dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 20
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 399
  1. #281
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Chałupa i warsztat jak na Discovery w programach pokazujących domy na Alasce
    Nas inspirowały bardziej poniemieckie folwarki gdzie dom i budynki gospodarcze wraz z podwórkiem pełnią funkcję jako całość. Niestety mimo poszukiwań nie udało nam się takiego znaleźć w rozsądnej odległości i pieniądzach więc postanowiliśmy sobie taki postawić ale w takiej samej filozofii. Dlatego ustawienie szczytami do drogi, możliwie blisko wjazdu, komunikacja między częścią mieszkalną, gospodarczą i ogrodem jest znacząco rozszerzona a cegła dla podkreślenia integralności z naszą wsią i sentyment do tradycjonalizmu

  2. #282
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz Mi

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kaszuby
    Posty
    182

    Domyślnie

    Już wcześniej chciałem przejrzeć twój dziennik budowy, ale dopiero teraz w okresie świąt znalazłem trochę więcej czasu.
    Muszę pogratulować budowy. Fajny pomysł na dom.
    W moim domu brakuje własnie takiej powierzchni gospodarczej połączonej z częścią mieszkalną, Na mojej działce są idiotyczne ograniczenia w zabudowie max 100 m. Udało mi się tylko dodatkowo postawić garaż i wiatę po 25m na zgłoszenie ale to nie to samo.
    Mi podobają się taki zabudowy w literę L, T ewentualnie H lub U w zależności od działki.
    Jedynie nie zazdroszczę Ci gruntu pod działką. Ja mam piękny piasek i naturalny odpływ. Nie było jeszcze takiej ulewy, aby powstała choć jedna kałuża.
    Jak sprawuje się Twój bufor i kocioł?
    Pozdrawiam.

  3. #283
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Czego jak czego ale gruntu to już można zazdrościć, dzięki niemu trawnik zielony mimo suszy i niepodlewania. Przy pisaku to nawodnienie non stop latem żeby się pustynia nie zrobiła. Trzeba byłopopracować nad gruntem ale jest git.
    Bufor super, kocioł sprzedaję po sezonie i kupuję atmosa, ten jest za mały do palenia drewnem, do węgla super - przetestowałem ale ja chcę zostać przy drewnie a tu cztery razy trzeba dokładać żeby nabić bufor do pełna.

  4. #284
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cześć, widziałem, że coś tam dłubałeś do monitoringu zdalnego temperatur. Ponieważ też się tym interesowałem, polecam - https://pvmonitor.pl/i_sprzet.php#zestawpodstawowy możesz podłączyć zarówno liczniki prądu, jak i termometry.
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  5. #285
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Dzięki, w tej chwili jadę na raspi i domoticzu, a docelowo na PLC od wago więc temat mam ogarnięty.

  6. #286
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    A na budowie niewiele się działo, w święta trochę odpoczywaliśmy i spędzaliśmy rodzinnie.
    Ale coś tam powolutku do przodu.

    Wykończyłem blachę koło pieca, zastanawiałem się jak zrobić żeby była grafitowa a zachowała naturalny wygląd stali, ponieważ jest to stal gorącowalcowana ma warstewkę zgorzeliny która na szczęście była idealna bez rys i śladów rdzy. Pociągnąłem ją olejowoskiem twardym do blatów kuchennych i efekt jest rewelacyjny. Ciemnografitowy kolor, naturalna w dotyku stal i brak śladów np po palcach. Oczywiście to się w naturalny sposób powyciera z czasem ale o to chodzi!



    Garderoba skończona:



    Szuflady w kuchni zamontowane:



    Zacząłem montaż listew podłogowych





    Zrobiłem tez upgrade cyklonu do odkurzacza, wiaderka miały tendencję do zapadania się.



    Przerwę świąteczną spędziliśmy częściowo już w domu więc pierwsze noce już za nami ale na stałe może za dwa-trzy miesiące, jeszcze trochę chcemy podciągnąć, szczególnie w kuchni



    Ale choinki były i w domu i przed domem



    Odwiedzały nas żurawie (gdzie mój teleobiektyw??)



    A my wreszcie mieliśmy chwilę by pospacerować po okolicy i odwiedzić bobry



    Zrobilismy też termowizje domu i jest super, mostków brak





    Parę okien wymaga doregulowania i nad pralnią muszę poprawić ułożenie wełny na stropie co zrobię przy okazji montażu wywiewu:



    Ale poza tym wszystko super. Taka ciekawostka w piecu ceglanym napaliłem o 7:30 małym koszykiem drewna i tak wyglądał o 17stej:





    I ciepły do następnego ranka.

    A tak działa wymyślona przeze mnie izolacja bufora:





    Przy czym temperatura wody w buforze 75st

    I tyle, jest szansa że trochę teraz przyspieszymy bo mają dojechac fronty do kuchni i weranda więc będzie co montować.

  7. #287
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    Zawsze przegladam z podziwem I troche zaxdroscia brawo wielkie brawo

  8. #288
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Zazdrościć nie ma czego już prawie pięć lat orki non stop bez wytchnienia. Ale już widać światło w tunelu oby to nie był pospieszny

  9. #289

    Domyślnie

    Witam, i gratuluje swietnego domu, podziwiajac efekty osobistego wkladu pracy w budowe tej ostoi rodzinnej . Od czasu do czasu zerkam na forum i akurat trafilam na moment urzadzania kuchni. Osobiscie, troche by mnie martwilo umiejscowienie piecyka elektrycznego. Brakuje mi tam jakiegos kawalka blatu na odstawienie tego,co sie wlasnie upieklo, albo tylko na wyjecie, sprawdzenie, czy uzupelnienie sosem, woda czy czyms tam. A moze przewidujesz skonstruowanie malego stolika roboczego na kolkach (z hamulcami, oczywiscie), ktory by wedrowal w rozne miejsca, zaleznie od potrzeb ? Taki byl moj pomysl na kuchnie, stolik jest, ale kuchnia jest tak mala, ze on nie potrzebuje kolek .

  10. #290
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Na środku będzie spora wyspa a piekarnik ma szyny w środku że można wysunąć i mieć ręce wolne. Wydaje się że ergonomicznie się to sprawdzi, póki co już parę razy skorzystaliśmy i było ok.

  11. #291

    Domyślnie

    Jesli tak, to ok. Szyny i wyspa zalatwiaja sprawe .

  12. #292

    Domyślnie

    Cytat Napisał seler2 Zobacz post
    Bufor super, kocioł sprzedaję po sezonie i kupuję atmosa, ten jest za mały do palenia drewnem, do węgla super - przetestowałem ale ja chcę zostać przy drewnie a tu cztery razy trzeba dokładać żeby nabić bufor do pełna.

    Jaką pojemność ma Twój bufor, jaką moc aktualny piec i w jaką celujesz w nowym?!
    Ostatnio edytowane przez _vviktor_ ; 10-01-2020 o 11:16

  13. #293

    Domyślnie

    a mnie bardzo zaintrygował temat cyklonu do odkurzacza.
    Czy to pomaga aby filtry w odkurzaczy oszczedzać i całość zbiera się w tym pośrednim zbiorniku ?
    Możesz podzielić się jakimiś zdjęcia z bliższa,
    Dzięki

  14. #294
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał _vviktor_ Zobacz post
    Jaką pojemność ma Twój bufor, jaką moc aktualny piec i w jaką celujesz w nowym?!
    Bufor 2150 piec aktualny 18kW atmosa chcę 25kW

  15. #295
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Myślę że tak z 90proc pyłu ląduje w cyklonie, lepszych zdjęć nie mam ale moge w weekend zrobić i pokazać jak to zrobione.
    Generalnie biała pokrywa z płyty wiórowej na zawiasie zamykana dwiema śrubami z pokrętłami w korpusie kołnierz z listew do których przyklejona jest gruba uszczelka dookoła do której dociska się pokrywa. Korpus skręcany, przed skręcaniem silikon, kółka do spodu żeby jeździło i tyle.
    Generalnie zrobione na szybko i z odpadów ale jak się ogarnę to zrobię porządnie.

  16. #296
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.200

    Domyślnie

    Gdzie kupowałeś wyposażenie garderoby ? Te ściany, półki ?

  17. #297
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Garderoba ze szwedzkiego sklepu

    Szczegóły cyklonu odkurzacza







    Przyjechały fronty więc wkrótce ruszymy dalej z kuchnią:



    Blaty zamontowane, sklejone i zaolejowane:



    Przyjechały też szklenia werandy i to jest priorytet żeby zamknąć werandę, reszta tematów chwilowo poczeka




    W końcu nie zapomniałem teleobiektywu i możemy podzielić się zdjęciami naszego sąsiedztwa:







    Podobno rozmiar się nie liczy ale przydałby się dłuższy teleobiektyw

    I ślady po przerośniętych chomikach


  18. #298

    Domyślnie

    Fajne tam widoczki macie

    Jakich olejów używasz do konserwacji drwa ??

  19. #299
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Jako kolor dwie cienkie warstwy remmers orzech i na wierzch dwie warstwy olejowosku osmo bezbarwnego

  20. #300
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.200

    Domyślnie

    A jakie to szafy masz u siebie w garderobie z tego sklepu ?

Strona 15 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony