzanych zmian w projekcie ok. 1000zł. (na tych samych mapkach co woda).

    A i tak na pewno jeszcze coś dojdzie Ale jak widzisz tych ew., czyli ewentualnie jest dużo, stąd tak trudno odpowiadać na tak ogólne pytania.

    Cytat Napisał Ozonn
    Wiem że osoba od której kupiłbym działkę uzbroi ją za 4500 zł.
    Tak, że będziesz miał gniazdka i mógł odkręcić wodę? To niech uzbroi, tylko zanim Ty kupisz.

    Cytat Napisał Ozonn
    No i czy jeżeli działka będzie uzbrojona a firma budująca dom(49 metrów, a co tam lepsze niż blok) wykonuje instalacje wodną i elektryczną tzn. że jak wejdę do domu tto będzie prąd i woda?
    No tak.

  8. #8

    Domyślnie Re: Ile kosztuje rozpoczęcie budowy?

    [ja wydam około 7.000 zł, ale to tylko papierkologia. Przyjmij koszt 10.000 - zawsze zakładaj koszty o 10% większe.

    pozdr

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony