dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 57
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 1127
  1. #81

    Domyślnie

    wt20210? i co, będą sprawdzać wszystko w domu? Grubosc scian, ilozlacji dachu, wspolczynniki okien, drzwi, podlogi itp?

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał anoch Zobacz post
    Przez ePUAP będzie szybciej.
    Te zgody też wysłałeś czy tylko wniosek ?
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  3. #83
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar anoch
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Piaseczno
    Dzielnica
    Gładczyn Szlachecki
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Przez ePUAP wniosek + moja zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Pocztą tradycyjną wysłałem wniosek o aktywacje konta.

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dziś byłem złożyć wniosek i dokumenty potrzebne do aktywacji konta, zajęło mi to góra 3 minuty. Nie zapomniałem wydrukować 1 strony wniosku i poprosić o pieczątkę z kancelarii z datą, jako dowód złożenia dokumentu. Teraz trzeba czekać podobno 3 miesiące na decyzję.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  5. #85
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar anoch
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Piaseczno
    Dzielnica
    Gładczyn Szlachecki
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Teraz trzeba czekać podobno 3 miesiące na decyzję.
    Mi też o tym wspomnieli. Nie spieszymy się

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Spoko, to jest dopiero wniosek. Potem przyjdzie papier ze obatel został zakwalifikowany na listę/ na liste rezerwową. Potem różnie, wywalasz gotowinę lub bierzesz kredyt w określonym banku. Na zwrot gotowiny poczekasz - proszę czekać na pismo, ( kwalifikacja na ten rok/ niestety nie ma pieniędzy z ....... , może w przyszłym roku ), jesli na kredyt to kiedyś, gdzieś, może mniej zapłacisz. Zgoda że w perspektywie 15 czy 20 lat zapłacisz mniej za ogrzewanie. Lecz najważniejsze to nie topić ostatniej kasy i jeśli kiedyś coś zwrócą to dobrze a jak nie to .... w oko. Kolejna ściema a węgiel gówniany jak sprzedawali tak dalej sprzedają, również ze wschodu. Przekupieni górnicy podłączeni do kroplówki z energetyki siedzą cicho i gra gitara, budowa nowych elektrowni jest w ciemnym lesie, za drożejący prąd zapłacimy my wszyscy. Minął najbliższe wybory, pewnie około świąt się dowiemy jakie ceny nas czekają.
    Wracając do meritum: bezsensowne kryteria dochodowe kładą powszechność programu. Wybrano socjal zamiast powszechnej dostępności i odliczenia od podatku. Emeryci kryteria spełnią ale czy wejdą do programu? Dla nich lekarstwa są priorytetem.

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał anoch Zobacz post
    Mi też o tym wspomnieli. Nie spieszymy się
    Uważam, że nie wyrobią się w 3 miesiące, skoro ilość wniosków jest znaczna. Te 3 miesiące to termin z procedury a praktyka pokaże jak jest naprawdę.
    Mam nadziej, że do lutego 2019 będzie już jakaś decyzja.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  8. #88
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    miron2

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witajcie, można zerknąć na tabelkę ona wiele wyjaśnia:
    http://termomodernizacja.pl/wp-conte...lka-wfosig.jpg

    Wczoraj na spotkaniu rozmawiałem na temat wniosków, większość złożona z wieloma błędami, jakby wypełniona bez dokładnego zapoznania się z programem, wątpliwe sytuacje są zgłaszane twórcom programu, mają go na bieżąco aktualizować.
    Ostatnio edytowane przez miron2 ; 28-09-2018 o 08:44
    stodoła 100m2 th-300. U około 0.12 + nieużytkowe poddasze, dach dwuspadowy ( poddasze ocieplone zasypanym granulatem pur około 25cm, płyta fundamentowa 20cm styro, okna 2 i 3 szybowe, went. mech naw-wyw, nawiew wentylacji rurowy około 40m wokół budynku, ogrzewanie wodne podłogowe, piec 1 fazowy 4kW, taryfa G12W (Duon super cena do końca 201 powoli marzy mi się fotowoltaika....

  9. #89

    Domyślnie

    Rozumiem, że aby złożyć wniosek trzeba już wcześniej ponieść jakiś wydatek kwalifikujący się pod dofinansowanie (wg. instrukcji: data rozpoczęcia przedsięwzięcia = data 1szej faktury), czy można przed i do kosztów wrzucić ceny np. z ofert?

  10. #90
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    miron2

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    7

    Domyślnie

    Nie dopytałem dokładnie, ale z tego co zrozumiałem inwestycję można rozliczyć w 4 etapach, do wniosku dołączamy np. minimum 3 oferty a transza może być wypłacona na konto dostawcy/wykonawcy bądź na swoje. Mając przyznaną dotację myślę że nie będzie problemu z podpisaniem stosownej umowy ze sprzedawcą, wykonawcą. Jeżeli korzystasz z dotacji to aby nie wydawać swoich pieniędzy w zależności od wartości dotacji na resztę możesz uzyskać nisko oprocentowaną pożyczkę, na wczoraj to było 2.4% (zaletą pożyczki z programu jest ponoć brak prowizji, marży i innych opłat i dokumentów - tak zostaliśmy poinformowani)

    Audyt energetyczny też nie jest wymagany, może on być wykonany w formie uproszczonej np. na podstawie twojego ozc lub użytych zakupionych materiałów, weryfikowany będzie przez odpowiedniego pracownika woś.
    Ostatnio edytowane przez miron2 ; 28-09-2018 o 09:58
    stodoła 100m2 th-300. U około 0.12 + nieużytkowe poddasze, dach dwuspadowy ( poddasze ocieplone zasypanym granulatem pur około 25cm, płyta fundamentowa 20cm styro, okna 2 i 3 szybowe, went. mech naw-wyw, nawiew wentylacji rurowy około 40m wokół budynku, ogrzewanie wodne podłogowe, piec 1 fazowy 4kW, taryfa G12W (Duon super cena do końca 201 powoli marzy mi się fotowoltaika....

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał anoch Zobacz post
    Dla nowowbudowanych trzeba dokonać zakupów do końca 2019 r.
    Dopiero w przyszłym roku zacznę ędomu. Jeśli nie zdąże ponieść tego wydatku na zakup kotła, to chyba nie dostanę jakiejś kary?

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał miron2 Zobacz post
    Wczoraj na spotkaniu rozmawiałem na temat wniosków, większość złożona z wieloma błędami, jakby wypełniona bez dokładnego zapoznania się z programem, wątpliwe sytuacje są zgłaszane twórcom programu, mają go na bieżąco aktualizować.
    Do kiedy można składać wnioski w przypadku nowo budowanych domów?

  13. #93
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Do kiedy można składać wnioski w przypadku nowo budowanych domów?
    Tu masz odpowiedz na swoje pytanie :

    http://nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze/

    Jeśli znalezienie odpowiedzi na takie proste pytanie jest problemem to wypełnienie wniosku będzie niewyobrażalnie trudne.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  14. #94
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Łukasz_R

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    3

    Domyślnie

    Wniosek w PDF na brudno wypełniłem. Będąc na działalności gospodarczej wychodzi mi 90% dotacji więc kusząco. Ale ilość dodatkowych papierków do wypełnienia masakryczna - pełno zaświadczeń itp że aż zniechęca z drugiej strony bo człowiek nie wie czy podoła Chyba najlepiej będzie jak zajrzę osobiście do najbliższego WOŚWiGW i podpytam w 4 oczy :/
    Tak apropo dzień dobry. Postów zero ale czytam forum od ponad 2 lat.

    Zastanawiam się co aż podpiąć pod dotacje - do wymiany część starych okien, drzwi zewnętrzne, piec na węgiel i ocieplenie domu. Od wyboru do koloru. Jakbym kocioł wywalił to zamiast legarów na parterze zrobił bym podłogówkę a stare covectory z lat 90-tych bym wyrzucił. Sorry za oftopic. Muszę w tygodniu do Pana Asolta w końcu zadzwonić po analizę OZC i może też coś poradzi
    Dom z lat 70-tych. Planowana modernizacja w maksymalnym stopniu by żyło się lepiej. Rekuperacja zrobiona "tymi ręcami".

  15. #95

    Talking

    Mam takie pytanie: czy da się przechytrzyć niesprawiedliwy system ?
    Definicje: budynku istniejącego i nowowybudowanego (wg Funduszu Ochrony..)

    Przez jednorodzinny budynek mieszkalny, zgodnie z Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (t.j.
    Dz.U. z 2018 r. poz.1202, z późn. zm.), należy rozumieć budynek wolnostojący albo budynek w zabudowie
    bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący
    konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali
    mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej
    nieprzekraczającej 30% powierzchni całkowitej budynku.
    Przez budynek istniejący należy rozumieć budynek oddany do użytkowania.


    Przez budynek nowo budowany należy rozumieć budynek, dla którego została uzyskan zgoda
    na rozpoczęcie budowy zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. –
    Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz.1202, z późn. zm.) i który nie został jeszcze przekazany
    lub zgłoszony do użytkowania.


    Definicja budynku mieszkalnego nie mówi kiedy miał być oddany do użytkowania. Mówi tylko, że ma mieć pozwolenie na użytkowanie. Czy jeżeli oddam do użytkowania w 2019 roku, i dopiero wtedy wystąpię z wnioskiem, to czy mój dom będzie traktowany jako budynek mieszkalny, czy jako nowobudowany?? Nie ukrywam, że chciałbym kupić reku z dofinansowaniem
    Pozdr. Adam

  16. #96
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar anoch
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Piaseczno
    Dzielnica
    Gładczyn Szlachecki
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Odbierasz budynek w 2019 r. i składasz wniosek. Program trwa 10 lat. Chyba, że w projekcie masz rekuperator i bez niego nie odbierzesz budynku.

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał anoch Zobacz post
    Odbierasz budynek w 2019 r. i składasz wniosek. Program trwa 10 lat. Chyba, że w projekcie masz rekuperator i bez niego nie odbierzesz budynku.
    Całe szczęście, że w projekcie mam: wentylacja mechaniczna. Czyli wystarczy jeden wentylator kanałowy podłączony pod wywiew .

  18. #98
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lukask

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam czy jak zakupię teraz piec i go zamontuje a w przyszłym roku będę składać wniosek docieplenie to mogę podpiąć też ten piec?

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukask Zobacz post
    Witam czy jak zakupię teraz piec i go zamontuje a w przyszłym roku będę składać wniosek docieplenie to mogę podpiąć też ten piec?
    Wg mnie tak.
    Całość inwestycji możesz robić w ciągu 2 lat, można robić i rozliczać etapowo (ocieplenie i piec muszą spełniać określone wymagania). I nie ma powtórki. Nie możesz wnioskować drugi raz za kilka lat.

  20. #100
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bt9

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    264
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cześć.
    Słuchajcie a jak wyglada sprawa z podatkami?
    Czy jeśli w danym roku dostałbym dotację na np. 20 tysięcy to w przyszłym musze zapłacić jakiś podatek od wzbogacenia się? Jak to dokładnie wygląda?

Strona 5 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony