dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 20
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 399
  1. #161

    Domyślnie

    Coraz fajniej to wygląda! Podoba mi się
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  2. #162
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Wiosnę mamy w pełnym rozkwicie




    Brzoskwiń będzie dużo, jeśli tylko nie przemarzną:





    Żółto zielono wszędzie



    Jedzonko rośnie


  3. #163
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Potrzebowałem kolanko do pieca, więc zamiast jak normalny człowiek kupić w sklepie to sobie wyspawałem





    "może i nie jest ładnie ale za to jako tako"

    Powoli docieplamy bufor:



    I przygotowujemy do uzbrojenia kotłowni




  4. #164
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Czasami nie da się inaczej i trzeba pójść drogą starożytnych.
    400kg do przetransportowania dookoła domu w dwie osoby



    a wszystko po to żeby było stylowo



    Nawet zeszłoroczna marchew w garażu odżyła




    Pojawiają się już pierwsze płytki nie moje dzieło, niestety żeby coś przyspieszyć część robót muszę podzlecić. Bardziej mi się opłaca samodzielnie zrobić meble i zabudowę werandy niż płytki.







    Jeszcze silikonowanie, gładź i malowanie i można wyposażać łazienki
    Ostatnio edytowane przez seler2 ; 15-04-2019 o 08:46

  5. #165
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    ale macie ładny ogród jak na ten etap budowy
    podziwiam od dłuższego czasu ogrom twojej pracy i zastanawiam się skąd bierzesz czas na ogarynanie budowy i ogrodu..

    a ile u was liczą za m2 płytek w łazience, że taniej ci wyjdzie niż zabudowa werandy? pytam, bo też zastanawiam się, do czego wziąć fachowców, bo mąż się zajedzie, jak będzie wszystko sam robił, ale właśnie płytki w łazience mega drogo wychodzą
    jak możesz, to podaj nazwy tych plytek podłogowych, łazienki już mi sie podobają
    jeszcze pytanie - ile kosztował twój bufor?
    te pompy to jakieś sprawdzone pewnie? też czegoś szukam, ale na razie czytałam tylko na temat grundfosa

  6. #166
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Dla nas było priorytetem że wprowadzamy się do domu z ogrodem a nie na puste pole

    Zdawaliśmy sobie sprawę że po skończeniu samego domu człowiek jest tak wycieńczony fizycznie, psychicznie I finansowo że nie ma nawet siły myśleć o ogrodzie.
    Co często obserwujemy że w pobliskich domach ludzie mieszkają po kilka lat już a dookoła ledwie jakaś trawa, czasami krzak a często jeszcze gruz pobudowlany... A my chcieliśmy od razu odpoczywać w cieniu drzew stąd w pierwszej kolejności żywopłoty i główne nasadzenia wszędzie tam gdzie nie kolidowało to z budową i oczywiście trawnik dzięki czemu już w zeszłym roku zebraliśmy duży kosz owoców, nie wspominając o truskawkach, borówkach i innych.

    Czas się bierze podziału obowiązków - ogród i wykończenia to dzieło Żony, oraz z... czasu. Budujemy się już 3,5 roku nie jak inni 2

    Co do cen płytek, ciężko powiedzieć bo mamy policzone całość ale ponad 100/m2 wychodzi. Drogo ale biorąc pod uwagę że na meble kuchenne oferty w okolicach 35tys (bez wyposażenia), zabudowa werandy 25tys, zabudowy łazienek, gabinetu, garderoby.... lekko licząc podstawowe meble z werandą wyszły by 70tys a materiał na to wszystko mniej n iż 1/3 to bardziej opłaca się zrobić samemy meble i werandę. Niestety tak to jest jak się wymyśla cuda-niewidy zamiast kupować ikeastandard

    Płytki podłogowe w łazience z wanną to vives calvet gris a w naszej łazience to bodajże vives kerala negro ale trzeba dobrze poszukać żeby znaleźć w normalnych cenach i polować na okazje.

    Bufor z firmy p2ar ponad 2tys l daliśmy troche ponad 6tys PLN, dużo zależy od konfiguracji i wymiaru.
    Pompy nie mam pojęcia czy dobre - obiecali że będą, brane w hurtowni w której wszystko biorę, jak się będą psuć to będziemy wymieniać na gwarancji

  7. #167
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    owoce (truskawki, borówka, agrest, porzeczka) i warzywa akurat mamy pod dostatkiem, ale drzewa nam jeszcze nie owocują, jednak w porównaniu z twoim ogrodem to my mamy pobojowisko
    u ciebie w ogóle ten trawnik jest niesamowity
    dzięki za wszyzstkie namiary
    będę śledzić dziennik, zwłaszcza tę zabudowę kuchni i werandy, bo to już niemałe kwoty i coś fajnego na pewno można zrobić

  8. #168
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Bierzemy się za ogarnianie wjazdu to też zleciliśmy panu brukarzowi samemu chyba z rok bym to musiał układać



    Żywopłot z cisów dostał wreszcie gęsto przyrostów, trzymamy kciuki żeby w tym roku w końcu wystrzelił



    Przyjęło się pierwsze szczepienie sukces!



    Niestety coś się rodzi, coś umiera, morela miała siłę zakwitnąć jeszcze na wiosnę ale niestety potem uschnęła. Szkoda bo to już było fajne podrośnięte drzewo.



    Na szczęście gruszek w tym roku będzie dużo, choć trzeba będzie przerwać zawiązki żeby bardziej rosło drzewo niż owoce. Jeszcze za młode.



    Brzoskwiń będzie mało bo kwiaty poprzemarzały ale ku zaskoczeniu, mimo mocnego wycięcia krzewów, borówek parę będzie:



    Warzywniaki ogarnięte i posiane:



    No i przyjechały modrzewiowe "deseczki" i legary na podłogi





    Ponad 6m długie olejowane olejowoskiem, solidne, tradycyjne dechy.

  9. #169
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Rozpoczęliśmy prace na wjeździe, rustykalne krawęzniki na wejściu do werandy



    Niestety nigdy nie jest na tyle dobrze żeby nie mogło być gorzej. Okazało się że podbudowa na wjeździe jest za wysoko i musimy całośc zdjąc, przegłębic o 20cm i położyć ponownie geowłókninę, kliniec i zagęścić całość:



    Taka ciekawostka, gdy zaczynaliśmy budowę kupiliśmy sobie malutkie drzewko oliwkę które będzie sobie stało na tarasie latem a zimą w ogrodzie zimowym:



    A ponieważ nie mieliśmy gdzie trzymać przez zimę to daliśmy mojej mamie-ogrodniczce na przechowanie, a to dostaliśmy po trzech latach z powrotem



    Panowie od podłóg skończyli, dla nas efekt jest absolutnie zachwycający. Swoją drogą zastanawiałem się czemu to obecnie niepopularne rozwiązanie... taniej, cieplej, naturalnie...









    Prawdziwa wiejska podłoga, jak u babci tylko nie umyta jeszcze

  10. #170
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Po prostu cudnie, na zewnątrz i wewnątrz. Podłoga cud miód malina. Czy to jakiś lokalny spec czy większy gracz? No i koszt w stosunku do popularniejszych rozwiązań bardziej opłacalny czy wychodzi na to samo (swoją drogą jeszcze nie drążyłam tematu i nawet nie wiem co to normalna cena ). Ja też mam parę metrów parteru do ogarnięcia, a że chata w szczerym polu to parkiet może się okazać kłopotliwy w utrzymaniu (a kafli za żadne skarby nie chcę w salonie). No i taki rustykalny styl też bardzo lubię - tak, że może to byłby jakiś kierunek i dla mnie... A co do cisów to ostatnio było w Mai w ogrodzie, że nie lubią ciężkiej gleby i przy takowej konieczny drenaż - a skoro u Was bagno to może to było powodem chwilowego zastoju roślinek? Tegoroczna zima była raczej symboliczna w opady więc pomogła ale jak będą mokrzejsze lata to żywopłot może mieć pod górkę.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  11. #171
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Podłoga to dzieło lokalnego stolarza, nie wiem czy fabrycznie jakaś firma oferuje 6,5m dechy na legary, większość przeznaczona do klejenia. Taniej wychodzi o jastrych no I m2 modrzewia, nawet zaolejowanego to ciągle dużo taniej niż m2 przyzwoitej warstwowej, ponadto dla samoroba dobra rzecz bo można samemu, zwłaszcza mniejsze pokoje. Ja niestety mam teraz ograniczone możliwości działania więc muszę troche zlecać.
    Nam zależało na efekcie wiejskiej podłogi, takiej co to ryska czy przetarcie dodaje tylko uroku a nie przyprawia o ból głowy, żeby się pięknie starzała

    Co do cisów to fakt, u nas glińsko masakryczne ale działka jest cała dookoła zdrenowana I od samego początku intensywnie mulczujemy, zrębkujemy I obornikujemy coby gleba dostała próchnicy i zrobiła się lżejsza. i poprawę widać już naprawdę znaczną. Zrębka rules!

  12. #172
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie podobne warunki glebowe, też czeka mnie walka. Na razie zgromadziłam kilka ramiaków drewnianych tzw. nadstawek do palet (odrzut z magazynu po dostawach wszelakich), które wykorzystam do zrobienia podwyższonych grządek. W rębak też mam zamiar zainwestować bo mam sporo zagajników i zakrzaczeń, które po wykarczowaniu w sam raz nadadzą się na zrębki. Podpatrzę też u Was sposób wykonania podjazdu tyle, że bez kostki - nie stać mnie Ja chcę wykonczyć żwirem. A co do podłogi bo o to nie zapytałam - jak zgraliście jej poziom z innymi pomieszczeniami gdzie są np. kafle? I w jakim sensie jest oszczędność na jastrychu? Nie trzeba go lać tam gdzie dechy czy po prostu cieńsza warstwa? W każdym razie jeśli to lokalny stolarz to nie powinno być problemu, żeby znaleźć takowego na Mazurach. I przy OP to też bardzo fajna opcja bo nie będę się martwić czy mi się parkiet nie porozsycha czy poodpada. Póki jestem przed robieniem wylewek to mam jeszcze czas, żeby wszystko przemyśleć i zaplanować.
    Ostatnio edytowane przez Jolka Bobek ; 14-05-2019 o 12:54
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  13. #173
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Pod dechami nie mamy podłogówki, jest ogrzewanie ściennne i grzejniki w malych pokojach.
    Legary leżą na chudziaku który jest na - 0.2, nie ma jastrychu pod deskami tylko legary i wełna.
    Jastrych mamy tam gdzie ceramika i podłogówka.

    Grządki podniesione też mamy a w zeszłym sezonie mieliśmy grządki w kostkach słomy - super patent.

    Też chcieliśmy wjazd w kamyczku ale po przemyśleniu zrezygnowalismy, kostka granitowa wychodzi nam podobnie jak betonowa więc nie było co się zastanawiać

  14. #174
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Czyli niestety u mnie chyba obejdę się smakiem bo wszędzie podłogówka i relatywnie mało ścian na zabudowanie w nich ogrzewania (przynajmniej na parterze czyli tam gdzie chcę drewno). A jak to grządka w kostce słomy - po prostu bierzesz kostke wydrążasz środek i ładujesz tam ziemię? Jeszcze nigdy się z czymś takim nie spotkałam. U mnie niestety brak słomy za to dostępne bele lub kostki siana - ale one chyba się nie nadadzą zbyt "gnilne".
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  15. #175
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Siano też się nada to ma się kompostować i żadnej ziemi w necie jest mnóstwo tutoriali co i jak

    w skrócie:
    http://objechacswiat.yum.pl/hodowani...a-w-australii/

    u nas tak wyglądały ziemniaki i dynie po niecałym miesiącu od wsadzenia


  16. #176
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czego to ludzie nie wymyślą! Zaraz sobie obejrzę bo wygląda, że nie trzeba się wiele narobić aby zebrać a to mi bardzo pasuje
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  17. #177
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    podlewasz z umiarem czy raczej bierzesz pod uwagę, że część przeleci?

  18. #178
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Facet na zdjęciu polewał dość obficie ale to Australia więc może kwestia klimatu...
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  19. #179
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Ja podpiąłem krótką lnię kroplującą i sobie sączyło.

  20. #180
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Good news jest taki że na śliwce szczepienie również się ładnie przyjęło:



    Bad news jest że zimna zośka przemroziła sporo młodych pędów w tym piękne przyrosty żywopłotu z cisu



    Wnioski: nie chwal dnia przed zimną zośką...

    zaczęliśmy działać w kotłowni, co nie jest banalne bo plątanina rur okrutna a jeszcze się uparłem że ma mi się zmieścić zlew gospodarczy:



    robimy płytki korytarz-hol-kuchnia, to jest jakby jedna przestrzeń więc była duża obawa czy wszystko się zgra, naszczęście zgrało się doskonale:







    Oczywiście coś źle wyliczyłem i trzeba dokupić dwie paczki....

    Brukarz też zaczął działać, wpierw położyłem kable do sterowania bramą, domofon, zapasowy peszel na światłowód gdyby kiedyś taka technologia trafiła do naszej wsi i kabel do czujnika poziomu szamba. Zaczyna to wyglądać:


Strona 9 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony