dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To co robi Satel?
    U mnie zabezpiecza, sms-je, steruje ważnymi dla mnie urządzeniami (pompy, zawory, rolety, oświetlenie), wyświetla na panelu czujniki podpięte do domoticza żebym wiedział jak ide spać czy wychodze z domu i dba aby domoticz miał dużo danych do obrobienia. Nauczyłem się migrować w obie strony i działa to świetnie za ułamek ceny profesionalnego ID. Mogę dowolnie integrować i łączyć z byle czym co przyjdzie do głowy. Integra jest archaiczna każdy to wie ale daje mi dużo i tanio wiec dlaczego mam ją negować w każdym poście.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.316
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał MACCAN Zobacz post
    U mnie zabezpiecza, sms-je, steruje ważnymi dla mnie urządzeniami (pompy, zawory, rolety, oświetlenie),
    Czyli jak domoticz padnie/wylączy się/zawiesi, to rolety, oświetlenie, zawory, pompy itd. dzialają i użytkownik nie zauważa awarii?? Tylko czujniki podłączone do domoticza przestają działać?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czyli jak domoticz padnie/wylączy się/zawiesi, to rolety, oświetlenie, zawory, pompy itd. dzialają i użytkownik nie zauważa awarii?? Tylko czujniki podłączone do domoticza przestają działać?
    Tak mam to wszytko rozproszone
    domoticz odpowiada za logikę, odczyty, wykresy i urzadzenia rf, mysensors czy arduino - chociaż coraz mniej tego u mnie i tylko do zadań specjalnych
    jak padnie domoticz to naormalnie wszytkim steruje ale nie działają eventy i odczyty z czujnikow, wykresy, powiadonienia push, mailowe i prealarm z inteligencją kamer i ogrzewania. Ogrzewanie przejmuje wtedy piec i nie jest realizowany harmonogram komfortu dla każdego pomieszczenia osobno. Monitoring nagrywa tylko ruch i nie rozpoznaje twarzy czy samochodów. Oświetlenie główne pomieszczeń mam na "blebox" podpięte do wyłączników czyli jeśli padnie wifi, domoticz to sterujesz manualnie jak zwykłym przełacznikami.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.316
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał MACCAN Zobacz post
    Oświetlenie główne pomieszczeń mam na "blebox" podpięte do wyłączników czyli jeśli padnie wifi, domoticz to sterujesz manualnie jak zwykłym przełacznikami.
    Napisałeś, że to Satel steruje oświetleniem. Jednak nie?
    Monitoring masz na Satelu? Pompy i zawory też nie są jednak sterowane satelem, tylko piecem w tym momencie (już pomijając, że to kocioł, skoro grzeje wodę)?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Napisałeś, że to Satel steruje oświetleniem. Jednak nie?
    Monitoring masz na Satelu? Pompy i zawory też nie są jednak sterowane satelem, tylko piecem w tym momencie (już pomijając, że to kocioł, skoro grzeje wodę)?
    Do satela mam podpiete oświetlenie podjazdu, muru, ogrodu to co uruchamia się razem z czujnikiem zmierzchu i co było zrobione zanim zrobiłem integrację z domoticz., pompę wody na wypadek gdyby podczas dużych opadów wróciła się z kanalizacji, pompę do studni i zawór wody gdy włączam alarm również na noc. Monitoring mam dahua z kamerami starlight i inteligencja przerobioną wg jednego z amerykanskich forum. Piec jest w pełni zintegrowany z domoticz ale oprogramowanie pieca steruję spalaniem a domoticz steruje grzaniem poszczególnych grzejników. Do świateł wewnątrz i iluminacji na zewnatrz używam domoticza i kostek bleboxa, sonnofa i innych wynalazków chińskich. Ale do wszytkiego wykorzystuje czujniki podpiete do integry również abaxa. Moje główne urzadzenia w tej chwili to satel, blebox, xiaomi, rf i mysensors. Miałem tez z-wave ale sprzedałęm bo nie mogłem sie z tym dogadać.

  6. #26

    Domyślnie

    A masz czujniki co wodę w kiblu za ciebie ta automatyka spuszcza? I to w ilości odpowiedniej w zależności od ilości gówna?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    A masz czujniki co wodę w kiblu za ciebie ta automatyka spuszcza? I to w ilości odpowiedniej w zależności od ilości gówna?
    Niestety ale mam. Obiecałem sobie kilka lat temu że zrobię sobie swój dom po swojemu, bo co zapytałem o coś na forach to mur. Co fachowiec to mur, zachęta a potem nic się nie da . Wiec postanowiłem że sam spróbuje. Na początku była walka z wiatrakami ale teraz pomysły przychodzą same. Obserwuję i jak mam czas to realizuje. Wszystko co elektryczne mam podłączone do systemu łącznie z samochodami, rowerami i motorami. Bo takie mam hobby teraz

  8. #28

    Domyślnie

    Skoro masz takie hobby, to wszystko jest ok Nawet Cie rozumiem, tez miałem podobnie Niestety, a może stety, przeszło mi, teraz stawiam na minimalizm.


Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony