dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 20
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 399
  1. #201
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Wspaniały i ciekawy dom. Właśnie przeczytałem dziennik. Macie w domu dużo ciekawych rozwiązań, a cała budowa zmierza do spójnej całości. Powodzenia w dalszych pracach.

  2. #202
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Dzięki. Mamy nadzieję że uda się uzyskać efekt założony na początku projektowania, na razie wszystko zmierza we właściwą stronę.

  3. #203
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Tegoroczne brzoskwinie obrodziły mimo przymrozków na wiosnę:



    Pierwsze borówki w tym roku:



    Za to jeżyn w bród:


  4. #204
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    W domu powoli spinamy kotłownię:



    Dorobiliśmy się też płotu w miejsce siatki leśnej





    Umeblowałem dziewczynom pokój jeden, mimo iż brak jeszcze drzwi i listew ale przynajmniej rodzinka będzie już spędzać łikendy na działce



    Dziewczęta odwzajemniły się pysznym obiadkiem pierwszym w nowym domu


  5. #205
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Przywiozłem formatki płyt na meble kuchni i pralni:



    i zacząłem składanie szafek:








  6. #206

    Domyślnie

    Widzę, że mebelki robimy. Powiem ci od siebie, a zajmuję się tym zawodowo, że za solidnie to robisz. Nie warto tyle kołków, dolne szafki najwyżej 4 konfirmaty na stronę, górne po 3 i to już jest mur-beton. Jak postawisz i skręcisz szafki ze sobą, przykryjesz blatem to możesz po tym skakać. Kiedyś też się przejmowałem, ale to tylko strata czasu. Kołków też już praktycznie nie używam. Do widocznych boków używam lamelek na klej żeby dziur nie było i jeszcze kumple się śmieją, walną nalepkę na śrubę i gotowe. Do skręcania korpusów to stawiasz na stole dno i bok, przytrzymujesz ręką i od razu wiercisz, potem i tak ustawiasz względem siebie przy dokręcaniu konfirmata. Zrób sobie próby na odpadzie i migiem załapiesz. Wpuszczanie HDF-ki w dolnych szafkach to też wg mnie przesada, robię tak tylko w widocznych miejscach. . Pozdrawiam Złotą Rączkę.

  7. #207
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    samoroba nie zrozumiesz
    My tak po prostu mamy.

  8. #208

    Domyślnie

    Rozumiem, sam będę pewnie murował na milimetry

  9. #209
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Dzięki za info
    Kołkuję tylko boki widoczne, ta na zdjęciu to nadstawka z jedną ścianą widoczną, boki niewidoczne idą na 4 konfirmaty.
    HDF też wpuszczam tylko tam gdzie szafka dochodzi do ściany i krawędź jest widoczna.
    Co do składania, to raczej zostanę przytej metodzie co robię, mi się nie spieszy i lubię sobie co do milimetra złożyć przed trasowaniem czy skręcaniem.

    Wolę robić dwa razy dłużej niż jeździć po formatki jak coś spieprzę

  10. #210
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    @seler2, jak będziesz wykańczał u siebie cokół?

  11. #211
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Cokół domu z płytki ciętej takiej cegły jak elewacja garażu

  12. #212
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    W pralni zaplanowaliśmy taką zabudowę:



    Skrzynie z wióra, fronty z woskowanej sklejki.

    Skrzynie już stoją:



    Formatki sklejki w zamówieniu.

    Udało się oświetlenie w łazience zrobić:


    Idzie powoli ale do przodu.

  13. #213

    Domyślnie

    Kurczę jak tak obserwuję Twój temat i patrzę na postępy z fotorelacją zastanawiam się gdzie Ty znajdujesz tyle czasu i zapału do pracy? Wszystko wygląda genialnie i profesjonalnie. Gratulacje!
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  14. #214
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Mały update, zabudowa pralni dostała fronty ze sklejki, zgodnie z projektem:



    Musimy tylko zawoskować lub zaolejować, byłby już komplet aleni niestety firma kurierska potłukła zlew który ma być w blacie no i nad uchwytami jeszcze myślimy.

    Za to skrzynie meblowe w kuchni ruszyliśmy z kopyta:



    Bystre oko pewnie zauważy że formatki są bez obrzeży. Wynika to stąd że na modłę amerkańską (lub skandynawską) będziemy robić tzw "face frame" co przyprawia mnie o ból głowy ze względu na trudności wykonawcze i montażowe... Ale damy radę. Tylko fronty zlecimy do wykonania bo za dużo by zeszło z taką zabawą, będą lite, ramiakowo-płycinowe lakierowane w bieli. No i nie zdecydowaliśmy jeszcze jaki blat a juz najwyższa pora...

  15. #215

    Domyślnie

    Na blat wypadało by dać czarny granit

  16. #216
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Nie ten budżet jakieś drewno tylko jakie i jak wybarwione, oto pytanie.

  17. #217
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Klejonka dębowa na sztorc barwnik i olej

  18. #218
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Jak człowiek wyszedł z poważnych robót i już się tylko bawi w majsterkowanie to zaczyna z nudów myśleć i wymyślać głupoty.

    Uwaga będzei coś dla pompiarzy cieplnych!

    Wstęp:
    Żródłem ciepła w domu jest bufor 2150L. Który może być zagrzany różnymi metodami.
    Plan ogrzewania był banalnie prosty, latem wodę grzeją kolektory słoneczne a zimą dolniakiem na drewno. Koniczność rąbania i palenia to dla mnie rozrywka a nie uciążliwość więc to odłóżmy na bok. Dogrzewanie awaryjne lub w sytuacji gdy nas nie ma grzałką elektrycznę sterowaną również zdalnie.
    Czyli pięknie. I tak jest teraz to wykonane tylko brak jeszcze solarów i nieodpalona kotłownia.

    Rozwinięcie:
    Ostatnio, na fali różnych programów i benefitów ekologicznych zacząłem zastanawiać się nad dużą instalacją fotowoltaiczną tak minimum 7kW ale wyspowo-hybrydową żeby jak najwięcej odzyskać na własne potrzeby i mieć prąd w przypadku braku dostawy. Wiem że drogo i w ogóle po co i akumulatory - ale zostawmy to, ponoć się da i na razie taka fantazja niech się snuje.
    I na bazie tej fantazji naszło mnie że może warto by dołożyć parę kW i dać pompę powietrze-woda do grzania cwu zamiast kolektorów i do ogrzewania podłóg w okresach jesienno wiosennych czy łagodnych zim? Oczywiście inwestycja nieracjonalana z punktu widzenia ekonomicznego po stopa zwrotu takiej kombinacji to z 30lat.
    Chyba żę.
    No i właśnie, jeśli dałoby się czy to dyi czy w jakiś inny sposób pozyskać taką pompę tanio lub bardzo tanio, to urządzenie może być najprostsze z możliwych, włącz/wyłącz, żadnego sterowania bo wszystko idzie w olbrzymi bufor ciepła, to może by miało sens?

    Zakończenie:
    Więc temat się sprowadza do rachunku: co będzie tańsze: najtańsza i najprostsza pompa plus panele do jej zasilenia (jaka moc?) czy grzałka elektryczna 6kW którą mam i dodatkowe 3kW paneli do jej obsłużenia?
    Nie mam kompletnie wiedzy w pompach bo mnie to nie zajmowało i nie wiem czy jest sens żebym się doktoryzował więc proszę o pomoc liczne grono tych którzy temat pomp przerabiali

    Edit: jednostki
    Ostatnio edytowane przez seler2 ; 14-08-2019 o 09:12

  19. #219

  20. #220
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Grzejniki u mnie są niskotempoeraturowe, tzn przewymiarowane 2x w stosunku do standardu, więc z PC aż tak bardzo się nie gryzie.
    Kotłownię mam tak pomyślaną że jak znudzi mi się rąbanie drewna to dołozenie PC powietrznej zajmie jeden-dwa dni, w najgorsze mrozy mogę wrzucić trochę dębinki.
    PV myślę że pójdę max jaki można obecnie żeby odkupować po 80% czyli chyba 10kWp powyżej już ten zwrot jest chyba 70% tyle że zainwestuję od razu w inwerter hybrydowy żeby móc w przyszłości dołożyć akumulatory, na wypadek gdyby władzuchna zdecydowała że prąd można będzie odkupić np za 50%...

    Gleba u nas to wyjałowiona glina była, nic na tym nie rosło, intensywna produkcja kompostu, kilka przyczep obornika końskiego, kilkadziesiąt m3 zrębki i nawożenie biohumusem, powoli pozwala przerobić tą glebę na bardziej użyteczną dla roślinności Za to glina ma tą zaletę że lepiej trzyma ilgoć niż piasek więc nawet w takie susze , rośliny o większym systemie korzeniowym dają sobie radę.

Strona 11 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony