dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JarkoCz

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Nowosądeckie
    Posty
    3

    Domyślnie Prośba o namiary na serwisanta pompy ciepła Sevra.

    Witam, jak w temacie. Pompa ciepłą Sevra, od dłuższego czasu nie mogę znaleźć serwisanta do przeglądu, już półtora roku. Lokalny się obraził bo nie zleciłem montażu u niego, firma która montowała to jakaś porażka i się nie dogadasz. Podwykonawca który faktycznie ją montował zwodzi mnie od dłuższego czasu a obecnie brak kontaktu (nie odbiera tel.). W internetach nie mogę nikogo znaleźć. W razie awarii mam przechlapane. Chodzi o województwo Małopolskie. Jeśli jest tu ktoś z taką pompą z Małopolski to niech da namiar kto mu to montował.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarkoCz Zobacz post
    Witam, jak w temacie. Pompa ciepłą Sevra, od dłuższego czasu nie mogę znaleźć serwisanta do przeglądu, już półtora roku. Lokalny się obraził bo nie zleciłem montażu u niego, firma która montowała to jakaś porażka i się nie dogadasz. Podwykonawca który faktycznie ją montował zwodzi mnie od dłuższego czasu a obecnie brak kontaktu (nie odbiera tel.). W internetach nie mogę nikogo znaleźć. W razie awarii mam przechlapane. Chodzi o województwo Małopolskie. Jeśli jest tu ktoś z taką pompą z Małopolski to niech da namiar kto mu to montował.
    Nie pomogę w temacie. I bez urazy...
    ...ale napiszę dla "potomnych": tak się kończy kupowanie "wynalazków".
    Strach się bać co by było w razie awarii
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  3. #3

    Domyślnie

    ta cała Sevra to z wyglądu kolejny klon Midea, jak nie znajdziesz to szukaj serwisanta od Midei, Kaisai, Rotenso

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Moje pierwsze pytanie czy wszystko działa ok , drugie czy chodzi Ci tylko o tzw przegląd sezonowy czyli oględziny plus czyszczenie filtrów itd. za ok 500 zł. Mam taką pompę ale Rotenso a to jest to samo i też mój serwisant się nie pojawił ale nauczył mnie czyszczenia filtra kątowego oraz magnetycznego. Przed sezonem zrobiłem sam i tyle . Zaoszczędzone pincet. Ale jak bardzo Ci zależy to proponuję wejść na str np Rotenso. Com i tam jest zakładka DYSTRYBUCJA i potem instalatorzy i serwisanci , tam wpisujesz kod twojej miejscowości i wyskoczą Ci wszyscy którzy maja papiery rekomendacji firmy Termosilesia z Rudy śląskiej która produkuje Midea , Rotenso i inne z tej serii. Tam wyświetlą się wszyscy z twojej okolicy. HEJ
    Dom z danymi https://cieplo.app/wynik/1dkd6 Pompa Rotenso Aqami split 10kw. Tylko grzejniki c22. Bufor=sprzęgło 200 L równolegle na zasilaniu. CWU 200L -trzy osoby.

  5. #5

    Domyślnie

    No widzisz szukasz 1,5 roku i nie możesz znaleźć ...

    Myślę że nie znajdziesz nikogo..
    Dlaczego ?

    Po pierwsze osoba którta instaluje pompę i która jest autoryzowanym instalatorem danej firmy po montażu zajmuje się późnej tą pompą. Czyli ją serwisuje i wykonuje przeglądy.
    Jeśli pompę zamontował ktoś kto nie miał autoryzacji to Twoja pompa od razu straciła gwarancję.
    Brak przeglądu (1-2 w ciągu roku zależnie od zapisów) to od razu utrata gwarancji.

    Dlatego jak pompa jest na gwarancji to trzeba wykonywać przeglądy (musza one być zapisane i odnotowane w książce gwarancyjnej + pieczątki). Bez tego nie ma gwarancji.

    Instalatorzy nie chcą zajmować się nie "swoimi" pompami. Bo jak sami wykonują instalację i przyłączają to znają dobrze daną instalację. A żaden nie chce poprawiać po błędach kogoś innego. Dlatego nie ma chętnych.

    Tak samo jak żadne nie "przejmie" za darmo gwarancji po kimś bo w razie awarii to on by wtedy tracił czas i pieniądze ...

    Dlatego nie możesz nikogo znaleźć.
    Tyle że jak pisałem i tak twoja pompa nie ma żadnej gwarancji. Co najwyżej masz rękojmie. Tylko jak sam widzisz "teoretyczną".
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrrrrrr Zobacz post
    Moje pierwsze pytanie czy wszystko działa ok , drugie czy chodzi Ci tylko o tzw przegląd sezonowy czyli oględziny plus czyszczenie filtrów itd. za ok 500 zł. Mam taką pompę ale Rotenso a to jest to samo i też mój serwisant się nie pojawił ale nauczył mnie czyszczenia filtra kątowego oraz magnetycznego. Przed sezonem zrobiłem sam i tyle . Zaoszczędzone pincet. Ale jak bardzo Ci zależy to proponuję wejść na str np Rotenso. Com i tam jest zakładka DYSTRYBUCJA i potem instalatorzy i serwisanci , tam wpisujesz kod twojej miejscowości i wyskoczą Ci wszyscy którzy maja papiery rekomendacji firmy Termosilesia z Rudy śląskiej która produkuje Midea , Rotenso i inne z tej serii. Tam wyświetlą się wszyscy z twojej okolicy. HEJ
    To może przeczytaj kartę gwarancyjną
    Ile razy w roku musi być przegląd aby .. gwarancja była ważna ...

    Bo może się okazać że za 500zł to się .. pozbyłes gwarancji
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Kolego szybki w wyrokach, kolega Jarko szuka kogoś co zrobi przegląd, a żeby miało to podstawy to musi być majster z uprawnieniami Rotenso - jasne i proste. Mój nie przyjechał ale rozmawialismy że sam wykonam ten pierwszy po roku i wiem że gdyby była potrzeba to gwarancje podbije . Przecież pierwsze problemy rozwiązuje mój instalator= servisant a nie majstry z fabryki Termosilesia. Gdybym odwalił samowolną ingerencję lub odmówił przeglądu to bym się z twoim wpisem zgodził a tak to piszesz nie na temat.
    Dom z danymi https://cieplo.app/wynik/1dkd6 Pompa Rotenso Aqami split 10kw. Tylko grzejniki c22. Bufor=sprzęgło 200 L równolegle na zasilaniu. CWU 200L -trzy osoby.

  8. #8

    Domyślnie

    "Przegląd" pompy za 500zł, który polega na sprawdzeniu filtrów obiegu grzewczego to kradzież w biały dzień. Ale niestety tak to wygląda w rzeczywistości.
    Wg mnie jedyne co mógłby wykonać serwisant i miałoby sens to odpompowanie i zważenie czynnika. Ale tego raczej nikt nie robi.
    Myślę, że te "przeglądy" by utrzymać gwarancję zostały stworzone wyłącznie po to, by instalatorzy mogli zarabiać kasę właściwie za nic.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony