dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Miernik wilgotności betonu/powietrza

    Witam,

    Potrzebuję narzędzie, które zmierzy mi zarówno wilgotność powietrza jak i materiałów budowlanych takich jak wylewka betonowa, tynki itp. Chcę urządzenie w miarę dokładne, aczkolwiek nie kosztujące ponad 1000 zł. Został mi polecony miernik testo 606-2 - miernik wilgotności drewna i materiałów budowlanych. Prosiłbym jednak o wyjaśnienie pewniej rzeczy. O ile wilgotność powietrza podaje on tradycyjnie w procentach, to jest informacja że jeśli chodzi o materiały budowlane podaje on procent wagowy w odniesieniu do wagi suchego materiału. Jak zatem odnieść to żeby mieć pogląd ile faktycznie mam wilgotności np. w posadzce? Muszę znać gęstość materiału?

    Druga rzecz to zakres pomiarowy. Np. biorąc pod uwagę beton jest podane tak: 0,9 do 22,1 % by weight; cement screed, concrete. Dlaczego zakres jest tak wąski? A jak wilgotność będzie np. na poziomie 70%? Chyba, że ten wynik trzeba jeszcze jakoś przeliczyć?

    Ewentualnie może miał styczność z takimi miernikami i jest w stanie polecić mi coś godnego zakupu? W razie czego podaję link do tego konkretnego miernika, o którym pisałem wyżej:
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 27-08-2018 o 13:33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony