dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wzmocnienie ściany kg - jak najprościej?

    Mam ścianę wewnętrzną z karton-gipsu, na profilu 50 o ile dobrze pamiętam. Chce teraz na niej powiesić trzy szafki (60x60, z frontami) w związku z czym muszę jakoś wzmocnić ścianę i muszę to co gorsza zrobić jak najmniej inwazyjnie...

    Początkowo myślałam o przykręceniu na ścianę (a dokładniej jest to wnęka o długości 2100 i wysokości 2600) płyt osb i na to szafki. Jednak czytam, ze wykończenie takiej płyty to też sporo zachodu (miałam wizję płyty pomalowanej na biało, kolor kryjacy ale faktura widoczna) więc może da się to jakoś łatwiej ogarnąć?

    Bardzo proszę podpowiedzcie coś, będę bardzo, bardzo wdzięczna!

  2. #2

    Domyślnie

    ciezkie te szafki i ich zawartosc? mozna by listwe co na niej szafki zawisna powiesic na profilach co sa w scianie

  3. #3
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianad Zobacz post
    Mam ścianę wewnętrzną z karton-gipsu, na profilu 50 o ile dobrze pamiętam. Chce teraz na niej powiesić trzy szafki (60x60, z frontami) w związku z czym muszę jakoś wzmocnić ścianę i muszę to co gorsza zrobić jak najmniej inwazyjnie...

    Początkowo myślałam o przykręceniu na ścianę (a dokładniej jest to wnęka o długości 2100 i wysokości 2600) płyt osb i na to szafki. Jednak czytam, ze wykończenie takiej płyty to też sporo zachodu (miałam wizję płyty pomalowanej na biało, kolor kryjacy ale faktura widoczna) więc może da się to jakoś łatwiej ogarnąć?

    Bardzo proszę podpowiedzcie coś, będę bardzo, bardzo wdzięczna!
    Szanowna Pani,
    Przykręcenie płyty OSB wiąże się z koniecznością jej wykończenia. Lepszym rozwiązaniem byłby montaż dodatkowej płyty gipsowo-kartonowej. Płytę można przykręcić na odpowiedniej długości wkręty, łączenia zaś wykończyć masą elastyczną ACRYL-PUTZ® MS 30 do spoinowania płyt. Szafek nie rekomenduję mocować bezpośrednio do płyt, lecz do listwy, którą trzeba przykręcić na całej długości, jaką będą zajmować szafki. Listwa powinna zostać przykręcona do profili aluminowych

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.915

    Domyślnie

    Taka szyna montażowa
    np. https://www.leroymerlin.pl/elementy-...566,l1802.html
    nie załatwi tematu?
    3 szafki mają szerokość 180cm, pionowych profili w ścinie będaztuki (licząc co 60cm).
    Między listwę montażową a ściane możeż też dodać dodatkowy płaskownik lub blachę.
    Ile kg będą miały szafki z zawartością ?

  5. #5

    Domyślnie

    kolki do plyty gipsowej wytrzymuja kazdy do 70kg obciazenia (nie wyciagania). Odpowiedz; nic nie nalezy wzmacniac

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.915

    Domyślnie

    Kołki wytrzymują. Tylko czy płyta GK wytrzyma?

  7. #7

    Domyślnie

    Maksymalne obciążenie przy jednej płycie to 40 kg/mb, przy płycie g-k kładzionej podwójnie to 70 kg/mb.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.915

    Domyślnie

    Generalnie jest stosowana płyta 1 x 12,5mm, czasami 1 x 9,5mm. 2 x 12,5mm tylko w specjalnych przypadkach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony