dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 55 z 57
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.100 z 1127
  1. #1081
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kowalmisiek

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-979
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Możesz nam tu napisać i uzasadnić - CZEMU podatnik MUSI dopłacić do tego, abyś akurat TY miał DOBRY dom?
    Stać Cię na dom - buduj!
    Albo nie...

    Adam M.
    Łatwo się gada że stać kogoś to niech buduje. Właśnie w Krakowie mam zamiar się budować na działce po moim Ojcu bo nie stać mnie na kupno innej. Wolał bym mieć ogrzewanie na ekogroszek niż jakieś tam cuda na kiju które kosztują fortunę ale nie można bo kraków zabrania już kotłów na stałe paliwo. Zaraz cała Polska zabroni. A wiem bo miałem w starym domu piec na ekogroszek i nie był docieplony w żaden sposób a było gorąco. Unia zmusza do oszczędzania i inwestowania w ekologiczne termoizolacje które kosztują kupę kasy.

  2. #1082
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Właśnie wybudowałem taki dom z jak piszesz "cudami na kiju". Pompa ciepła nie kosztuje żadnej fortuny, powiem więcej - kosztowała mnie porównywalnie albo mniej niż gdybym zrobił ogrzewanie na ekogroszek. Dom mam bardzo dobrze ocieplony. Koszt ocieplenia w porównaniu z tradycyjnym "15 białego na ścianę" to jakieś 7 tyś więcej - kropla w całej budowie.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  3. #1083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Koszt ocieplenia w porównaniu z tradycyjnym "15 białego na ścianę" to jakieś 7 tyś więcej - kropla w całej budowie.
    Jaki gruby styropian dałeś i jaki rodzaj?

  4. #1084
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Jaki gruby styropian dałeś i jaki rodzaj?
    20cm grafit Swispoor u32 na sciany
    20cm EPS100 u36 w podłogę
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  5. #1085
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowalmisiek Zobacz post
    Łatwo się gada że stać kogoś to niech buduje. Właśnie w Krakowie mam zamiar się budować na działce po moim Ojcu bo nie stać mnie na kupno innej. Wolał bym mieć ogrzewanie na ekogroszek niż jakieś tam cuda na kiju które kosztują fortunę ale nie można bo kraków zabrania już kotłów na stałe paliwo. Zaraz cała Polska zabroni. A wiem bo miałem w starym domu piec na ekogroszek i nie był docieplony w żaden sposób a było gorąco. Unia zmusza do oszczędzania i inwestowania w ekologiczne termoizolacje które kosztują kupę kasy.
    Nie Ty jeden masz taki dylemat!
    Ale, NAPRAWDĘ ekooszołomom zależy na wyeliminowaniu wszelkiego spalania...
    No to zmuszają kogo się da do LIKWIDACJI tego co juz jest i ZABRANIANIA budowania spalaczy czegokolwiek.
    To dotują.
    Poczytaj tu:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...40#post7956840

    Pytali - odpowiedziałem...
    My (firma) skupiamy się na DOBRYM zbudowaniu niedymiącego źródła ciiepła nie obciążającego kieszeni.
    Ja osobiście popełniłem bardzo duzo układów grzewczych, w tym podłogówek.
    Preferuję KANTHERM-NET.
    Upierdliwy nieco w budowie, ale naprawdę dobry system!
    Już tego nie robię, bo robię te pompy, ale doradzę, podpowiem co i jak...
    No, jak potrzeba.

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 17-07-2020 o 21:37
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #1086
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bpiter79

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Posty
    381

    Domyślnie

    A jakieś dane można prosić: strona www,, nazwa, producent?
    Projekt indywidualny, 126m2 pow. użytkowej, 151m2 mieszkalnej po podłogach, 181m2 pow. całkowitej. Silikat 18cm, ocieplenie: ściany 18cm styro, podłoga "aż" 7cm 0,031 , poddasze 25cm wełny 0,033. Projektowe obciążenie cieplne budynku - 6718W
    Pompa ciepła ECOFOREST ecoGEO Compact 1-9 kW, DZ odwierty 2x90m.
    PV 3,63kW (Sofar Solar 3KTLM-G2, 11szt. Leapton LP156*156-M-60-H 330W)
    https://www.solarmanpv.com/portal/Te...aspx?pid=98117

  7. #1087
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Mówisz - masz!
    Nie mam się czego wstydzić.

    https://konceptus.com.pl/

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #1088
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych: Już faktycznie trwają prace nad uruchomieniem podwyższonego poziomu dofinansowaniach. Przedwczoraj podczas posiedzenia Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych obradowali między innymi nad tą poprawką. Może faktycznie się uda uruchomić podwyższony poziom już jesienią?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  9. #1089
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Znaczy, ze jak?
    Obraduja ile do tego mamy dopłacić?

    Cholera...
    KAZDY chce naszego dobra, a zostało nam juz jego tak mało....

    A może?
    ONI dadzą nam coś ze SWOJEGO?!!!
    Mam w to wierzyć?

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 23-07-2020 o 22:14
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #1090
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    I tak wszyscy płacimy podatki.

    Dziś poprawka została uchwalona przez sejm, więc wójt/burmistrz/prezydent miasta będzie mógł wydać zaświadczenie o dochodzie do uzyskania podwyższonego poziomu dofiansowania.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  11. #1091
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Czyli - nie odpuszczą...
    Dalej będą nas grabić, tyle, ze bardziej!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #1092
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Z tym programem prawdopodobnie nie odpuszczą aż do 2029 roku Ale ja to się akurat cieszę
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #1093

    Domyślnie

    Witam, poszukuję osób które otrzymały dofinansowanie z WFOSIGW w Lublinie - miałbym kilka pytań w imieniu teściów.

  14. #1094
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    NFOŚ uruchomił ogólnopolską infolinię do programu Czyste Powietrze, ale informacje o statusie wniosku będą udzielały odpowiednie wfosie. Planowane jest też rozszerzenie bazy produktów o materiały izolacyjne, stolarkę okienną itp.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  15. #1095

    Domyślnie

    Czy ktoś sie orientuje w temacie i może podpowie mi, czy możliwy jest zakup źródła ciepła bez likwidacji starego?
    Mam piec kondensacyjny, chcę zrobić pompę ciepła powietrze/powietrze (klima multisplit) ale nie widzę sensu likwidacji pieca kondensacyjnego.
    Czy jest możliwość uzyskania dofinansowania do mojego przedsięwzięcia?

  16. #1096

    Domyślnie

    a czytać umiesz?

    az nóz sie w kieszeni otwiera, jak człowiek czyta takie rzeczy. A może full remont maja Ci zrobić albo w ogóle nowa chatę z wszelkimi bajerami maja Ci wybudować za pieniadze podatników?


  17. #1097

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    a czytać umiesz?

    az nóz sie w kieszeni otwiera, jak człowiek czyta takie rzeczy. A może full remont maja Ci zrobić albo w ogóle nowa chatę z wszelkimi bajerami maja Ci wybudować za pieniadze podatników?
    Akurat kończę budowę nowej chaty, więc remont nie wskazany...

    Początkowo gdy wszedłem w życie dorosłe myślałem, że swoją postawą prawego człowieka osiągnę wiele. Niestety po paru latach okazało się, że rówieśnicy którzy kombinowali, znacznie więcej uzyskali w swoim dorobku, nie tylko finansowym.
    W życiu nauczyłem się jednego - nie kombinujesz - nie masz.

    Sądzę, że dużo więcej złotych monet z mojej kieszeni wpada do worka podatkowego niż z twojej... no ale mniejsza z tym.
    Faktem niezmiennym jest, że tym podatnikiem też jestem ja. Czemu miałbym nie korzystać?
    Zauważ też, że przed nowelizacją niemało osób zamontowało sobie klimę z dofinansowaniem, nawet budując nowy dom.

    Z czym masz więc problem?

  18. #1098
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edekzelian Zobacz post
    Czy ktoś sie orientuje w temacie i może podpowie mi, czy możliwy jest zakup źródła ciepła bez likwidacji starego?
    Mam piec kondensacyjny, chcę zrobić pompę ciepła powietrze/powietrze (klima multisplit) ale nie widzę sensu likwidacji pieca kondensacyjnego.
    Czy jest możliwość uzyskania dofinansowania do mojego przedsięwzięcia?
    Dotację na wymianę źródła ciepła można otrzymać tylko w wypadku likwidacji nieefektywnego źródła ciepła. Z kolei za nieefektywne źródła ciepła są uznawane tylko kotły i piece na paliwa stałe, więc raczej nie będziesz mieć możliwości skorzystania z dotacji.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  19. #1099
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grzegorzk94

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-792
    Posty
    8

    Domyślnie

    Pytanie do tych co juz przeszli pozytywnie ( lub negatywnie) przez ten program czy pojawiaja sie jacys kontrolerzy przed i po inwestycji wymiany pieca. Instalatorzy rozne bajki opowiadaja zwykle skrajne wersej od takich ze przychodza ogladac co masz i pozniej co zamontowali lub ze nikogo nic interesuje oprocz tego co na papierze instalatorzy wypisza. jak wyglada rzeczywistosc?

  20. #1100

    Domyślnie

    U mnie nikogo nie było, a nawet jakby był, to nie ma czego się przyczepić. Wszystko jest jak na papierze. Z tego co szepty niosą, kontrole są w przypadku instalacji wykonywanych samodzielnie.
    Finansowanie nowego pieca w tamtym roku dla nowopowstającego budynku.
    Specjalnie to podkreślam, bo niektórym żyłka pierdząca pęka z tego powodu
    niestety na klimatyzacje się nie załapałem.
    jeszcze teraz będę składał wniosek o płatność na rekuperacje w nowym budynku oczywiście.
    Bo mogę.

Strona 55 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony