dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie czy mozna zejsc z cenami robocizny z tego kosztorysu


  2. #2

    Domyślnie

    Ale problem w tym, że w tym kosztorysie nie wliczona jest robocizna. Policzyli tylko materiały i to bez VAT i bez instalacji.
    Od siebie powiem, że budując Manuelę z Archipelagu dostałem kosztorys wraz z projektem. Wtedy (rok 2003) koszt wraz z robocizną i VAT 7% (bez instalacji tak jak tu) był szacowany na 280.000PLN. Teraz widzę, że podają dla tego samego projektu wartość materiałów 100.000 - z własnych doświadczeń widzę (mam już stan surowy), że ta nowa wycena jest raczej zaniżona.

  3. #3

    Domyślnie

    jak pamietam ktos juz wybudowal manuele i alacil okolo 210tys jak sie nie myle z oknami dachem i tynki w srodku

  4. #4

    Domyślnie

    Kilka osób na forum buduje teraz Manuelę, więc porównuję koszty. Te 210.000 może można osiągnąć, ale kosztem uproszczeń izolacji, stosowania najtańszych materiałów i dużego wkładu własnej robocizny. Ja stosując materiały trochę lepsze (polistyren zamiast styropianu, strop Porotherm zamiast Terivy, okna drewniane zamiast PCV itd.) i z racji pracy zawodowej nie robiąc na budowie sam prawie nic (niestety), liczę, że może bez instalacji zmieszczę się w 300.000. Nie jestem w stanie oszczędzać na własnym domu.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    KON111 - Od siebie powiem, że budując Manuelę z Archipelagu dostałem kosztorys wraz z projektem. Wtedy (rok 2003) koszt wraz z robocizną i VAT 7% (bez instalacji tak jak tu) był szacowany na 280.000PLN.

    Sprawdź to bo w kosztorysie dostępnym na płytce CD brama grażowa wynosiła 100.000 PLN

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    KON111 - Od siebie powiem, że budując Manuelę z Archipelagu dostałem kosztorys wraz z projektem. Wtedy (rok 2003) koszt wraz z robocizną i VAT 7% (bez instalacji tak jak tu) był szacowany na 280.000PLN.

    Sprawdź to bo w kosztorysie dostępnym na płytce CD brama grażowa wynosiła 100.000 PLN

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie (też Archipelag) brama garażowa kosztuje 10tys

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Co to za brama ja za dwie zalaciłem ok 10000zł. Droma Polska firma Ocieplane drzwi. I chodzi ok.
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie w kosztorysie wszystko z bramą było OK - 3500PLN.
    pattaya brama za 10.000PLN to może nie być pomyłka, ale
    u AGI444 za 100.000PLN - to dopiero musiałoby być "CUDO"

  10. #10
    Guest

    Domyślnie


  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Tak to cudo zostało wycenione tak wysoko, bo nie zmienili metrażu bramy i dali taką samą jak metraż całościowy drzwi. Ilość bramy wyszła im 27,52m2 x cena 3916,60 za m2 . Po przemnożeniu wyniosło to razem 107784,83 za 1 bramę. Tak jak pisałam wcześniej był to kosztorys z płyty CD. Jak do nich dzwoniłam to o tej pomyłce już wiedzieli.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony