Witam,

Pierwszy post na forum budowlanym z racji tego, ze blizej mi do elektryki i energetyki i jakos nigdy do nieruchomosci nie bylo mi po drodze
Jednak do sedna: Trafilo mi sie do kupna mieszkanie w Warszawie ( 45-47m2) na Nowolipkach nie daleko al. Jana Pawla ll.
Zrobilem mniej wiecej rozeznanie po roznych portalach oferujacych mieszkania na sprzedaz/ wynajem jakie ceny rynkowe. Oferowana cena wychodzi mi gdzies ok 4tys taniej za kazdy metr od ceny rynkowej. Dodam ze mieszkianie jest do remontu. Dodam ze mieszkanie kupil bym za gotowke bo nalezy do mojej partnerki wiekowych znajomych. Mieszkanie bylo by jako investycja a nie wlasne dla siebie z racji ze nie miszkam na stale w polsce.
Tutaj zaczynaja sie pytania. Czy warto? Na co zwracac uwage przy kupnie? Jakie sa oplaty '' papierkowe'' za notara itp? Dla znajacych lepiej warszawe: czy jest to atrakcyjna lokalizacja pod wynajem? ( na googlach mapach pokazuje spod mieszkania do dworca glownego laczne z marszem na przystanek 11 minut).
Mieszkanie znajduje sie na przed ostatnim pietrze. Jakie kwestie sa wazne, zeby sie skupic na nich podczas ogladania mieszkania? Sciany itp kosmetyczne sprawy raczej sa blachostka bo mysle, ze i tak sciany, meble AGD trzeba bedzie wymieniac / robic na nowo. Jaki koszt takiej inwestycji mniej wiecej? Wiadome ze zalezy od standardu, ale wychodze z zalozenia, ze lepiej na poczatku troche wiecej dolozyc i nie miec problemu z wynajeciem niz chodzic i prosic sie zeby ktos wynajal. Sprawdzilem lokalizacje i jest bezpieczna. Do szkoly7 jest pare set metrow, Majac na uwadze ze cena jest ok 4tys taniej na metrze niz cena rynkowa tyle ze trzeba zrobic remont ( mam znajomego co sie remontami zajmuje to zapewnie zrobil by taniej tyle ze cena materialow).
Milo by bylo jakb ktos sie wlaczyl w dyskusje i wymienil doswiadczeniami

Pozdrawiam