dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 46 z 57
Pokaż wyniki od 901 do 920 z 1127
  1. #901

    Domyślnie

    Chciałem się podzielić informacją, bo także takiej szukałem w trakcie oczekiwania.
    Wniosek złożyłem 2019-03-18
    Pierwszy kontakt z WFOŚiGW nastąpił 2019-06-12, wdarł się mały chochlik i musiałem złożyć korektę(standardowa procedura jak podczas składania wniosku) oraz dosłać dwa oświadczenia drogą mailową.
    2019-06-21 otrzymałem na maila umowę oraz zestawienie rzeczowo-finansowe oraz zaproponowano mi jedną z 4 siedzib, gdzie mogę podpisać umowę, jako że odległości podobne wybrałem główną siedzibę w Toruniu. 2019-06-27 miła pani zadzwoniła i umówiliśmy się na podpisanie umowy. Dzisiaj umowa została podpisana. Podsumowując, w województwie kujawsko-pomorskim od złożenia wniosku do podpisania umowy 3 miesiące z małym okładem.

  2. #902

    Domyślnie

    Póki co złorzeczenia adama_mk się nie potwierdzają

    https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/czyst...mu,949592.html

    Włączenie do programu Czyste Powietrze samorządów oraz banków. To zmiany, które zapowiedział rząd pod naciskiem Komisji Europejskiej. Bruksela oczekuje bowiem przyspieszenia wymiany pieców w Polsce, z czego cieszą się ekolodzy. Organizacje pozarządowe apelują jednak o jeszcze jedną zmianę. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

  3. #903
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.203

    Domyślnie

    Ja nie złorzeczę!
    Ja Wam dobrze życzę!!!
    Tylko...
    Ja wiem, że w normalnym życiu to bywa tak, ze nawet w mordę ZA DARMO trudno dostać!
    A tu - DAJĄ KASĘ! ... Podobno...
    No, umowy jakieś podpisują!

    Kiedyś umawiali się, że emerytura będzie po iluś tam latach.
    Potem - ze zależna od ilości składek i ich wysokości.
    Później - ze wcale nie koniecznie tak!

    Zdarzy się gdzieś i kiedyś, że ktoś jakąś kasę dostanie, bo programu by nie było!
    Wiecie ile osób bierze ładną kasę za jego " PROWADZENIE " ?
    A tu nagle - kuku!
    NIE DADZĄ WIĘCEJ!!!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #904

    Domyślnie

    Nie dają. Redystrybuują

    Ale jak już ją proponują, to lepiej skorzystać, niż nie.

    Wiecie ile osób bierze ładną kasę za jego " PROWADZENIE " ?
    Biorąc pod uwagę, że analiza jednego wniosku trwa pół roku... chyba niewystarczająca ilość

    Ewidentnie WFOŚiGW mają braki kadrowe i nie są w stanie sprostać wymogom programu.

    Czy są tacy, którzy zarabiają 10 razy tyle, co szeregowy urzędnik i "nic" nie robią?

    Są.

    Czy faktycznie nic nie robią?

    Dobre pytanie. I nie wydaje mi się, by łatwo było na nie znaleźć odpowiedź. Chciałbym móc uwierzyć, że robią. U nas spotkanie informacyjne prowadził jakiś bardzo wysoko postawiony urzędnik z Funduszu. Więc taka szansa jest...

    Pomysł UE, by przerzucić część tych obowiązków na inne instytucje, które mogą mieć odpowiednie zasoby ludzkie, bądź może im się to po prostu... opłacać (banki) – czemu nie.

    PiS, jak to z PiS-em, niechętnie na to patrzy, bo u nich to najchętniej Prezes by miał nad wszystkim bezpośrednią kontrolę i panowanie. A tu Łunia każe ją oddać zgniłemu kapitaliście, albo samorządowcowi, który jest bliżej mieszkańca, niż rządu, a do tego jeszcze w jakiejś połowie przypadków reprezentuje wrogą partię. To jak to ma się podobać?

    Ale kasa musi się zgadzać, jak mieli ją IM zabrać – to od niechcenia się zgodzili... No bo co w spocie wyborczym powiedzą? "Sukces programu Brudne Powietrze"? A konkurencja – "U nas mieliście Kawki i inne Wróble, a ci drudzy... naobiecywali i nie dali nic"?

  5. #905
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.203

    Domyślnie

    "Nie dają. Redystrybuują "

    No pewnie, że jak dają to brać a jak biją (bywało) to uciekać.
    Tyle, że ja bym wolał sam sobie finansować to co potrzebne zamiast czekać aż rzont mi da część mojej kasy.
    Ludzie! Myślcie co skreślacie na wyborach!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #906
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Adaś jest możliwość oszczędzenia paru złotych.
    Ulga termomodernizacyjna. Fakturę na siębie czy żonę i oodpisujesz w PIT . Jak przy Uldze zrezygnowali z audytu to hulaj dusza piekła niema
    Możesz samemu zamontować i zawsze do przodu.
    Możesz kupić materiał samemu bez extra marży i złodziejskiej robocizny jak przy wszystkich dofinansowaniach
    Na jesień kupuję 2kolektory a jak za jakiś czas wywalę węgiel to zbiornik kombi dwa kolektory i grzałkę
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  7. #907
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ja bym ten program zrobił po komuszemu nieszablonowo , każda gmina obserwuje największych śmierdzieli i po wyłuskaniu tych najwiekszych decyzja o darmowej ale bezwzględnej wymianie , wymienisz 1/5 kotłów i każdy by odczuł poprawę bo co da wymiana podajnikowca 3 czy 4 klasy na 5-tą klasę ?? nic nie da natomiast wymiana miałowca czy dolno-górnego śmieciucha to już wymierna poprawa , za nieudaczników PO też był program i on służył tylko tym co mieli konta bankowe pełne więc zakładali sobie solary i inne oze za friko tylko sęk w tym że te śmierdziele jak kopciły tak dalej kopcą , zaczynać trzeba od najbiedniejszych dla dobra wszystkich ,nawet za darmo powinno się wymieniać .

  8. #908
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Coś w tym jest bo w Krakowie pozostało według władz około 4 tyś smieciuchow , których właściciele powiedzieli , że choćby ch... na ch...u to oni nie wymienią , bo od zawsze palili węglem i palić bedą . Oczywiście to mieszkańcy najczęściej mocno zadłużonych mieszkań komunalnych w kamienicach .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  9. #909
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Ja bym ten program zrobił po komuszemu nieszablonowo , każda gmina obserwuje największych śmierdzieli i po wyłuskaniu tych najwiekszych decyzja o darmowej ale bezwzględnej wymianie , wymienisz 1/5 kotłów i każdy by odczuł poprawę bo co da wymiana podajnikowca 3 czy 4 klasy na 5-tą klasę ?? nic nie da natomiast wymiana miałowca czy dolno-górnego śmieciucha to już wymierna poprawa , za nieudaczników PO też był program i on służył tylko tym co mieli konta bankowe pełne więc zakładali sobie solary i inne oze za friko tylko sęk w tym że te śmierdziele jak kopciły tak dalej kopcą , zaczynać trzeba od najbiedniejszych dla dobra wszystkich ,nawet za darmo powinno się wymieniać .
    Problem w tym, ze ludzie nie chcą się pozbywać kotłów na węgiel. Jak składałem wniosek, gadałem z ludźmi w kolejce i połowa z nich kombinowała, żeby po prostu wymienić piec na nowy. Niekoniecznie lepszy (nawet jeden gość mi powiedział prosto z mostu, że on wolałby taki jaki ma bo spali w nim wszystko) tylko nowy, żeby mieć na 15 lat spokój. Gazu nie bo drogo. Pytam czy dom ocieplony - tak, jasne, dobrze ocieplony 3 lata temu, styropianem ósemką...

    A najlepsze były reakcje jak mówię, że chcę pompę ciepła. Dyskusja mniej więcej taka:

    - panie, ale ta pompa ciepła to strasznie droga jest przecież, mnie by było nie stać
    - jak tak droga, to ile kosztuje?
    - no nie wiem, ale strasznie dużo...
    - za 22 tyś można mieć na gotowo z kotłownią, zbiornikiem CWU, montażem itp. Z tego (w moim przypadku) będę miał 30% zwrotu. Czyli wyjdzie mnie jakieś 15 tyś. To tak drogo, jak dobry piec na węgiel kosztuje 10 tys + kotłownia i montaż?
    - no nie, tak bardzo drogo nie jest. Ale panie ile taka pompa prundu żre, mnie by było nie stać
    - no jak tak dużo, to ile?
    - no nie wiem, ale strasznie dużo....
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  10. #910

    Domyślnie

    U mnie wniosek złożony 22.02.2019r.
    Kontakt w celu uzupełnienia oświadczeń 02.07.2019r.
    woj. śląskie

  11. #911

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "Nie dają. Redystrybuują "

    No pewnie, że jak dają to brać a jak biją (bywało) to uciekać.
    Tyle, że ja bym wolał sam sobie finansować to co potrzebne zamiast czekać aż rzont mi da część mojej kasy.
    Ludzie! Myślcie co skreślacie na wyborach!

    Adam M.
    Nie wiem, czy to mądre, czy głupie.

    Ale ludzie na wyborach w większości skreślają tych, którzy obiecują, że innym zabiorą, a im dadzą.

    Jak wygrać wybory?

    Zabrać tym, których jest mniej, dać tym, których jest najwięcej.

    Ot takie obejście systemu. Z powodzeniem wykorzystane przez miłościwie nam panujących.

    Czy to jest mądre z punktu widzenia ww. panujących?

    Dla nich samych -- cóż, głupi to oni raczej nie są.

    Dla państwa jako całości -- chyba raczej nie.

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Ja bym ten program zrobił po komuszemu nieszablonowo , każda gmina obserwuje największych śmierdzieli i po wyłuskaniu tych najwiekszych decyzja o darmowej ale bezwzględnej wymianie , wymienisz 1/5 kotłów i każdy by odczuł poprawę bo co da wymiana podajnikowca 3 czy 4 klasy na 5-tą klasę ?? nic nie da natomiast wymiana miałowca czy dolno-górnego śmieciucha to już wymierna poprawa , za nieudaczników PO też był program i on służył tylko tym co mieli konta bankowe pełne więc zakładali sobie solary i inne oze za friko tylko sęk w tym że te śmierdziele jak kopciły tak dalej kopcą , zaczynać trzeba od najbiedniejszych dla dobra wszystkich ,nawet za darmo powinno się wymieniać .
    No ale ludzie mają być RÓWNI.

    A że zawsze, w każdym systemie, są równi i równiejsi...

    Widocznie tak ma być.

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Problem w tym, ze ludzie nie chcą się pozbywać kotłów na węgiel. Jak składałem wniosek, gadałem z ludźmi w kolejce i połowa z nich kombinowała, żeby po prostu wymienić piec na nowy. Niekoniecznie lepszy (nawet jeden gość mi powiedział prosto z mostu, że on wolałby taki jaki ma bo spali w nim wszystko) tylko nowy, żeby mieć na 15 lat spokój. Gazu nie bo drogo. Pytam czy dom ocieplony - tak, jasne, dobrze ocieplony 3 lata temu, styropianem ósemką...
    Jeszcze tydzień temu dało się wymienić kocioł węglowy (górniaka, górno-dolniaka, czy jakiś tam inny garażowy wynalazek) na nowego dolniaka.

    On chyba też zeżre śmieci, nie?

    Efekt ekologiczny niemal żaden.

    Teraz już na szczęście nie można. Choć znając życie, pewnie znajdzie się jakiś wynalazek "na biomasę" będący nawet zwykłym górniakiem...

  12. #912
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kpc21 Zobacz post
    Teraz już na szczęście nie można. Choć znając życie, pewnie znajdzie się jakiś wynalazek "na biomasę" będący nawet zwykłym górniakiem...
    Pogooglaj - poradników jak dołożyć ruszt nie brakuje.

    A co do polityki - w krajach anglosaskich ludzie mają świadomość, że rząd wydaje pieniądze podatników (chociaż niektórym musiała to po chłopsku wytłumaczyć Małgosia). U nas prawie wszyscy myślą, że pieniądze biorą się z kapelusza (w najlepszym przypadku z drukarni).

  13. #913

    Domyślnie

    Czyli co jak ktos ma podciagniety gaz do domu to moze tylko kociol gazowy czy moze pellet?

  14. #914

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radobado Zobacz post
    Czyli co jak ktos ma podciagniety gaz do domu to moze tylko kociol gazowy czy moze pellet?
    Od lipca kto ma możliwość gazu nie może już pieca na pelet.

  15. #915
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.203

    Domyślnie

    Jak to jest JEGO to może to nawet wysadzić i pizdu!
    Jest różnica między może a powinien...

    Może wszystko a powinien ofiarować np. Rydzykowi!
    Rozumiesz?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #916
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.203

    Domyślnie

    Cytat Napisał matikati Zobacz post
    Od lipca kto ma możliwość gazu nie może już pieca na pelet.
    Obawiam się, że pieprzysz jak potłuczony...
    Chcesz mi wyjaśnić, że moje nie jest moje tylko GMINNE?
    ONI zdecydują co JA mogę na MOIM?
    To już nie żyjemy w wolnym kraju?
    Ludzie! KOGO wy wybieracie?
    Posrało was?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #917

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radobado Zobacz post
    Czyli co jak ktos ma podciagniety gaz do domu to moze tylko kociol gazowy czy moze pellet?
    Masz gaz w domu i chcesz palić pelletem?

  18. #918

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Obawiam się, że pieprzysz jak potłuczony...
    Chcesz mi wyjaśnić, że moje nie jest moje tylko GMINNE?
    ONI zdecydują co JA mogę na MOIM?
    To już nie żyjemy w wolnym kraju?
    Ludzie! KOGO wy wybieracie?
    Posrało was?
    Adam M.

    Do niedawna mogłeś wszystkim palić i jak widać, ni chuja się to nie sprawdza.

  19. #919

    Domyślnie

    Mam smieciucha wegla spalam 4-4,5t plus troche drzewa z wlasnego lasu. Dom kostka na strychu styro 5cm i na dachu 5cm pianki reszta nie ocieplona. Skorzystal bym z programu alr mysle ze nawet po ociepleniu ten gaz wyjdzie pewnie z 2x drozej wiec sie go boje. Najwyzej sobie kupie piec na ekogroszek 5 klasy a do programu zglosze tylko docieplenie.Dodam jeszcze ze grzejniki stare zeliwne wiec tez by wypadalo przerobic na podlogowe? Czekam na wasze opinie

  20. #920

    Domyślnie

    Jedyne co dobre w moim domu to okna 3 szybowe wszystkie.

Strona 46 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony