dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 37 z 57
Pokaż wyniki od 721 do 740 z 1127
  1. #721
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    quessta

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Tomaszów Lubelski
    Kod pocztowy
    22-600
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerzy72 Zobacz post
    Zgodnie z przepisami,nici z tego,ale...budynek pewnie wiekowy,a wiadomo ogrzewanie w budynku mieszkalnym musi być,fundusz daje na wymianę żródła ciepła,najlepiej napisać do nich e-maila opisać sytuację i być może przymkną oko i przychylą się do inwestycji pozytywnie.

    Jeśli ma pan/i gaz lub możliwość jego przyłączenia kocioł węglowy odpada,jeśli chodzi o kocioł na biomasę to czas jest do 1 lipca,po tym terminie już nie dotują.
    Dziękuję za odpowiedź. W mojej sytuacji pewnie będzie dużo osób,nie wszyscy mają duże kotłownie. U mnie w okolicy nie ma możliwości przyłączenia się do gazu. Wydaje mi się że te przepisy mają spełniać budynki nowo budowane a nie istniejace, tym bardziej stare z lat 60 opalanie 4 piecami kaflowymi

  2. #722
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    quessta

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Tomaszów Lubelski
    Kod pocztowy
    22-600
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dodzwoniłem się do funduszu w sprawie małej kotlowni. Pan powiedział że wniosek zostanie przyjęty bo oni nie patrzą na takie normy, ma być piec postawiony w takim miejscu aby była możliwość czyszczenia go i sprawnego załadunku. Śmiał się też że on nie ma nawet takiego salonu w domu a co dopiero kotłowni. Także ci co mają małe kotłownie mogą śmiało zgłaszać wnioski. Powiem wam że kamień spadł mi z serca bo już się bałam że nic z tego.

  3. #723

    Domyślnie

    Dobra rada...dla swojego bezpieczeństwa...zadaj pytanie przez email,abyś miał podkladkę,bo na gębę to możesz się przeliczyć.
    Wszystkie przedsięwzięcia mają być zgodne z prawem budowlanym,są zapisy o tym w programie.
    Sam nawet oświadczasz o tym składając wniosek.

  4. #724

    Domyślnie

    Cytat Napisał [dobo] Zobacz post
    A jak to jest obecnie z kotłem gazowym bo różnie informacje nawet tu na forum były poruszane.
    Jak byłem na pierwszym spotkaniu jak wszedł program to uzyskałem informację, że będę mógł uzyskać dotacje na kocioł, zasobnik, pompy czyli podstawowe wyposażenie kotłowni. Natomiast na wykonanie instalacji CO i CWU już nie.
    Tu natomiast była informacja że tylko na kocioł gazowy na zasobnik już nie natomiast o pompach nie pamiętam by ktoś pisał czy można lub nie?
    Budynek nowo budowany dofinansowaniejest na żródła ciepła rekuperator oraz fotowoltnika ale na kredyt.
    Co do kotła to z armaturą zabezpieczającą i regulującą + układ doprowadzenia powietrza i odprowadzenia spalin kwota kwalifikowaną to do 15 tysięcy.
    Zbiornik na CWU może przejść ale w przypadku kotła jednofunkcyjnego ale radzę się dopytać.

    Ale sa kotły od razu z zasobnikiem możesz pójść ta drogą.

  5. #725
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    quessta

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Tomaszów Lubelski
    Kod pocztowy
    22-600
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerzy72 Zobacz post
    Dobra rada...dla swojego bezpieczeństwa...zadaj pytanie przez email,abyś miał podkladkę,bo na gębę to możesz się przeliczyć.
    Wszystkie przedsięwzięcia mają być zgodne z prawem budowlanym,są zapisy o tym w programie.
    Sam nawet oświadczasz o tym składając wniosek.
    Rozmowę nagrałam, maila też napisałam.

  6. #726

    Domyślnie

    Jeżeli średni miesięczny dochód przekracza 1600 zł na członka rodziny i dochód roczny wnioskodawców, czyli ja i żona, przekracza 125 529 zł to oznacza dla nas, że nie dostaniemy dotacji?

    Pozostanie nam tylko ulga za 2019 rok w rozliczeniu podatkowym?

  7. #727

    Domyślnie

    Jeśli budynek istniejący...dokladnie tak jak piszesz.

  8. #728
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A co przy rozdzielnosci majatkowej? Oraz gdy calkowita wlasnosc jest współmałżonka?

  9. #729
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    [dobo]

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Nadarzyn
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerzy72 Zobacz post
    Zbiornik na CWU może przejść ale w przypadku kotła jednofunkcyjnego ale radzę się dopytać.
    Ale sa kotły od razu z zasobnikiem możesz pójść ta drogą.
    W umowie kocioł jednofunkcyjny Broetje WBS-H 22kw + osobno zasobnik Broetje BS 160C zmienić tego się nie da bo to tylko montuje hydraulik.
    Bez tego zasobnika słabo byłoby z CWU.
    Więc jest szansa.
    Ostatnio edytowane przez [dobo] ; 21-02-2019 o 17:38

  10. #730
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    całym kraju złożono dotąd już ponad 25,7 tys. wniosków o dofinansowanie. – Jak się okazało, dysfunkcyjność realizacji programu stała się najważniejszą przeszkodą w jego realizacji. Jeśli program miałby być realizowany w takim tempie, to osiągnięcie założonego przez rząd celu nastąpiłoby po 10 tysiącach lat – wskazują aktywiści Polskiego Alarmu Smogowego.
    po pięciu miesiącach od uruchomienia rządowego programu „Czyste Powietrze” w najmocniej zanieczyszczonych województwach – małopolskim i śląskim – nie podpisano dotąd ani jednej umowy.

    po pięciu miesiącach od uruchomienia rządowego programu ... umów podpisano ... w całym kraju łącznie tylko 147.
    http://gramwzielone.pl/walka-ze-smog...yste-powietrze






    kilka razy już pisałem , ale się powtórzę to program wydmuszka .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  11. #731
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Też mam takie wrazenie.
    Przed wejsciem programu w moim miesce mozna bylo dostać 8tyś zł na fotololtaikę, po wejsciu programu środków na too już nie ma.
    Podobnie rzecz się miała z termomodernizacjami - one szły naprawdę dprawnie i na sporą skale. Co roku w mojej czesci dzielnicy kilka domów bylo ociepkanych, własciciele przechodzili na bardziej ekologiczne, czyste formy ogrzewania (najczęściej gaz).
    Czy to tempo zostanie utrzymane ? Wątpię.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #732

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Też mam takie wrazenie.
    Przed wejsciem programu w moim miesce mozna bylo dostać 8tyś zł na fotololtaikę, po wejsciu programu środków na too już nie ma.
    Podobnie rzecz się miała z termomodernizacjami - one szły naprawdę dprawnie i na sporą skale. Co roku w mojej czesci dzielnicy kilka domów bylo ociepkanych, własciciele przechodzili na bardziej ekologiczne, czyste formy ogrzewania (najczęściej gaz).
    Czy to tempo zostanie utrzymane ? Wątpię.
    ja mam pewność. fotohobby - przez krótki okres(miesiąc) można było nawet wnioskować w całym regionie o 3kwp (grant na 90% - łączymy z energią) - gdzie do wzięcia było 4,7tys/kwp czyli w sumie 14100zł (ci złożyli wnioski, to się zakwalifikowali, pytanie czy grant zostanie przyznany przez Marszałka). Teraz nie ma nic - bo dofinansowanie za pośrednictwem BOŚ z WFOŚ to raptem 15-20% (zupełnie inna skala, chociaż kredyt nie jest obowiązkowy) Ten grant dalej nie jest rozstrzygnięty, już 2 razy był przesuwany termin....
    Jesli chodzi o termomodernizację, to oprócz szumnych zapowiedzi, nie dzieje się praktycznie nic, niestety
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  13. #733

    Domyślnie

    U was chociaż coś było. U mnie nie było, a teraz "nie ma potrzeby" bo jest czyste powietrze.

  14. #734
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    U was chociaż coś było. U mnie nie było, a teraz "nie ma potrzeby" bo jest czyste powietrze.
    Witaj, jak to nic nie było w Warszawie? Wydaje mi się, że Warszawa jak i całe województwo aktywnie uczestniczyło chociażby w programach unijnych.
    No a teraz jest oczywiście również Czyste Powietrze - działa w całej Polsce na tych samych zasadach.

    A w Warszawie to rzeczywiście tak czysto macie? W mediach czytamy całkiem co innego
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  15. #735
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Pieniądze poszły na kiełbasę wyborczą. Asortyment wędlin podano w sobotnie południe.

    https://demotywatory.pl/4611749/Apro...os-takiego-jak

    Ani rząd ani partia.

  16. #736

    Domyślnie

    Witam wszystkich! Chciałabym złożyć wniosek o dofinansowanie dla nowobudowanego domu na źródło ciepła. Czy ktoś orientuje się może czy przy określaniu czy budynek spełnia WT2021 jest brane pod uwagę ocieplenie ścian fundamentowych? Są ocieplone Styrodurem Synthos XPS 300 10 cm ale tylko od zewnątrz (nie pod spodem).Dom parterowy bez piwnicy. Pozostałe wymogi odnoście ocieplenia spełnia (okna, drzwi, strop, podłoga na gruncie i ściany). I jeszcze mam drugie pytanie czy jest możliwość złożenia wniosku na piec gazowy oraz pompę ciepła powietrzną? Czy jedno drugie wyklucza?
    Ostatnio edytowane przez agnes444 ; 26-02-2019 o 13:09

  17. #737
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Polecam odwiedzić stronę https://www.rockwool.pl/baza-wiedzy/...ste-powietrze/
    gdzie mozna poczytać więcej na temat programu czyste powietrze. Na stronie znajduje się również instrukcja wypełnienia wniosku
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  18. #738

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Polecam odwiedzić stronę https://www.rockwool.pl/baza-wiedzy/smog/czyste-powietrze/
    gdzie mozna poczytać więcej na temat programu czyste powietrze. Na stronie znajduje się również instrukcja wypełnienia wniosku
    nie warto odwiedzać, sam bełkot marketingowy, przekopiowane z internetu informacje, dział aktualności nieaktualny (info z jesieni 201, nieporównywalnie więcej info jest na tym forum, więc zanim coś polecisz to rzuc na to obiektywnym okiem zeby się nie osmieszać

  19. #739
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Ponad 26 000 złożonych wniosków.
    Aż 147 umów podpisanych!
    Od razu czystsze powietrze się robi...
    https://businessinsider.com.pl/twoje...ystalo/mvdtcg6

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  20. #740

    Domyślnie

    Czy to 70 artykuł o tym, że ten program to klapa, a jedyną wymienioną przyczyną tego jest to, że wniosek trzeba złożyć w mieście wojewódzkim?

Strona 37 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony